Krajské volby 2012 - TOP 09 ve Středočeském kraji

Aktualizováno 15. 10. 2012 9:58
Lídrem kandidátní listiny TOP 09 pro krajské volby 2012 ve Středočeském kraji se stala poslankyně a místopředsedkyně strany Helena Langšádlová, která tak bude kandidovat i na post hejtmanky kraje.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jiří Kropáček

Strana TOP 09 a Starostové pro Středočeský kraj získala s 11,71 procenty hlasů 4. místo v Krajský volbách 2012 pro Středočeský kraj. TOP 09 + STAN získaly ve volbách 10 mandátů na které usedne Petr Holeček, Věra Kovářová, Helena Langšádlová, Martin Macháček, Věslav Michalik, Zdeněk Nováček, Nina Nováková, Vít Rakušan, Petr Stříbrnský a Ivo Šanc.

Lídrem kandidátní listiny TOP 09 pro krajské volby 2012 ve Středočeském kraji se stala poslankyně a místopředsedkyně strany Helena Langšádlová, která tak bude kandidovat i na post hejtmanky kraje. Pokud ve volbách uspěje, nahradí Zuzanu Moravčíkovou z ČSSD, která nedávno vystřídala Davida Ratha. V Krajských volbách 2012 získala celkové 5. místo s 3920 platnými hlasy.

Na druhém místě kandidátní listiny najdou voliči ekonomku Věru Kovářovou. Společně s ní se do první desítky probojovali rovněž starosta Kutné Hory Ivo Šanc, který v konečném výsledku obdržel 3. místo a 2557 hlasů, místostarostka Brandýsa nad Labem – Staré Boleslavi Nina Nováková, starosta obce Ondřejov Martin Macháček, ekonom Petr Stříbrnský nebo starosta Kralup nad Vltavou Petr Holeček. Volby proběhly 12. a 13. října.

V posledních krajských volbách, které se konaly v roce 2008, zvítězila ve Středočeském kraji ČSSD a získala 26 mandátů. Za sociálními demokraty následovala ODS s 25 mandáty. V současné době v kraji vládne ČSSD s tichou podporou KSČM. Společně mají 36 hlasů.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Trump po čtyřech letech opustil Bílý dům, míří na Floridu

Končící americký prezident Donald Trump po čtyřech letech ve funkci krátce po 08:00 místního času (14:00 středoevropského času) opustil Bílý dům, do kterého se nastěhuje jako nová hlava státu Joe Biden. Do vrtulníku Trumpa doprovodila jeho manželka Melania a prezident před nástupem krátce promluvil k přítomným novinářům. Jeho funkční období skončí v poledne místního času (18:00 SEČ).

Ještě před koncem svého mandátu má Trump vystoupit s prohlášením na Andrewsově základně, odkud pak v prezidentském speciálu Air Force One odletí na Floridu. První chvíle v pozici exprezidenta podle všeho stráví ve své rezidenci Mar-a-Lago ve West Palm Beach.

Zdroj: ČTK
Další zprávy