Jan Horník

2. 4. 2012 17:45
Jan Horník je členem hnutí Starostové a nezávislí (STAN) a byl lídrem kandidátní listiny TOP 09 a STAN v Karlovarském kraji.
Jan Horník.
Jan Horník. | Foto: TOP 09

Jan Horník je členem hnutí Starostové a nezávislí (STAN) a byl lídrem kandidátní listiny TOP 09 a STAN v Karlovarském kraji. Ve volbách, které proběhly 12. a 13. října 2012, získala koalice TOP 09+STAN v karlovarském zastupitelstvu 4 mandáty. Jan Horník dostal od voličů 1160 preferenčních hlasů.

Po roce 1989 výrazně napomohl obci Boží Dar k jejímu osamostatnění, a proto byl následujícího roku zvolen jejím starostou. Do krajského zastupitelstva se Horník dostal již v roce 2000, roku 2004 ho pak hlasy voličů dosadily do funkce senátora za Karlovy Vary.

Velkou pozornost věnuje Jan Horník problematice ochrany životního prostředí a právě díky tomuto zaměření byl také v rámci svého působení v Senátu pověřen zastupováním Senátu PČR v Monitorovacím výboru dotačního programu Zelená úsporám.

Senátor Jan Horník v loňském roce také naznačil, že některé zakázky Karlovarského kraje jsou zmanipulované. Výhercem soutěží se měly stát pouze firmy vyhovující ČSSD, skutečný vítěz prý čelil nátlaku a výhružkám, aby odstoupil. Mezi nespravedlivé zakázky Horník zařadil například rekonstrukci Becherovy vily v Karlových Varech.

Jako jeden z mála senátorů poslaneckého klubu TOP 09 Jan Horník plně podporoval schválení přímé volby prezidenta republiky.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ozbrojenci na východě Konga prorazili bránu do věznice, osvobodili přes 900 lidí

Při útoku na věznici ve městě Beni na východě Konga ozbrojenci pomohli k útěku asi 900 trestanců. K útoku, který byl koordinovaný s přepadením vojenské základny poblíž vězení, se zatím nikdo nepřihlásil.

Okolo sta vězňů z celkového počtu 1000 v budově zůstalo, ostatní utekli. "Útočníkům, kteří přišli ve velké skupině, se bohužel podařilo… prorazit dveře," uvedl starosta Beni Modeste Bakwanamaha, který za viníky označil islamistické milice Sjednocené demokratické síly (ADF).

Milice ADF utvořili muslimští rebelové původem z Ugandy, kteří se na východě Konga usídlili v 90. letech. Povstalci podle OSN v oblasti od začátku roku 2019 zabili přes 1000 lidí, a to i přes opakované pokusy konžské armády skupinu zneškodnit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy