Tomáš Sivok

30. 1. 2012 1:03
Profil českého fotbalového obránce Tomáše Sivoka

Tomáš Sivok je český fotbalový reprezentant a obránce, hájící v sezóně 2011/2012 barvy tureckého Besiktase Istanbul.

Sivok začínal s fotbalem v Českých Budějovicích (64 zápasů, 2 góly), ve svých devatenácti letech však odešel do pražské Sparty. Zde vydržel rok a pak se ještě na skok vrátil na jih Čech. Pak jeho kroky vedly na čtyři roky opět do Sparty (celkem 107 zápasů, 8 gólů). Svými výkony zaujal italské Udinese, které letenského záložníka angažovalo na čtyři a půl roku za téměř dva miliony eur. Na severovýchodě Itálie však odehrál pouze rok a půl (celkem 23 zápasů, ve kterých vstřelil 1 gól) a vrátil se na půlroční hostování do Sparty. Italský celek jej následně prodal do tureckého Besiktase Istanbul za 4,7 miliony euro, kde Sivok podepsal čtyřletou smlouvu s roční opcí s platem 800 tisíc euro ročně (do konce ledna 2012 odehrál 95 zápasů a vstřelil 7 branek).

Za český národní tým nastoupil do začátku roku 2012 ke třiceti pěti zápasům a vsítil pět branek. Mezi ty nejdůležitější patří pojišťující branka v prvním utkání kvalifikaci o Euro 2012 proti Černé Hoře.

Sivok je 185 centimetrů vysoký a váží 71 kilogramů.

 

Právě se děje

před 40 minutami

Policie v Hongkongu zatkla prodemokratického aktivistu Joshuu Wonga

Hongkongská police ve čtvrtek zadržela známého prodemokratického aktivistu Joshuu Wonga. Podle informací z jeho twitterového účtu byl zadržen kvůli účasti na nepovoleném shromáždění a za porušení zákona, který zakazoval zahalování obličeje na veřejnosti.

Informaci agentuře AFP potvrdil aktivistův právník. "Wong je podezřelý z toho, že se 5. října loňského roku zúčastnil nepovoleného shromáždění, na kterém se na protest proti zákazu zahalování obličeje sešly stovky lidí," uvedl Jonathan Man. Podle agentury AP by aktivista mohl být propuštěn za několik hodin.

Zákaz zahalování obličeje zavedla v říjnu loňského roku správkyně zvláštního administrativního regionu Carrie Lamové, aby usnadnila policejní identifikaci účastníků protestů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy