Stanislav Mišák

Aktualizováno 16. 10. 2012 18:29
Mišák je od roku 2008 hejtmanem Zlínského kraje, v jehož zastupitelstvu působí již od roku 2000. Od března 2006 byl náměstkem hejtmana pro oblast strategického rozvoje a investic. Je členem ČSSD.
Stanislav Mišák
Stanislav Mišák | Foto: ČSSD

Stanislav Mišák je staronovým hejtmanem Zlínského kraje. V podzimních volbách v roce 2012 byl lídrem kandidátní listiny ČSSD. Kandidoval také v senátních volbách 2012 a postoupil s 25, 05 procenty hlasů do druhého kola, kde nastoupil proti Okamurovi z NK. V senátních volbách však neuspěl.

V listopadu 2008 nastoupil do úřadu hejtmana Zlínského kraje, v jehož zastupitelstvu působí již od roku 2000. Od března 2006 byl náměstkem hejtmana pro oblast strategického rozvoje a investic.

Vystudoval střední a posléze i vysokou školu veterinární. Následně pracoval jako veterinář na různých pozicích. Mezi lety 1982-1989 byl členem KSČ, v roce 1998 se stal členem ČSSD. Třikrát byl zvolen starostou Otrokovic, od roku 2006 se stal jejich neuvolněným starostou.

Stanislav Mišák se narodil 9. listopadu 1952 v Popově na Valašsku. Je ženatý a má dvě děti.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

SpaceX dopravila na oběžnou dráhu dalších 60 satelitů Starlink, první stupeň rakety pak úspěšně přistál na plující plošině

Americká společnost SpaceX ve čtvrtek ráno úspěšně dopravila na oběžnou dráhu už osmou sérii 60 satelitů sítě Starlink, která má umožnit globální připojení k internetu. Kolem Země těchto družic nyní krouží kolem 480. První stupeň rakety Falcon 9 po vynesení satelitů opět úspěšně přistál na plovoucí plošině v Atlantském oceánu.

Falcon 9, jehož první stupeň byl využit rekordně popáté, zamířil do vesmíru z floridského kosmodromu na mysu Canaveral. Přibližně po 15 minutách letu se satelity po úspěšném vynesení na předběžnou orbitu oddělily od druhého stupně rakety. Nyní je čeká rozvinutí solárních panelů. Pak se od sebe vzdálí, aby s pomocí vlastního pohonu vystoupaly výš a začlenily se do konstelace družic sítě Starlink asi 550 kilometrů nad Zemí.

Čtvrteční start se SpaceX podařil něco málo přes čtyři dny poté, co jiná raketa Falcon 9 zdárně vynesla k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) pilotovanou loď této soukromé společnosti Crew Dragon s dvoučlennou posádkou. Byl to první let amerických astronautů americkou lodí z území Spojených států. Historický byl přitom právě tím, že přepravu členů posádky na ISS vůbec poprvé zajistil soukromý dopravce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy