Jan Hrdý

12. 9. 2013 19:31
Pro předčasné volby do Poslanecké sněmovny v roce 2013 byl jako lídr kandidátky ODS zvolen místostarosta Uherského Brodu Jan Hrdý, ale ODS ve Zlínském kraji nezískala žádný mandát.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Místostarosta Uherského Brodu Jan Hrdý byl lídrem kandidátky ODS ve Zlínském kraji pro předčasné volby do Poslanecké sněmovny konané 25. a 26. října 2013. ODS zde získala jenom 5,66 % hlasů a nestačilo to na žádný mandát, takže se Jan Hrdý poslancem nestal.

Poslancem nebyl ani v předchozích období, kromě něj se na prvních místech objevili další neposlanečtí kandidáti. V roce 2010 zde kandidoval jako lídr Petr Nečas.

Vystudoval Fakultu elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně. Je držitelem inženýrského titulu v oboru elektrotechnická výroba a management. Následně pracoval v tiskovém oddělení Uherskohradišťské nemocnice. Od roku 2010 je ve vedení města Uherského Brodu jako místostarosta.

Hrdý působí jako místopředseda oblastního sdružení ODS.

Narodil se v roce 1981 v Uherském Hradišti. Je ženatý a má tři děti.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Senátorský klub ODS povede namísto Vostrčila bývalý policejní prezident Červíček

Novým předsedou senátorského klubu ODS se stal někdejší policejní prezident Martin Červíček. Dosud byl prvním místopředsedou frakce. Nahradil Miloše Vystrčila, který byl zvolen předsedou Senátu. Změnu ve vedení klubu oznámil mluvčí strany Václav Smolka.

Červíček klub povede do podzimních senátních voleb. "Považuji za svoji povinnost pomoci s řízením klubu a vzít na sebe v tomto složitém a přechodném osmiměsíčním období zodpovědnost," uvedl v tiskovém prohlášení. Senátor za Náchodsko uznal, že zastoupit Vystrčila v pozici předsedy klubu nebude nic jednoduchého.

Červíčkovým zástupcem v klubu se stal ostravský senátor Zdeněk Nytra, který je také předsedou senátní komise k posouzení auditů EU ohledně premiéra Andreje Babiše (ANO) a dotací pro Agrofert.

Zdroj: ČTK
Další zprávy