Jan Bauer - kandidát ODS v Jihočeském kraji

Aktualizováno 19. 7. 2010 13:07
Poslanec za ODS v Jihočeském kraji.
Jan Bauer.
Jan Bauer. | Foto: Pavel Baroch

Poslancem za Občanskou demokratickou stranu byl zvolen v květnu 2010 v Jihočeském kraji. O post za stejný kraj se znovu uchází v předčasných volbách do Poslanecké sněmovny na podzim 2013.

Vystudoval ČVUT v Praze.

Ve sněmovně je od roku 2004. Byl předsedou Výboru pro evropské záležitosti a členem Organizačního výboru a Výboru pro obranu a bezpečnost.

V letech 1998 až 2010 byl starostou Prachatic. V minulosti pracoval mimo jiné jako vedoucí marketingového oddělení v Tiskárnách Vimperk a. s.

Má dceru a syna.

 

Právě se děje

před 54 minutami

Experti z Francie budou vyšetřovat sobotní útok na saúdská ropná zařízení

"V reakci na saúdskou žádost prezident Macron potvrdil korunnímu princi, že Francie vyšle experty do Saúdské Arábie, aby se podíleli vyšetřování s cílem odhalit původce a způsob provedení útoku," uvedl úřad francouzského prezidenta Emmanuela Macrona.

Ten útok odsoudil a ujistil saúdského korunního prince Muhammada bin Salmána, že Francie bude usilovat o stabilitu na Blízkém východě.

Útok, z nějž USA viní Írán, dočasně snížil těžbu Saúdské Arábie o polovinu a krátkodobě způsobil nárůst ceny ropy o téměř 20 procent. Kromě toho může zmařit diplomatické snažení Francie, která usiluje o odvrácení konfliktu mezi Spojenými státy a Íránem, řekli diplomaté agentuře Reuters po jednání Macronova vyslance v Saúdské Arábii.

Zdroj: ČTK
Další zprávy