Jiří Rozbořil

Aktualizováno 17. 10. 2012 14:54
Jiří Rozbořil je hejtmanem Olomoukého kraje. V krajských volbách, které se konaly na podzim roku 2012, byl lídrem kandidátní listiny ČSSD.
Jiří Rozbořil
Jiří Rozbořil | Foto: Ludvík Hradilek

Jiří Rozbořil se stal hejtmanem Olomouckého kraje. V krajských volbách 2012 získal nejvíce hlasů. S 5169 preferenčními hlasy přeskočil stranického kolegu Martina Tesaříka a Mariana Jurečka z Koal_OIK.

Jiří Rozbořil se stal členem ČSSD, lídrem kandidátní listiny v Olomouckém kraji a kandidátem sociální demokracie na hejtmana kraje. V současné době působí jako provozní náměstek ředitele olomoucké fakultní nemocnice a zastupitel Olomouce.

Do ČSSD vstoupil Jiří Rozbořil v roce 1995, od roku 2006 je radním města Olomouc, od roku 2008 neuvolněným radním. V rámci komunálních voleb 2010 kandidoval Rozbořil jako lídr lidovců, zároveň se ucházel o post primátora města Olomouc.

Jako lídra místní kandidátky zvolilo Jiřího Rozbořila 48 z celkových 87 delegátů krajské konference ČSSD ve Šternberku na Olomoucku. Zbytek hlasů patřil Rozbořilovu protikandidátovi Jaroslavu Vomáčkovi. Volby proběhnou 12. a 13. října roku 2012.

Jiří Rozbořil se narodil 16. 2. 1962 ve Šternberku, vystudoval Vysokou školu báňskou – fakultu strojní a elektrotechnickou v Ostravě. Je ženatý a má tři děti. Pracoval jako podnikatel či ředitel obchodních domů Kaufland.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně v Rovníkové Guineji

Nejméně 20 mrtvých a zřejmě stovky zraněných si dnes vyžádala série výbuchů na vojenské základně v přístavním městě Bata, které je ekonomickou metropolí Rovníkové Guineje. Záběry ve státní televizi ukázaly poničené domy a mnoho zraněných, zejména dětí. Televize informuje nejméně o čtyřech explozích, vážně poškozené jsou i vzdálenější budovy ve městě, uvedly zahraniční tiskové agentury.

První informace naznačují, že exploze se ozvaly v muničním skladu vojenské základny ve čtvrti Nkoa Ntoma, kterou využívají hlavně speciální síly a četnictvo. Právě z této základny podle záběrů stoupal po výbuších černý dým.

"Město Bata se stalo obětí nehody způsobené nedbalostí jednotky odpovědné za hlídání skladišť dynamitu, výbušnin a munice ve vojenském táboře Nkoa Ntoma, která se vznítila od jisker od ohnišť na polích zemědělců. Vše nakonec vybuchlo," uvedl prezident Teodoro Obiang Nguema citovaný agenturou AFP. Prezident nařídil prošetření celé události a požádal mezinárodní společenství o pomoc.

Zdroj: ČTK
Další zprávy