Tomáš Sivok

30. 1. 2012 1:03
Profil českého fotbalového obránce Tomáše Sivoka

Tomáš Sivok je český fotbalový reprezentant a obránce, hájící v sezóně 2011/2012 barvy tureckého Besiktase Istanbul.

Sivok začínal s fotbalem v Českých Budějovicích (64 zápasů, 2 góly), ve svých devatenácti letech však odešel do pražské Sparty. Zde vydržel rok a pak se ještě na skok vrátil na jih Čech. Pak jeho kroky vedly na čtyři roky opět do Sparty (celkem 107 zápasů, 8 gólů). Svými výkony zaujal italské Udinese, které letenského záložníka angažovalo na čtyři a půl roku za téměř dva miliony eur. Na severovýchodě Itálie však odehrál pouze rok a půl (celkem 23 zápasů, ve kterých vstřelil 1 gól) a vrátil se na půlroční hostování do Sparty. Italský celek jej následně prodal do tureckého Besiktase Istanbul za 4,7 miliony euro, kde Sivok podepsal čtyřletou smlouvu s roční opcí s platem 800 tisíc euro ročně (do konce ledna 2012 odehrál 95 zápasů a vstřelil 7 branek).

Za český národní tým nastoupil do začátku roku 2012 ke třiceti pěti zápasům a vsítil pět branek. Mezi ty nejdůležitější patří pojišťující branka v prvním utkání kvalifikaci o Euro 2012 proti Černé Hoře.

Sivok je 185 centimetrů vysoký a váží 71 kilogramů.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy