Jaroslav Zavadil

6. 9. 2013 16:28
Jaroslav Zavadil je předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS). V předčasných volbách do Poslanecké sněmovny byl zvolen poslancem za ČSSD.
Jaroslav Zavadil.
Jaroslav Zavadil. | Foto: Ludvík Hradilek

Jaroslav Zavadil je předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS). V předčasných volbách do Poslanecké sněmovny byl zvolen poslancem za ČSSD v Praze.

Zavadil absolvoval Střední odborné učiliště ČKD (obor elektromontér) a vystudoval Střední průmyslovou školu elektrotechnickou v Dobrušce. V šedesátých letech pracoval jako elektrotechnik v ČKD Trakce Zkušebna lokomotiv. Mezi lety 1968 až 1989 působil ve Stavostroji a. s. v Novém Městě nad Metují.

Kariéru odborového předáka zahájil v prosinci 1989, kdy se stal předsedou ZO OS KOVO Stavostroj a.s. V letech 1994 až 1997 zastával funkci místopředsedy OS KOVO, který sdružuje pracující v kovoprůmyslu a je největším svazem v ČMKOS. Do vedení ČMKOS se dostal v roce 1997, kdy byl zvolen jejím místopředsedou.

V čele Českomoravské konfederace odborových svazů stojí od roku 2010. Ve funkci nahradil odstupujícího Milana Štěcha.

V roce 2013 Zavadil kandidoval jako nestraník za ČSSD v předčasných volbách do Poslanecké sněmovny. Sociální demokraté ho postavili do čela pražské kandidátky.

Jaroslav Zavadil se narodil v roce 1944 v Praze. Je ženatý, má tři děti.

 

Právě se děje

před 12 minutami

V Kábulu byly zastřeleny dvě soudkyně nejvyššího soudu

V Kábulu byly dnes ráno zastřeleny dvě soudkyně, které pracovaly u afghánského nejvyššího soudu. Informovala o tom agentura AFP. Podobné cílené útoky otřásají afghánským hlavním městem už několik měsíců.

"Dnes ráno ozbrojení muži zaútočili na vůz zaměstnankyň nejvyššího soudu," uvedl mluvčí soudu Ahmad Fahím Kauím. Upřesnil, že ženy byly zavražděny při cestě do práce.

Zdroj: ČTK
před 13 minutami

Bilance obětí pátečního zemětřesení v Indonésii vystoupila na 56

Zemětřesení, které v pátek zasáhlo indonéský ostrov Sulawesi, si vyžádalo nejméně 56 mrtvých a 820 zraněných. Aktualizovanou bilanci obětí zveřejnil indonéský úřad pro řešení následků přírodních katastrof.

Zhruba 15 tisíc lidí zemětřesení o síle 6,2 stupně přimělo opustit své domovy. Někteří z nich se uchýlili do hor, zatímco jiní do přeplněných evakuačních center.

Šéfka indonéské meteorologické, klimatologické a geofyzikální agentury Dwikorita Karnawatiová uvedla, že další zemětřesení v regionu by mohlo vyvolat vlnu cunami. Doplnila, že podle předpovědí pro nadcházející týdny se Indonésie bude dál potýkat s extrémním počasím.

Zdroj: ČTK
Další zprávy