Petr Tupec

Aktualizováno 17. 10. 2012 20:05
Petr Tupec je členem ODS, krajským zastupitelem v Pardubickém kraji a starostou Horního Jelení.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Petr Tupec je členem ODS, krajským zastupitelem v Pardubickém kraji a starostou Horního Jelení. Pro krajské volby 2012 byl zvolen jako lídr kandidátky pardubické občanské demokracie a kandidát na post hejtmana. Volby proběhly 12. a 13. října, ODS napříč kraji nezískala velkou podporu, i v Pardubickém kraji dosáhla jen na 10,9 % hlasů. Tupec obdržel 1898preferenčních hlasů.

Do Zastupitelstva Pardubického kraje se dostal roku 2010, zastává také funkci předsedy výboru pro dopravu a dopravní obslužnost Pardubického kraje. V ODS zastává pozici člena Oblastní rady Pardubice a prvního místopředsedy regionálního sdružení.

Tupec také patří k předním kritikům systému dopravy v Pardubickém kraji. Za špatný stav systému dle jeho názoru může nevhodně vybraná firma, která se starala o realizaci projektu, stejně jako současný náměstek hejtmana Jan Tichý z ČSSD jako osoba zodpovědná za výběr dopravce. Pokud bude Petr Tupec zvolen hejtmanem Pardubického kraje, slibuje nahradit firmu Oreo společnostmi Veolia Chrudim a ČSAD Bus Ústí nad Orlicí.

Až do svého zvolení starostou Horního Jelení Petr Tupec soukromě podnikal, má středoškolské vzdělání v oboru zvěrolékařství.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ozbrojenci na východě Konga prorazili bránu do věznice, osvobodili přes 900 lidí

Při útoku na věznici ve městě Beni na východě Konga ozbrojenci pomohli k útěku asi 900 trestanců. K útoku, který byl koordinovaný s přepadením vojenské základny poblíž vězení, se zatím nikdo nepřihlásil.

Okolo sta vězňů z celkového počtu 1000 v budově zůstalo, ostatní utekli. "Útočníkům, kteří přišli ve velké skupině, se bohužel podařilo… prorazit dveře," uvedl starosta Beni Modeste Bakwanamaha, který za viníky označil islamistické milice Sjednocené demokratické síly (ADF).

Milice ADF utvořili muslimští rebelové původem z Ugandy, kteří se na východě Konga usídlili v 90. letech. Povstalci podle OSN v oblasti od začátku roku 2019 zabili přes 1000 lidí, a to i přes opakované pokusy konžské armády skupinu zneškodnit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy