Krajské volby 2012 - TOP 09 a STAN v Olomouckém kraji

Aktualizováno 17. 10. 2012 14:39
Lídrem kandidátní listiny ODS pro krajské volby 2012 se v Olomouckém kraji stal poslanec Bořivoj Šarapatka, který kandidoval na post hejtmana kraje.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jan Langer

Strana TOP+STAN skončila v Krajských volbách 2012 na 5. místě. Strana získala 6, 16 hlasů a tedy celkem 4 mandáty. Nejvíce preferenčních hlasů obdržel Bořivoj Šarapatka, 1140 preferenčních hlasů.

Do mandátních křesel tedy usednou za stranu:

Radek Brázda, Jitka Chalánková, Blanka Kolečkářová a Bořivoj Šarapatka

Volbu lídra v TOP 09 provázelo složité jednání ohledně účasti europoslance Jana Březiny. ten však účast v podzimních krajských volbách 2012 zcela odmítl s odůvodněním, že po určitý čas nechce vystupovat pod žádnou politickou stranou. Nakonec se strany TOP 09 a STAN v Olomouckém kraji dohodli na společném lídrovi Bořivojovi Šarapatkovi. Spolupracující strany se v rámci kampaně chtějí zaměřit zejména na regionální otázky.

Lídrem kandidátní listiny ODS pro krajské volby 2012 se v Olomouckém kraji stal poslanec Bořivoj Šarapatka, který tak kandidoval na post hejtmana kraje. Pod dvojkou na kandidátce občanské demokracii voliči nalezli starostu Troubek Radek Brázda. Volby proběhly 12. a 13. října.

V posledních krajských volbách, které se uskutečnily v roce 2008, zvítězila v Olomouckém kraji ČSSD. Od voličů dostala bezmála 40 procent hlasů, což jí vyneslo 27 mandátů v pětapadesátičlenném zastupitelstvu. Druhou nejúspěšnější stranou se stala ODS s 13 zastupiteli, třetí komunisté získali deset mandátů. Pět křesel dostala KDU-ČSL. V opozici zůstali jen komunisté.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Colorado hlásí druhý případ hokejisty nakaženého koronavirem

V kádru hokejistů Colorada Avalanche se objevil druhý případ hráče nakaženého novým typem koronaviru. Klub jméno nezveřejnil, pouze oznámil, že hráč je v domácí izolaci. V NHL se ví dohromady o čtyřech případech, další dva pocházejí z týmu Ottawy.

Klub z Denveru v prohlášení uvedl, že všichni, kdo přišli s hráčem do blízkého kontaktu, byli informováni a zůstávají v karanténě, kterou dříve nařídilo vedení ligy. Žádný další hokejista ani člen realizačního týmu podle klubu nevykazuje příznaky nemoci COVID-19.

Ve čtvrtek vedení Colorada, v němž působí i brankář Pavel Francouz a útočník Martin Kaut, oznámilo první případ nákazy. Nejmenovaný hráč se podle klubu už zcela zotavil.

NHL je přerušená od 12. března, do konce základní části v té době zbývaly zhruba tři týdny. Nyní jsou v karanténě všichni hráči NHL zatím do 6. dubna. Ve Spojených státech amerických počet nakažených koronavirem už přesáhl 100.000 a jsou nejvíce zasaženou zemí na světě.

Další zprávy