Jiří Crha

19. 3. 2012 9:03
Jiří Crha je členem ODS a místostarosta města Blanska. Stranou byl zvolen jako lídr kandidátní listiny pro krajské volby 2012 a kandidát na post hejtmana Jihomoravského kraje.
Jiří Crha.
Jiří Crha. | Foto: Aktuálně.cz

Jiří Crha je členem ODS a místostarosta města Blanska. Stranou byl zvolen jako lídr kandidátní listiny pro krajské volby 2012 a kandidát na post hejtmana Jihomoravského kraje. Ve volbách, které se konaly 12. a 13. října 2012, získala ODS 7 křesel, a skončila tak na čtvrtém místě. Crha obdržel 2815 preferenčních hlasů.

Kromě postu místostarosty Crha zastával také funkci ředitele Krajského úřadu Jihomoravského kraje, do roku 2001 byl přednostou Okresního úřadu Blansko.

V rámci volební kampaně pro krajské volby 2012 se Jiří Crha snažil o prosazení zavedení finančních stropů pro volební kampaně, které by přispěly ke zvýšení transparentnosti.

V poslední době patří mezi Crhovy priority například harmonogram vpuštění konkurence na místní železnici. Právě otevření jihomoravských železnic považoval lídr strany pro krajské volby 2012 za velmi důležité opatření, které by podle něj mohlo zvýšit kvalitu služeb tratí.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

Nehoda šesti aut zablokovala hlavní tah z Hradce Králové na Moravu, dva lidé utrpěli zranění

Srážka šesti aut u Ostřetína na Pardubicku zablokovala v pátek v podvečer v obou směrech hlavní tah I/35 z Hradce Králové směrem na Brno a Olomouc. Dva lidé byli při nehodě zraněni.

Informovala o tom mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Policie dopravu z obou směrů odkláněla zhruba dvě hodiny na objízdné trasy, kolem 22:00 byla silnice opět průjezdná.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Při srážce vlaku s kamionem na nechráněném přejezdu na Nymbursku se zranily tři děti, jedno z nich těžce

Při páteční odpolední srážce osobního vlaku s kamionem na železničním přejezdu v Běrunicích na Nymbursku se zranily tři děti. Jedno z nich těžce, další středně těžce a jedno lehce.

Celkem záchranná služba ošetřila a odvezla do nemocnice pět lidí, všichni byli z vlaku, řekla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Škodu vyšetřovatelé vyčíslili na více než tři miliony korun.

Nehoda se stala na přejezdu, který není chráněn závorami, je vybaven výstražným křížem a značkou stop.

Další zprávy