Expozitura

14. 10. 2011 11:26
Expozitura je šestnáctidílný kriminální seriál televize Nova, inspirovaný kauzou Berdychova gangu.
Ze seriálu Expozitura. Ilustrační foto.
Ze seriálu Expozitura. Ilustrační foto. | Foto: Archiv TV Nova

Expozitura je šestnáctidílný kriminální seriál televize Nova, inspirovaný kauzou takzvaného Berdychova gangu. Jeho režie se ujali Petr Kotek, Ivan Pokorný a Alexej Pyško; v hlavních rolích se potom objevují například Hana Vagnerová, Robert Jašków nebo Jan Dolanský.

Autory scénáře k seriálu jsou Josef Klíma a Janek Kroupa, kteří se na rozkrývání kauzy Berdychova gangu podíleli.

Podle některých informací má jít o nejdražší projekt televize Nova (podle kuloárních, avšak nepotvrzených informací měl jeden díl přijít až na deset milionů korun.

Seriál byl natočen již v roce 2009, ale kvůli krizi se nevysílal. Hlavní postavy představují policisty, původně bojující proti organizovanému zločinu, jehož součástí se však nakonec stali i oni sami. Kromě toho, že se v průběhu každé epizody řeší konkrétní případy, táhne se seriálem příběh policistky čerstvě přidělené k Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu, která se proti zločineckým praktikám některých svých kolegů postaví.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Vláda Zemanovi navrhla, aby jmenoval druhou generálku české armády

Armáda by měla získat druhou generálku. Vláda dnes schválila návrh na jmenování rektorky Univerzity obrany plukovnice Zuzany Kročové do hodnosti brigádní generálky. Kabinet odsouhlasil také návrh na jmenování dalších deseti generálů. Pokud prezident Miloš Zeman vládní doporučení odsouhlasí, povýšeni budou k 8. květnu. Sdělil to v pondělí Jakub Fajnor z tiskového oddělení ministerstva obrany.

Návrh vládě předložil ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). "Přestože je většina pozornosti věnována pomoci armády v opatřeních proti covidu-19, nebylo možné opomenout tradiční a významnou událost, jmenování nových generálů," uvedl. "Všichni nově jmenovaní i povýšení generálové si uznání zaslouží, protože dlouhodobě prokazují, že patří k nejlepším vojákům z povolání, které ozbrojené síly České republiky mají," dodal ministr.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 12 minutami

Německá vládní CDU chce Lascheta jako kandidáta na kancléře, CSU zase Södera

Německá vládní Křesťanskodemokratická unie (CDU) dosluhující kancléřky Angely Merkelové dnes podpořila kandidaturu svého předsedy a premiéra Severního Porýní-Vestfálska Armina Lascheta na kancléře v zářijových parlamentních volbách. Sesterská bavorská Křesťanskosociální unie (CSU) se následně jasně postavila za svého šéfa a bavorského premiéra Markuse Södera. Nyní je tak na Söderovi a Laschetovi, aby se dohodli, kdo z nich tedy konzervativní unii CDU/CSU do voleb povede.

Generální tajemník CDU Paul Ziemiak na dnešní tiskové konferenci po jednání předsednictva CDU prohlásil, že podpora Laschetovi není konečným rozhodnutím. Postoj CDU ho totiž pověřuje k tomu, aby se nyní dohodl se Söderem, kdo z této dvojice nakonec konzervativní unii CDU/CSU do voleb povede. Laschet prohlásil, že se Söderem bude hovořit ještě dnes. Söder k tomu uvedl, že s ním již jednal o záležitostech pandemie a že nevylučuje další telefonát. Dodal ale, že dnes nelze rozhodnutí o kandidatuře očekávat.

Další zprávy