Jiří Rozbořil

Aktualizováno 17. 10. 2012 14:54
Jiří Rozbořil je hejtmanem Olomoukého kraje. V krajských volbách, které se konaly na podzim roku 2012, byl lídrem kandidátní listiny ČSSD.
Jiří Rozbořil
Jiří Rozbořil | Foto: Ludvík Hradilek

Jiří Rozbořil se stal hejtmanem Olomouckého kraje. V krajských volbách 2012 získal nejvíce hlasů. S 5169 preferenčními hlasy přeskočil stranického kolegu Martina Tesaříka a Mariana Jurečka z Koal_OIK.

Jiří Rozbořil se stal členem ČSSD, lídrem kandidátní listiny v Olomouckém kraji a kandidátem sociální demokracie na hejtmana kraje. V současné době působí jako provozní náměstek ředitele olomoucké fakultní nemocnice a zastupitel Olomouce.

Do ČSSD vstoupil Jiří Rozbořil v roce 1995, od roku 2006 je radním města Olomouc, od roku 2008 neuvolněným radním. V rámci komunálních voleb 2010 kandidoval Rozbořil jako lídr lidovců, zároveň se ucházel o post primátora města Olomouc.

Jako lídra místní kandidátky zvolilo Jiřího Rozbořila 48 z celkových 87 delegátů krajské konference ČSSD ve Šternberku na Olomoucku. Zbytek hlasů patřil Rozbořilovu protikandidátovi Jaroslavu Vomáčkovi. Volby proběhnou 12. a 13. října roku 2012.

Jiří Rozbořil se narodil 16. 2. 1962 ve Šternberku, vystudoval Vysokou školu báňskou – fakultu strojní a elektrotechnickou v Ostravě. Je ženatý a má tři děti. Pracoval jako podnikatel či ředitel obchodních domů Kaufland.

 

Právě se děje

před 40 minutami

V Česku žije 10,68 milionu lidí, za tři čtvrtě roku přibylo 31 tisíc obyvatel

Počet obyvatel České republiky se za letošních devět měsíců zvýšil o 31 400 na 10,68 milionu. Kladně se na tom podepsala zejména zahraniční migrace, které nadále vévodí občané Ukrajiny. Více lidí se narodilo, než zemřelo. V meziročním srovnání bylo však narozených i zemřelých méně, informoval Český statistický úřad (ČSÚ).

"V průběhu tří čtvrtletí letošního roku se živě narodilo více než 85 000 dětí. Ve srovnání se stejným obdobím roku 2018 to však bylo téměř o 2000 méně. Meziročně mírně ubylo jak dětí narozených vdaným ženám, tak ženám svobodným," uvedla Michaela Němečková z oddělení demografické statistiky ČSÚ.

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

Benešovská nemocnice funguje po kybernetickém útoku stále v omezeném provozu

Provoz v benešovské nemocnici je po útoku počítačovým virem stále omezený. IT specialisté pracují na nápravě, zařízení ale zatím funguje ve stejném režimu jako ve středu, kdy ke kybernetickému útoku došlo, uvedl mluvčí nemocnice Petr Ballek.

V nemocnici se ráno sešel krizový štáb, změny podle mluvčího zatím žádné nejsou. "Situace je stejná, uvidíme v poledne," uvedl Ballek. Dodal, že kvůli omezenému režimu bylo dosud přesunuto do jiných nemocnic devět pacientů. 

Stále nelze spustit žádný přístroj včetně počítačové sítě, všechny plánované operace nemocnice zrušila a lékaři nemohou v ordinacích ani vyšetřovat. Pro hospitalizované byl zajištěn náhradní provoz. Podle hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové (ANO) situace nicméně pacienty neohrožuje, protože ostatní krajské nemocnice problém s počítači nemají. Na nápravě nemocnice spolupracuje i  se specialisty na kybernetickou bezpečnost, problémy nicméně mohou teoreticky trvat i týdny.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V Británii se otevřely volební místnosti, průzkumy očekávají výhru konzervativců

V Británii začaly ve čtvrtek v 08:00 středoevropského času předčasné parlamentní volby. Mají vyřešit patovou situaci, která nastala kolem plánovaného odchodu Británie z Evropské unie. Voliči mohou hlasovat až do 23:00 hodin. 

Podle průzkumů veřejného mínění se čeká vítězství vládní Konzervativní strany premiéra Borise Johnsona. Zda se jí podaří získat v Dolní sněmovně většinu, ale není jisté. V případě, že by konzervativci absolutní většinu neměli, mohl by se moci chopit menšinový kabinet v čele s labouristou Corbynem, který by si ale musel vyjednat podporu menších stran.

Premiér Johnson chce brexit v případě vítězství ve volbách dokončit a opustit evropský blok 31. ledna příštího roku. Pokud by se ale příštím britským premiérem stal Corbyn, čekalo by Brity druhé referendum o brexitu. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy