Petr Tupec

Aktualizováno 17. 10. 2012 20:05
Petr Tupec je členem ODS, krajským zastupitelem v Pardubickém kraji a starostou Horního Jelení.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Petr Tupec je členem ODS, krajským zastupitelem v Pardubickém kraji a starostou Horního Jelení. Pro krajské volby 2012 byl zvolen jako lídr kandidátky pardubické občanské demokracie a kandidát na post hejtmana. Volby proběhly 12. a 13. října, ODS napříč kraji nezískala velkou podporu, i v Pardubickém kraji dosáhla jen na 10,9 % hlasů. Tupec obdržel 1898preferenčních hlasů.

Do Zastupitelstva Pardubického kraje se dostal roku 2010, zastává také funkci předsedy výboru pro dopravu a dopravní obslužnost Pardubického kraje. V ODS zastává pozici člena Oblastní rady Pardubice a prvního místopředsedy regionálního sdružení.

Tupec také patří k předním kritikům systému dopravy v Pardubickém kraji. Za špatný stav systému dle jeho názoru může nevhodně vybraná firma, která se starala o realizaci projektu, stejně jako současný náměstek hejtmana Jan Tichý z ČSSD jako osoba zodpovědná za výběr dopravce. Pokud bude Petr Tupec zvolen hejtmanem Pardubického kraje, slibuje nahradit firmu Oreo společnostmi Veolia Chrudim a ČSAD Bus Ústí nad Orlicí.

Až do svého zvolení starostou Horního Jelení Petr Tupec soukromě podnikal, má středoškolské vzdělání v oboru zvěrolékařství.

 

Právě se děje

před 58 minutami

Sedlákova střelecká série v KHL skončila

Gólová série Lukáše Sedláka v Kontinentální hokejové lize po třech zápasech skončila. Mezi střelce se v dnešním duelu v Nižněkamsku zapsal jiný český útočník Čeljabinsku Tomáš Hyka, ale jen mírnil porážku 4:6.

Sedlák skóroval v minulých třech zápasech a vylepšil svou bilanci v sezoně na 11 branek, dnes společně s Hykou asistovali ve 28. minutě u gólu Andrewa Calofa na 2:2 v přesilovce. Hyka se poosmé v ročníku zapsal mezi střelce v čase 59:50 při power play a snížením na 4:5 vykřesal jiskřičku naděje, kterou ale uhasil krátce po buly střelou do prázdné branky Denis Kazionov.

Čeljabinsk po třetí porážce ze čtyř zápasů zůstal na dně Východní konference a spolu s Dinamem Minsk i celé soutěže.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Demonstrace proti Babišovi bude v úterý na Václavském náměstí v Praze, pak přijdou akce v regionech

Spolek Milion chvilek uvedl, že kvůli velkému zájmu musel přesunout úterní demonstraci v Praze z Karlova na Václavské náměstí. Hlavním požadavkem zůstává demise premiéra Andreje Babiše (ANO). Po pražské demonstraci, která se symbolicky uskuteční na Den lidských práv a začne v 18:00, budou následovat 16. a 19. prosince další protesty mimo hlavní město.

Původně chtěli aktivisté oznámit další protesty až v lednu, poslední vývoj kolem auditní zprávy Evropské komise týkající se premiéra a obnovení jeho trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo je ale přiměl svolat je ještě do konce roku. "Jeho problémy poškozují celou republiku. Trestně stíhaný člověk s obrovským střetem zájmů nemá v čele vlády co dělat," tvrdí Milion chvilek.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Polský nejvyšší soud zpochybnil nezávislost soudcovské rady

Polský nejvyšší soud dnes rozhodl, že soudcovská rada, převážně zvolená parlamentem ovládaným vládní stranou Právo a spravedlnost (PiS), není dostatečně nezávislá na politické moci. Zpochybnil tak podle agentury AFP spornou soudní reformu, prosazovanou vládou PiS. Rozhodnutí nejvyššího soudu může podle expertů posloužit k napadení verdiktů stovek soudců, jejichž jmenování soudcovská rada schválila, a vyvolat chaos v soudním systému, upozornila agentura Reuters.

"Národní soudcovská rada neskýtá dostatečné záruky nezávislosti na orgánech zákonodárné a výkonné moci," uvedl soudce nejvyššího soudu Bohdan Bieniek s tím, že žádost soudcovské rady o odročení dnešního jednání nejvyššího soudu dorazila devět minut po podepsání verdiktu, a tak "nelze odročit něco, co už skončilo".

Předseda soudcovské rady Leszek Mazur nicméně rozhodnutí odmítl a ujistil, že "nebude mít žádný vliv na fungování rady, ani disciplinárního kolegia nejvyššího soudu".

Zdroj: ČTK
Další zprávy