Jiří Rozbořil

Aktualizováno 17. 10. 2012 14:54
Jiří Rozbořil je hejtmanem Olomoukého kraje. V krajských volbách, které se konaly na podzim roku 2012, byl lídrem kandidátní listiny ČSSD.
Jiří Rozbořil
Jiří Rozbořil | Foto: Ludvík Hradilek

Jiří Rozbořil se stal hejtmanem Olomouckého kraje. V krajských volbách 2012 získal nejvíce hlasů. S 5169 preferenčními hlasy přeskočil stranického kolegu Martina Tesaříka a Mariana Jurečka z Koal_OIK.

Jiří Rozbořil se stal členem ČSSD, lídrem kandidátní listiny v Olomouckém kraji a kandidátem sociální demokracie na hejtmana kraje. V současné době působí jako provozní náměstek ředitele olomoucké fakultní nemocnice a zastupitel Olomouce.

Do ČSSD vstoupil Jiří Rozbořil v roce 1995, od roku 2006 je radním města Olomouc, od roku 2008 neuvolněným radním. V rámci komunálních voleb 2010 kandidoval Rozbořil jako lídr lidovců, zároveň se ucházel o post primátora města Olomouc.

Jako lídra místní kandidátky zvolilo Jiřího Rozbořila 48 z celkových 87 delegátů krajské konference ČSSD ve Šternberku na Olomoucku. Zbytek hlasů patřil Rozbořilovu protikandidátovi Jaroslavu Vomáčkovi. Volby proběhnou 12. a 13. října roku 2012.

Jiří Rozbořil se narodil 16. 2. 1962 ve Šternberku, vystudoval Vysokou školu báňskou – fakultu strojní a elektrotechnickou v Ostravě. Je ženatý a má tři děti. Pracoval jako podnikatel či ředitel obchodních domů Kaufland.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Trump psal Erdoganovi, ať není ohledně Sýrie "hlupák" a "tvrďák"

Americký prezident Donald Trump v dopisu 9. října adresovaném svému tureckému protějšku Recepu Tayyipu Erdoganovi napsal, že chce dospět k "dobré dohodě o Sýrii" a vzkázal mu, ať není "tvrďák". Pravost dopisu, který končí větami "Nebuďte hlupák. Zavolám vám později" a který se nejprve objevil na twitteru novinářky Fox News Trish Reganové, následně podle agentury Reuters potvrdil Bílý dům.

Dopis byl zveřejněn ve chvíli, kdy se Trump snaží zmírnit politické škody po svém rozhodnutí stáhnout americké vojáky ze severní Sýrie, čímž vyklidil pole k tureckému vpádu proti milicím syrských Kurdů, poznamenal Reuters. Turecko 9. října zahájilo ofenzivu s oficiálním cílem vybudovat na syrském území podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků.

"Vypracujme dobrou dohodu! Nechcete být zodpovědný za masakr tisíců lidí a já nechci být zodpovědný za zničení turecké ekonomiky - a to udělám," napsal Trump.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Satoranský začne sezonu NBA jako první rozehrávač Chicaga

Český basketbalista Tomáš Satoranský začne novou sezonu NBA v roli prvního rozehrávače Chicaga. Před posledním přípravným zápasem Bulls proti Atlantě to uvedl trenér Jim Boylen.

"Zítra a v našem úvodním utkání 23. října bude začínat Satoranský, (Kris) Dunn bude střídat," řekl dnes Boylen novinářům.

Satoranský přišel do Chicaga v létě po třech letech ve Washingtonu a podepsal tříletou smlouvu na 30 milionů dolarů. Bulls začali přípravu třemi porážkami, ale v neděli proti mistrovskému Torontu se dočkali vítězství (105:91), k němuž jediný český hráč v NBA pomohl 12 body a čtyřmi asistencemi.

Do nového ročníku zámořské ligy Chicago vstoupí ve středu 23. října utkáním v Charlotte.

Zdroj: ČTK
Další zprávy