Fotbalisté Brazílie

Aktualizováno 20. 2. 2012 15:29
Profil brazilského reprezentačního týmu.
Fotbalisté Brazílie
Fotbalisté Brazílie | Foto: ČTK

Neexistuje jiná země na světě, kdy by fotbal tolik znamenal. Možná Anglie, ale ta se zase s Brazílií nemůže srovnávat v úspěšnosti. Ostatně žádná jiná země také ne.
Brazilci se jako jediní už pětkrát stali mistry světa a jediné, co je trápí, je, že to naposledy bylo v roce 2002. Předtím si titul odvezli v letech 1958, 1962, 1970 a 1994. Na MS v JAR v roce 2010 vypadli už ve čtvrtfinále s později stříbrnými Nizozemci, což je bráno jako velký neúspěch.

Z Brazílie pochází nejlepší fotbalista všech dob, celým jménem Edson Arantes dos Nascimento, zvaný Pelé.
Nejznámějšímu kluby jsou Flamengo, Corinthinas, FC Sao Paolo.
Brazílie je také největším exportérem kvalitních fotbalistů - mimo svou rodnou zem si tímto sportem na živobytí vydělává pět tisíc hráčů! Nejlépe z nich Kaká.
Brazilská federace byla založena v roce 1914. Členem FIFA je od roku 1923.
První dva kožené míče na fotbal přivezl do Brazílie už v roce 1894 obchodník Charles Miller. Ano, tušíte správně, byl to Angličan.

Více o hráčích Brazílie: Kaká, Robinho, Julio César

 

Právě se děje

před 47 minutami

Ital De Biasi je novým trenérem fotbalistů Ázerbájdžánu

Ital Gianni De Biasi se stane novým trenérem fotbalové reprezentace Ázerbájdžánu. Čtyřiašedesátiletý kouč se podle médií s tamním svazem dohodl na smlouvě platné do mistrovství světa v Kataru v roce 2022. De Biasi se pokusí dovést ázerbájdžánský výběr k premiérové účasti na závěrečném turnaji.

V minulosti už De Biasi dokázal vybojovat premiérový postup na velkou akci s reprezentací Albánie, kterou vedl v letech 2011 až 2017. V roce 2016 s mužstvem hrál na mistrovství Evropy. Na klubové úrovni působil v řadě italských celků jako Modena, Brescia, FC Turín či Udine, trénoval také ve Španělsku v Levante a naposledy v Alavésu, kde ale v roce 2017 vydržel ve funkci jen dva měsíce.

před 51 minutami

Energetickou skupinu Innogy koupila maďarská společnost MVM Group

Novým vlastníkem energetické skupiny innogy v Česku bude maďarská společnost MVM Group. Firmu odkoupí od německé E.ON. SE, informoval mluvčí české innogy Martin Chalupský. Cenu transakce firmy nezveřejnily. Společnost je největším distributorem plynu v Česku, v současné době má 1,2 milionu odběratelů plynu a 0,4 milionu odběratelů elektřiny. Hodnota českých aktivit se podle odhadů pohybuje kolem 800 milionů eur (21,3 miliardy Kč).

Innogy na konci loňského roku v Česku zaměstnávala zhruba 4100 lidí. Firma v Česku zajišťuje dodávky zemního plynu, elektřiny a další služby.

MVM mimo jiné vlastní v Maďarsku jadernou elektrárnu, paroplynové a solární elektrárny, provozovatele sítě a je také aktivní na trhu s plynem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy