Baidu

22. 9. 2011 11:24
Baidu, Inc. je čínská společnost provozující stejnojmenný internetový portál, jehož vyhledávač je v Číně vůbec nejpoužívanější a celosvětové mu po Googlu a Yahoo! Search náleží třetí příčka.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Baidu, Inc. je čínská společnost provozující stejnojmenný internetový portál, jehož vyhledávač je v Číně vůbec nejpoužívanější a celosvětové mu po Googlu a Yahoo! Search náleží třetí příčka. Kromě vyhledávače Baidu dále nabízí například vlastní internetovou encyklopedii Baidu Baike, multimediální obsah včetně hudby a filmů nebo vlastní sociální síť Baidu Space.

V současnosti společnost připravuje vlastní operační systém pro chytré mobilní telefony, který by měl vycházet z open-sourceového Androidu. Zároveň také dolaďuje internetový prohlížeč Baidu Browser, jehož beta verze vyšla v červenci 2011 a velmi se podobala prohlížeči Google Chrome.

Zaměřeno na čínský trh

Baidu je s více než šedesátiprocentním podílem vyhledávaných dotazů naprostou čínskou jedničkou, ale jakkoliv se mu daří pronikat i do globálních statistik, lidí mimo Čínu se portál příliš netýká. Jazyková bariéra a návaznost na lokální služby jej totiž určují téměř výhradně pro domácí trh, kde jsou jeho přímými konkurenty Google Hong Kong, Yahoo! China nebo vyhledávač Bing od Microsoftu.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Schalke se dočkalo druhé výhry v sezoně

Beznadějně poslední fotbalisté Schalke se dočkali v německé lize druhého vítězství v sezoně. Celek z Gelsenkirchernu zdolal v 28. kole Augsburg 1:0. Na šestnácté místo, které znamená účast v baráži, ale ještě ztrácí propastných 12 bodů. Mohuč má navíc podvečerní zápas v Kolíně nad Rýnem k dobru.

První výhru po 12 kolech vystřelil Schalke už ve čtvrté minutě Suat Serdar, který gólem oslavil dnešní 24. narozeniny. Čeští hráči Augsburgu, brankář Tomáš Koubek a stoper Marek Suchý, strávili celý zápas na lavičce.

Další zprávy