Tomáš Sivok

30. 1. 2012 1:03
Profil českého fotbalového obránce Tomáše Sivoka

Tomáš Sivok je český fotbalový reprezentant a obránce, hájící v sezóně 2011/2012 barvy tureckého Besiktase Istanbul.

Sivok začínal s fotbalem v Českých Budějovicích (64 zápasů, 2 góly), ve svých devatenácti letech však odešel do pražské Sparty. Zde vydržel rok a pak se ještě na skok vrátil na jih Čech. Pak jeho kroky vedly na čtyři roky opět do Sparty (celkem 107 zápasů, 8 gólů). Svými výkony zaujal italské Udinese, které letenského záložníka angažovalo na čtyři a půl roku za téměř dva miliony eur. Na severovýchodě Itálie však odehrál pouze rok a půl (celkem 23 zápasů, ve kterých vstřelil 1 gól) a vrátil se na půlroční hostování do Sparty. Italský celek jej následně prodal do tureckého Besiktase Istanbul za 4,7 miliony euro, kde Sivok podepsal čtyřletou smlouvu s roční opcí s platem 800 tisíc euro ročně (do konce ledna 2012 odehrál 95 zápasů a vstřelil 7 branek).

Za český národní tým nastoupil do začátku roku 2012 ke třiceti pěti zápasům a vsítil pět branek. Mezi ty nejdůležitější patří pojišťující branka v prvním utkání kvalifikaci o Euro 2012 proti Černé Hoře.

Sivok je 185 centimetrů vysoký a váží 71 kilogramů.

 

Právě se děje

před 22 minutami

V Kábulu byly zastřeleny dvě soudkyně nejvyššího soudu

V Kábulu byly dnes ráno zastřeleny dvě soudkyně, které pracovaly u afghánského nejvyššího soudu. Informovala o tom agentura AFP. Podobné cílené útoky otřásají afghánským hlavním městem už několik měsíců.

"Dnes ráno ozbrojení muži zaútočili na vůz zaměstnankyň nejvyššího soudu," uvedl mluvčí soudu Ahmad Fahím Kauím. Upřesnil, že ženy byly zavražděny při cestě do práce.

Zdroj: ČTK
před 23 minutami

Bilance obětí pátečního zemětřesení v Indonésii vystoupila na 56

Zemětřesení, které v pátek zasáhlo indonéský ostrov Sulawesi, si vyžádalo nejméně 56 mrtvých a 820 zraněných. Aktualizovanou bilanci obětí zveřejnil indonéský úřad pro řešení následků přírodních katastrof.

Zhruba 15 tisíc lidí zemětřesení o síle 6,2 stupně přimělo opustit své domovy. Někteří z nich se uchýlili do hor, zatímco jiní do přeplněných evakuačních center.

Šéfka indonéské meteorologické, klimatologické a geofyzikální agentury Dwikorita Karnawatiová uvedla, že další zemětřesení v regionu by mohlo vyvolat vlnu cunami. Doplnila, že podle předpovědí pro nadcházející týdny se Indonésie bude dál potýkat s extrémním počasím.

Zdroj: ČTK
Další zprávy