televizní seriál

Seriál ze světa Pán prstenů stál 10 miliard korun, čtvrtinu Nový Zéland vrátí Amazonu

Kvůli seriálu ze světa Pána prstenů navýší Nový Zéland jednorázově pobídky pro zahraniční filmaře. Cílem je povzbudit ekonomiku a turismus. Firma Amazon, která seriál natáčí, místo dříve slíbených 20 procent dostane zpět až 25 procent prokazatelně utracených peněz, informovala agentura Reuters.

Amazon za první řadu utratí okolo 650 milionů novozélandských dolarů, v přepočtu 10 miliard korun. Pokud je správně vyúčtuje, Nový Zéland firmě vrátí čtvrtinu, tedy 2,5 miliardy korun. "Dohoda s Amazonem vytváří nová pracovní místa a zvyšuje poptávku u místních dodavatelů. Přispěje také k rozvoji turismu a propagaci Nového Zélandu v zahraničí," vysvětluje novozélandský ministr pro ekonomický a regionální rozvoj Stuart Nash.

Díky natáčení první řady seriálu v největším novozélandském městě Auckland vzniklo přes 1200 pracovních míst. Prvních osm epizod bude mít ve videotéce Amazon Prime premiéru letos, na druhé řadě už se pracuje.

Zdroj: Reuters

Ve druhé řadě Bridgertonových bude chybět herec Regé-Jean Page

Angličan Regé-Jean Page si ve druhé řadě seriálu Bridgertonovi nezopakuje roli Simona Basseta, vévody z Hastingsu. O víkendu to oznámila videotéka Netflix. "Simon nám na obrazovkách bude chybět, ale navždy zůstane součástí rodiny Bridgertonových," uvedli autoři.

Podle deníku New York Times zpráva vyvolala rozčarování mezi fanoušky, a to přesto, že první série z větší části završila příběhovou linku točící se okolo vévody z Hastingsu. Sám Page uvedl, že svou účast dopředu vnímal jako omezenou na jednu řadu. V té druhé se však diváci znovu setkají s Daphne hranou Phoebe Dynevorovou, která vévodovi z Hastingsu na konci první řady porodila dítě. Pokračování se má zaměřit na osudy vikomta Anthonyho, staršího bratra Daphne.

Od chvíle, kdy byla na Vánoce zveřejněna, první řadu Bridgertonových podle údajů Netflixu za první měsíc zhlédlo 82 milionů domácností.

Zdroj: New York Times
Pokračovat