Stanislav Mišák

Aktualizováno 16. 10. 2012 18:29
Mišák je od roku 2008 hejtmanem Zlínského kraje, v jehož zastupitelstvu působí již od roku 2000. Od března 2006 byl náměstkem hejtmana pro oblast strategického rozvoje a investic. Je členem ČSSD.
Stanislav Mišák
Stanislav Mišák | Foto: ČSSD

Stanislav Mišák je staronovým hejtmanem Zlínského kraje. V podzimních volbách v roce 2012 byl lídrem kandidátní listiny ČSSD. Kandidoval také v senátních volbách 2012 a postoupil s 25, 05 procenty hlasů do druhého kola, kde nastoupil proti Okamurovi z NK. V senátních volbách však neuspěl.

V listopadu 2008 nastoupil do úřadu hejtmana Zlínského kraje, v jehož zastupitelstvu působí již od roku 2000. Od března 2006 byl náměstkem hejtmana pro oblast strategického rozvoje a investic.

Vystudoval střední a posléze i vysokou školu veterinární. Následně pracoval jako veterinář na různých pozicích. Mezi lety 1982-1989 byl členem KSČ, v roce 1998 se stal členem ČSSD. Třikrát byl zvolen starostou Otrokovic, od roku 2006 se stal jejich neuvolněným starostou.

Stanislav Mišák se narodil 9. listopadu 1952 v Popově na Valašsku. Je ženatý a má dvě děti.

 

Právě se děje

před 14 minutami

V zakázané zóně na severu Ruska byli zadrženi tři američtí diplomati

Ruská policie v pondělí nakrátko zadržela tři diplomaty USA, kteří cestovali ve vojenské oblasti nedaleko místa srpnové exploze ruské rakety u polárního Severodvinska. Napsala to ve středu agentura TASS s odvoláním na bezpečnostní zdroje. Při nepovedeném testu rakety tehdy zahynulo pět lidí a v oblasti se nakrátko zvýšila radioaktivita.

Agentura TASS napsala, že diplomaté jsou podezřelí z pobytu na území, kam je cizincům vstup bez povolení zapovězen. K takovým územím patří i celé město Severodvinsk, kde jsou velké armádní loděnice. Podle ruského trestního zákoníku mohou být Američané pokutováni do výše 5000 rublů (1800 korun) a vyhoštěni. Podle agentury Interfax byli američtí diplomaté pro prověrce osobních dokumentů propuštěni.

Zdroj: ČTK
před 19 minutami

Šance na dojednání brexitové dohody stále existuje, myslí si Johnson

Britský premiér Boris Johnson ve středu na jednání vlády prohlásil, že stále existuje šance na dojednání nové brexitové dohody s Evropskou unií, nicméně shody zatím nebylo dosaženo. Uvedl to Johnsonův mluvčí James Slack. Noční brexitová jednání v Bruselu uzavření dohody o vystoupení Británie z EU nepřinesla a rozhovory pokračují. Země EU nicméně původně chtěly mít již ve středu hotový dokument v ruce, aby se jím ve čtvrtek mohl zabývat unijní summit.

"Premiér seznámil vládu s vývojem brexitových rozhovorů a řekl, že je šance na zajištění dobré dohody, ještě tam ale nejsme. Určitá témata zůstávají nedořešena," citovala agentura Reuters mluvčího Jamese Slacka.

Zdroj: ČTK
před 36 minutami

Devět lidí přišlo v Guineji o život při protestech proti prezidentovi

Nejméně devět lidí nepřežilo v Guineji třídenní protesty proti prezidentově snaze získat právo na další mandát. Oznámila to ve středu agentura AP, podle níž jsou nemocnice přeplněné zraněnými. Stav některých svědčí o tom, že lidé byli zasaženi střelbou z malé vzdálenosti. Protestů se zúčastnily tisíce lidí.

Jednaosmdesátiletý prezident Alpha Condé byl zvolen prezidentem v letech 2010 a 2015. Mandát mu končí příští rok v prosinci, ale letos oznámil, že chce vypsat referendum ve snaze získat možnost usilovat o zvolení znovu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy