Simao Sabrosa (Portugalsko)

Aktualizováno 29. 2. 2012 21:43
Simao Sabrosa je portugalský fotbalista působící ve španělském klubu Espanyol Barcelona.
Simao Sabrosa
Simao Sabrosa | Foto: Reuters

Zkušený Simao Pedro Fonseca Sabrosa se narodil 31. řijna 1979 ve Villarealu a od roku 1992 působil ve vyhlášené juniorce Sportingu Lisabon. Po úspěšné prezentaci v A-týmu ho do svých řad získala i Barcelona, nicméně angažmá v katalánském celku se portugalskému reprezentantovi příliš nepodařilo. Po dalším působení v Benfice přišlo v roce 2007 působení v Atleticu Madrid. V sezóně 2011-2012 hrál v Besiktasi Istanbul, a byl tedy spoluhráčem Tomáše Sivoka. V současnosti hraje za Espanyol Barcelona.

Je ceněn pro své individuální schopnosti a dobrou kopací techniku při zahrávání standardních situací.

Více o Portugalsku ZDE

 

Právě se děje

před 14 minutami

Vedení libereckých technických služeb podle auditu manipulovalo výnosy, část dozorčí rady rezignovala.

Vážné chyby odhalil v Technických službách města Liberce (TSML) audit, který si objednala dozorčí rada. Auditoři podezřívají vedení městské akciové společnosti ze záměrné manipulace s výnosy, odhalili například nákup strojů, které firma nevyužívá, roční odměny vyplácené několikrát do roka. Některé zakázky pro město dělala firma za dva až čtyřikrát vyšší ceny než pro jiné klienty. Část dozorčí rady firmy kvůli tomu rezignovala, uvedla dnešní Mladá fronta Dnes. 

Představenstvo TSML závěry kontroly, která se týkala hospodaření v letech 2017 a 2018, odmítá. Auditory vyzvalo, aby zprávu přepracovali, jinak podá podnět ke Komoře auditorů. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Venezuelská vláda obvinila opozici v čele s Guaidóem z "krvavého spiknutí"

Venezuelský prezident Nicolás Maduro v neděli označil za vůdce povstání opoziční lídry Juana Guaidóa a Leopolda Lópeze, neřekl ale, zda se zatykače týkají i jich. Do spiknutí byl podle Madura zapleten i americký diplomat. Guaidó, jehož přes padesát zemí, včetně USA, letos uznalo za dočasného prezidenta Venezuely, označil obvinění ze spiknutí za další Madurovu vymyšlenou historku.

O odhalení "teroristického spiknutí" informovala vláda autoritářského prezidenta Madura v sobotu. Podle ní měla skupina přepadnout tuto neděli dvě vojenské posádky a "vyvolat násilnosti v šesti státech (venezuelské federace)". V neděli Maduro prohlásil, že za tímto komplotem byl Guaidó, López a opět také americká a kolumbijská vláda.

Zdroj: ČTK
Další zprávy