reklama
 
 

Petr Tupec

Aktualizováno 17. 10. 2012 20:05
Petr Tupec je členem ODS, krajským zastupitelem v Pardubickém kraji a starostou Horního Jelení.

Petr Tupec je členem ODS, krajským zastupitelem v Pardubickém kraji a starostou Horního Jelení. Pro krajské volby 2012 byl zvolen jako lídr kandidátky pardubické občanské demokracie a kandidát na post hejtmana. Volby proběhly 12. a 13. října, ODS napříč kraji nezískala velkou podporu, i v Pardubickém kraji dosáhla jen na 10,9 % hlasů. Tupec obdržel 1898preferenčních hlasů.

Do Zastupitelstva Pardubického kraje se dostal roku 2010, zastává také funkci předsedy výboru pro dopravu a dopravní obslužnost Pardubického kraje. V ODS zastává pozici člena Oblastní rady Pardubice a prvního místopředsedy regionálního sdružení.

Tupec také patří k předním kritikům systému dopravy v Pardubickém kraji. Za špatný stav systému dle jeho názoru může nevhodně vybraná firma, která se starala o realizaci projektu, stejně jako současný náměstek hejtmana Jan Tichý z ČSSD jako osoba zodpovědná za výběr dopravce. Pokud bude Petr Tupec zvolen hejtmanem Pardubického kraje, slibuje nahradit firmu Oreo společnostmi Veolia Chrudim a ČSAD Bus Ústí nad Orlicí.

Až do svého zvolení starostou Horního Jelení Petr Tupec soukromě podnikal, má středoškolské vzdělání v oboru zvěrolékařství.

14. 3. 2012 12:41

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama