Jiří Rozbořil

Aktualizováno 17. 10. 2012 14:54
Jiří Rozbořil je hejtmanem Olomoukého kraje. V krajských volbách, které se konaly na podzim roku 2012, byl lídrem kandidátní listiny ČSSD.
Jiří Rozbořil
Jiří Rozbořil | Foto: Ludvík Hradilek

Jiří Rozbořil se stal hejtmanem Olomouckého kraje. V krajských volbách 2012 získal nejvíce hlasů. S 5169 preferenčními hlasy přeskočil stranického kolegu Martina Tesaříka a Mariana Jurečka z Koal_OIK.

Jiří Rozbořil se stal členem ČSSD, lídrem kandidátní listiny v Olomouckém kraji a kandidátem sociální demokracie na hejtmana kraje. V současné době působí jako provozní náměstek ředitele olomoucké fakultní nemocnice a zastupitel Olomouce.

Do ČSSD vstoupil Jiří Rozbořil v roce 1995, od roku 2006 je radním města Olomouc, od roku 2008 neuvolněným radním. V rámci komunálních voleb 2010 kandidoval Rozbořil jako lídr lidovců, zároveň se ucházel o post primátora města Olomouc.

Jako lídra místní kandidátky zvolilo Jiřího Rozbořila 48 z celkových 87 delegátů krajské konference ČSSD ve Šternberku na Olomoucku. Zbytek hlasů patřil Rozbořilovu protikandidátovi Jaroslavu Vomáčkovi. Volby proběhnou 12. a 13. října roku 2012.

Jiří Rozbořil se narodil 16. 2. 1962 ve Šternberku, vystudoval Vysokou školu báňskou – fakultu strojní a elektrotechnickou v Ostravě. Je ženatý a má tři děti. Pracoval jako podnikatel či ředitel obchodních domů Kaufland.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 minutami

Českem se v noci na sobotu prohnal silný vítr, lámal stromy a odřízl tisíce domácností od elektřiny

Silný vítr v noci a během sobotního dopoledne v několika krajích zkomplikoval dopravu a zaměstnal hasiče, kteří odstraňovali hlavně stromy popadané na silnice, železniční tratě, chodníky, automobily či elektrické dráty. Nejsilnější poryvy zaznamenali meteorologové brzo ráno na Sněžce, kde vítr foukal v nárazech rychlostí až 166 kilometrů za hodinu. Kvůli poruchám na elektrickém vedení byly ráno tisíce domácností bez elektřiny, nejvíc - přes 20 tisíc odběrných míst - v Pardubickém kraji.

Aktuální výstraha meteorologů na silný vítr se od neděle rozšíří na většinu republiky s výjimkou většiny západních Čech, foukat má až do pondělního rána. Největší nebezpečí hrozí ve Frýdlantském výběžku na severu Čech.

Zdroj: ČTK
Další zprávy