Jan Horník

2. 4. 2012 17:45
Jan Horník je členem hnutí Starostové a nezávislí (STAN) a byl lídrem kandidátní listiny TOP 09 a STAN v Karlovarském kraji.
Jan Horník.
Jan Horník. | Foto: TOP 09

Jan Horník je členem hnutí Starostové a nezávislí (STAN) a byl lídrem kandidátní listiny TOP 09 a STAN v Karlovarském kraji. Ve volbách, které proběhly 12. a 13. října 2012, získala koalice TOP 09+STAN v karlovarském zastupitelstvu 4 mandáty. Jan Horník dostal od voličů 1160 preferenčních hlasů.

Po roce 1989 výrazně napomohl obci Boží Dar k jejímu osamostatnění, a proto byl následujícího roku zvolen jejím starostou. Do krajského zastupitelstva se Horník dostal již v roce 2000, roku 2004 ho pak hlasy voličů dosadily do funkce senátora za Karlovy Vary.

Velkou pozornost věnuje Jan Horník problematice ochrany životního prostředí a právě díky tomuto zaměření byl také v rámci svého působení v Senátu pověřen zastupováním Senátu PČR v Monitorovacím výboru dotačního programu Zelená úsporám.

Senátor Jan Horník v loňském roce také naznačil, že některé zakázky Karlovarského kraje jsou zmanipulované. Výhercem soutěží se měly stát pouze firmy vyhovující ČSSD, skutečný vítěz prý čelil nátlaku a výhružkám, aby odstoupil. Mezi nespravedlivé zakázky Horník zařadil například rekonstrukci Becherovy vily v Karlových Varech.

Jako jeden z mála senátorů poslaneckého klubu TOP 09 Jan Horník plně podporoval schválení přímé volby prezidenta republiky.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 22 minutami

Po střelbě v Liberci zemřela žena a také muž převezený do nemocnice

Po sobotní střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili s těžkým zraněním do nemocnice, řekl mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v sobotu odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy