Fotbalisté Brazílie

Aktualizováno 20. 2. 2012 15:29
Profil brazilského reprezentačního týmu.
Fotbalisté Brazílie
Fotbalisté Brazílie | Foto: ČTK

Neexistuje jiná země na světě, kdy by fotbal tolik znamenal. Možná Anglie, ale ta se zase s Brazílií nemůže srovnávat v úspěšnosti. Ostatně žádná jiná země také ne.
Brazilci se jako jediní už pětkrát stali mistry světa a jediné, co je trápí, je, že to naposledy bylo v roce 2002. Předtím si titul odvezli v letech 1958, 1962, 1970 a 1994. Na MS v JAR v roce 2010 vypadli už ve čtvrtfinále s později stříbrnými Nizozemci, což je bráno jako velký neúspěch.

Z Brazílie pochází nejlepší fotbalista všech dob, celým jménem Edson Arantes dos Nascimento, zvaný Pelé.
Nejznámějšímu kluby jsou Flamengo, Corinthinas, FC Sao Paolo.
Brazílie je také největším exportérem kvalitních fotbalistů - mimo svou rodnou zem si tímto sportem na živobytí vydělává pět tisíc hráčů! Nejlépe z nich Kaká.
Brazilská federace byla založena v roce 1914. Členem FIFA je od roku 1923.
První dva kožené míče na fotbal přivezl do Brazílie už v roce 1894 obchodník Charles Miller. Ano, tušíte správně, byl to Angličan.

Více o hráčích Brazílie: Kaká, Robinho, Julio César

 

Právě se děje

před 17 minutami

Soud EU pozastavil českou žalobu kvůli neproplacené dotaci pro Agrofert, píše server

Žaloba, kterou Česko podalo na Evropskou komisi kvůli zablokované dotaci pro holding Agrofert se zatím odkládá. Napsal to server iRozhlas s odkazem na ministerstvo zahraničí. "Soudní řízení bude přerušeno až do okamžiku, kdy Evropská komise definitivně rozhodne, zda projekt, kterého se napadené rozhodnutí o pozastavení plateb týká, vyloučí z unijního financování, či nikoliv," sdělila serveru mluvčí resortu Zuzana Štíchová.

Zhruba 800 tisíc korun Brusel zatím odmítá proplatit kvůli možnému střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). 

Zdroj: Domácí
před 56 minutami

V Kábulu byly zastřeleny dvě soudkyně nejvyššího soudu

V Kábulu byly dnes ráno zastřeleny dvě soudkyně, které pracovaly u afghánského nejvyššího soudu. Informovala o tom agentura AFP. Podobné cílené útoky otřásají afghánským hlavním městem už několik měsíců.

"Dnes ráno ozbrojení muži zaútočili na vůz zaměstnankyň nejvyššího soudu," uvedl mluvčí soudu Ahmad Fahím Kauím. Upřesnil, že ženy byly zavražděny při cestě do práce.

Zdroj: ČTK
před 57 minutami

Bilance obětí pátečního zemětřesení v Indonésii vystoupila na 56

Zemětřesení, které v pátek zasáhlo indonéský ostrov Sulawesi, si vyžádalo nejméně 56 mrtvých a 820 zraněných. Aktualizovanou bilanci obětí zveřejnil indonéský úřad pro řešení následků přírodních katastrof.

Zhruba 15 tisíc lidí zemětřesení o síle 6,2 stupně přimělo opustit své domovy. Někteří z nich se uchýlili do hor, zatímco jiní do přeplněných evakuačních center.

Šéfka indonéské meteorologické, klimatologické a geofyzikální agentury Dwikorita Karnawatiová uvedla, že další zemětřesení v regionu by mohlo vyvolat vlnu cunami. Doplnila, že podle předpovědí pro nadcházející týdny se Indonésie bude dál potýkat s extrémním počasím.

Zdroj: ČTK
Další zprávy