Krajské volby 2012 - TOP 09 a STAN v Olomouckém kraji

Aktualizováno 17. 10. 2012 14:39
Lídrem kandidátní listiny ODS pro krajské volby 2012 se v Olomouckém kraji stal poslanec Bořivoj Šarapatka, který kandidoval na post hejtmana kraje.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jan Langer

Strana TOP+STAN skončila v Krajských volbách 2012 na 5. místě. Strana získala 6, 16 hlasů a tedy celkem 4 mandáty. Nejvíce preferenčních hlasů obdržel Bořivoj Šarapatka, 1140 preferenčních hlasů.

Do mandátních křesel tedy usednou za stranu:

Radek Brázda, Jitka Chalánková, Blanka Kolečkářová a Bořivoj Šarapatka

Volbu lídra v TOP 09 provázelo složité jednání ohledně účasti europoslance Jana Březiny. ten však účast v podzimních krajských volbách 2012 zcela odmítl s odůvodněním, že po určitý čas nechce vystupovat pod žádnou politickou stranou. Nakonec se strany TOP 09 a STAN v Olomouckém kraji dohodli na společném lídrovi Bořivojovi Šarapatkovi. Spolupracující strany se v rámci kampaně chtějí zaměřit zejména na regionální otázky.

Lídrem kandidátní listiny ODS pro krajské volby 2012 se v Olomouckém kraji stal poslanec Bořivoj Šarapatka, který tak kandidoval na post hejtmana kraje. Pod dvojkou na kandidátce občanské demokracii voliči nalezli starostu Troubek Radek Brázda. Volby proběhly 12. a 13. října.

V posledních krajských volbách, které se uskutečnily v roce 2008, zvítězila v Olomouckém kraji ČSSD. Od voličů dostala bezmála 40 procent hlasů, což jí vyneslo 27 mandátů v pětapadesátičlenném zastupitelstvu. Druhou nejúspěšnější stranou se stala ODS s 13 zastupiteli, třetí komunisté získali deset mandátů. Pět křesel dostala KDU-ČSL. V opozici zůstali jen komunisté.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

USA odmítají lhůtu, kterou si stanovila KLDR, řekl americký vyslanec. Kim Čong-un po Novém roce vyhrožuje neupřesněnými kroky.

Spojené státy nepřistoupí na návrh Severokorejců, aby do konce roku zmírnily své požadavky. Prohlásil to v pondělí zvláštní americký vyslanec pro KLDR Stephen Biegun. Ten na návštěvě Jižní Koreje jedná o pozastavených rozhovorech o ukončení jaderných zbrojních programů KLDR.

Diplomat rovněž vyzval Pchjongjang, aby se okamžitě vrátil k jednacímu stolu, uvedla agentura AP. Návštěva se koná v době blížícího se konce lhůty, kterou dal Spojeným státům severokorejský diktátor Kim Čong-un. Jinak KLDR hrozí blíže neupřesněnými kroky.

"V této věci musím říct jasně: Spojené státy nemají lhůtu," řekl Biegun novinářům. "Jsme si plně vědomi silného potenciálu Severní Koreje dělat v příštích dnech velké provokace. Takové akce budou přinejmenším naprosto k ničemu, pokud jde o dosažení trvalého míru na Korejském poloostrově," poznamenal Biegun.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Vedení libereckých technických služeb podle auditu manipulovalo výnosy, část dozorčí rady rezignovala.

Vážné chyby odhalil v Technických službách města Liberce (TSML) audit, který si objednala dozorčí rada. Auditoři podezřívají vedení městské akciové společnosti ze záměrné manipulace s výnosy, odhalili například nákup strojů, které firma nevyužívá, roční odměny vyplácené několikrát do roka. Některé zakázky pro město dělala firma za dva až čtyřikrát vyšší ceny než pro jiné klienty. Část dozorčí rady firmy kvůli tomu rezignovala, uvedla dnešní Mladá fronta Dnes. 

Představenstvo TSML závěry kontroly, která se týkala hospodaření v letech 2017 a 2018, odmítá. Auditory vyzvalo, aby zprávu přepracovali, jinak podá podnět ke Komoře auditorů. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy