Simao Sabrosa (Portugalsko)

Aktualizováno 29. 2. 2012 21:43
Simao Sabrosa je portugalský fotbalista působící ve španělském klubu Espanyol Barcelona.
Simao Sabrosa
Simao Sabrosa | Foto: Reuters

Zkušený Simao Pedro Fonseca Sabrosa se narodil 31. řijna 1979 ve Villarealu a od roku 1992 působil ve vyhlášené juniorce Sportingu Lisabon. Po úspěšné prezentaci v A-týmu ho do svých řad získala i Barcelona, nicméně angažmá v katalánském celku se portugalskému reprezentantovi příliš nepodařilo. Po dalším působení v Benfice přišlo v roce 2007 působení v Atleticu Madrid. V sezóně 2011-2012 hrál v Besiktasi Istanbul, a byl tedy spoluhráčem Tomáše Sivoka. V současnosti hraje za Espanyol Barcelona.

Je ceněn pro své individuální schopnosti a dobrou kopací techniku při zahrávání standardních situací.

Více o Portugalsku ZDE

 

Právě se děje

před 28 minutami

Vytlačili jsme americký torpédoborec z ruských vod, hlásí Moskva

Ruská vojenská loď vytlačila americký torpédoborec z ruských teritoriálních vod v Japonském moři na Dálném východě, uvedlo v úterý ruské ministerstvo obrany. Torpédoborec USS John S. McCain třídy Arleigh Burke podle Moskvy pronikl dva kilometry za hranici mezinárodních vod do zálivu Petra Velkého, u kterého se nachází i město Vladivostok, kde je velitelství ruského Tichooceánského loďstva.

Americký torpédoborec se podle vyjádření ministerstva, ze kterého citovala agentura Interfax, několik dní plavil v Japonském moři. Ráno narušil ruské teritoriální vody, přestože jej ruský torpédoborec Admirál Vinogradov, označovaný Rusy za velkou protiponorkovou loď, varoval před nepřípustností takového počínání i před možností taranu, tedy úmyslného nárazu ruské lodi do amerického plavidla.

"Po výstraze a změně kurzu Admirála Vinogradova americký torpédoborec okamžitě vplul do neutrálních vod. Opakované pokusy znovu vplout do ruských vod nepodnikl," konstatovalo ministerstvo.

Zdroj: ČTK
před 37 minutami

Důvěra v českou ekonomiku opět klesla, nejvíce u podnikatelů ve službách

Důvěra v českou ekonomiku klesla v listopadu ve srovnání s říjnem o 4,4 bodu na 82 bodů. Níže byla naposledy v červnu. Snížila se důvěra podnikatelů i spotřebitelů. Nejvýraznější pokles zaznamenali statistici u podnikatelů ve vybraných službách a obchodě, kterých se přímo dotkla protiepidemická opatření.

Indikátor důvěry podnikatelů klesl v listopadu o 4,8 bodu na 81,7 bodu, v případě spotřebitelů se důvěra snížila o 2,9 bodu na 83,1 bodu. "Aktuální situace v lidech stále vyvolává velké obavy ze zhoršení celkové ekonomické situace. Strmě též stoupá počet spotřebitelů, kteří se obávají růstu nezaměstnanosti," uvedl vedoucí oddělení konjunkturálních průzkumů ČSÚ Jiří Obst.

Další zprávy