Jan Vitula

20. 3. 2012 9:06
Jan Vitula je členem TOP 09 a byl lídrem kandidátky této strany pro krajské volby 2012 v Jihomoravském kraji.
Jan Vitula.
Jan Vitula. | Foto: TOP 09

Jan Vitula je členem TOP 09 a byl lídrem kandidátky TOP09+STAN pro krajské volby 2012 v Jihomoravském kraji. V rámci voleb tak kandidoval také na post hejtmana.

Ve volbách, které se konaly 12. a 13. října 2012, získala TOP 09+STAN 5 křesel. Vitula získal 1632 preferenčních hlasů.

V minulosti Jan Vitula působil jako vrchní ředitel pro strukturální fondy EU na ministerstvu školství. V této souvislosti byl také jedním z největších kritiků ministerstva a zejména jednání Josefa Dobeše, jehož projekty na čerpání peněz z eurofondů Vitula označil za čistý tunel.

Vzhledem ke zvolení do čela kandidátky jihomoravské TOP 09 opustil Jan Vitula místo kvestora na Masarykově univerzitě v Brně. Obě funkce dle Vituly nelze vykonávat současně, a proto podal na funkci kvestora demisi.

 

Právě se děje

před 14 minutami

V Praze bude sídlit středoevropský projekt na výzkum dezinformací

V Praze bude sídlit středoevropský projekt, který se zaměřuje na výzkum dezinformací. Vybrala ho Evropská komise a bude jedním z osmi stejně orientovaných středisek v Evropské unii, sdělila mluvčí Českého vysokého učení technického (ČVUT) Andrea Vondráková. Odborníci z ČVUT a Univerzity Karlovy podle ní program povedou.

Středisko bude součástí evropského projektu, který bojuje s dezinformacemi. Regionální centra mají hledat způsoby odhalování a šíření dezinformací, jejich vliv na populaci a vytvářet metodiku i pro veřejné instituce. Chtějí k tomu spojit společensko-vědní a technický výzkum. Cílem je například zjišťování zkreslených informací pomocí umělé inteligence či posilování digitální a mediální gramotnosti.

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

USA vyšlou na Blízký východ diplomata, má utišit spory Izraele a Palestiny

Spojené státy vyšlou na Blízký východ vysoce postaveného diplomata ve snaze utišit eskalující násilí mezi Izraelem a Palestinci. Podle médií to dnes oznámil ministr zahraničí USA Antony Blinken, který zároveň označil za "trýznivé" záběry, jež v posledních dnech přichází z regionu. Americký ministr obrany Lloyd Austin dnes podle vyjádření Pentagonu hovořil se svým izraelským protějškem a potvrdil mu, že USA Izrael nadále jednoznačně podporují.

"Obrázky, které k nám přes noc dorazily, jsou trýznivé. A ztráta jediného civilního života je tragédií. Požádal jsem zástupce náměstka ministra zahraničí Hadyho Amra, aby ihned odjel do regionu a setkal se s Izraelci a Palestinci (…) a jménem mým a prezidenta Joea Bidena na ně naléhal, aby zmírnili násilnosti," řekl Blinken.

Zdroj: ČTK
Další zprávy