Fotbalisté Brazílie

Aktualizováno 20. 2. 2012 15:29
Profil brazilského reprezentačního týmu.
Fotbalisté Brazílie
Fotbalisté Brazílie | Foto: ČTK

Neexistuje jiná země na světě, kdy by fotbal tolik znamenal. Možná Anglie, ale ta se zase s Brazílií nemůže srovnávat v úspěšnosti. Ostatně žádná jiná země také ne.
Brazilci se jako jediní už pětkrát stali mistry světa a jediné, co je trápí, je, že to naposledy bylo v roce 2002. Předtím si titul odvezli v letech 1958, 1962, 1970 a 1994. Na MS v JAR v roce 2010 vypadli už ve čtvrtfinále s později stříbrnými Nizozemci, což je bráno jako velký neúspěch.

Z Brazílie pochází nejlepší fotbalista všech dob, celým jménem Edson Arantes dos Nascimento, zvaný Pelé.
Nejznámějšímu kluby jsou Flamengo, Corinthinas, FC Sao Paolo.
Brazílie je také největším exportérem kvalitních fotbalistů - mimo svou rodnou zem si tímto sportem na živobytí vydělává pět tisíc hráčů! Nejlépe z nich Kaká.
Brazilská federace byla založena v roce 1914. Členem FIFA je od roku 1923.
První dva kožené míče na fotbal přivezl do Brazílie už v roce 1894 obchodník Charles Miller. Ano, tušíte správně, byl to Angličan.

Více o hráčích Brazílie: Kaká, Robinho, Julio César

 

Právě se děje

před 27 minutami

Lidé v Praze i v Brně demonstrují proti turecké ofenzivě na severu Sýrie

Na podporu Kurdů na severu Sýrie se dnes vpodvečer sešlo v Praze na Klárově asi 700 lidí, kteří demonstrují proti turecké ofenzivě. Chtějí podpořit zákaz vývozu zbraní do Turecka a vyzývají k uvalení ekonomických sankcí na Turecko s cílem zastavit vojenskou agresi na severu Sýrie. Průvod demonstrantů se kolem 18:45 vydal za doprovodu policistů na Malostranské náměstí. Akci pořádá Výbor na obranu revoluce v Rojavě.

V Brně na Dominikánském náměstí se na podporu Kurdů sešlo podle odhadu strážníků kolem 400 lidí. Turecko zahájilo vojenskou operaci v severovýchodní Sýrii před týdnem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy