Změna - volby do Poslanecké sněmovny 2013

29. 9. 2013 23:06
Společně pro Změnu tvořili kandidáti navržení politickým hnutím Změna, Klíčovým hnutím, Hnutím Zelení, přípravným výborem politického hnutí Změna pro Život a politickým hnutím Hnutí Fair Play.
Foto: Jiří Kropáček

Předčasné volby do Poslanecké sněmovny se konaly 25. a 26. října 2013. Volební projekt Společně pro Změnu tvořili kandidáti navržení politickým hnutím Změna, Klíčovým hnutím, Hnutím Zelení, přípravným výborem politického hnutí Změna pro Život, politickým hnutím Hnutí Fair Play a další nezávislé osobnosti. Společně pro Změnu kandidovalo v roce 2013 poprvé.

V předčasných volbách Změna získala 0.57 % hlasů, a do Sněmovny se tak nedostala.

Voleb do Poslanecké sněmovny v roce 2010 se zúčastnilo Klíčové hnutí spolu s Hnutím Zelení, kterým se však se ziskem 0.02 % hlasů nepodařilo obsadit poslanecká křesla.

Změna měla pro letošní volby číslo 9.

Lídři kandidátek v krajích:

hl. město Praha: Táňa Fischerová

Středočeský: Tomáš Tožička

Jihočeský: Hana Gabrielová

Plzeňský: Martin Marek

Karlovarský: Lada Macečková

Ústecký: Šárka Zimová Dostálová

Liberecký: Jan Korytář

Královéhradecký: Tomáš Kopecký

Pardubický: Alena Janáková

Vysočina: Milan Daďourek

Jihomoravský: Zlata Hálová

Olomoucký: Tereza Schreiberová

Zlínský: Zdeněk Miklas

Moravskoslezský: Jan Síla

Volební program hnutí Změna

Politické hnutí Změna předkládá "Volební program 77", který, jak hnutí samo uvádí na svém webu, nepředstavuje ucelený volební program, ale jednotlivé ZMĚNY.

Voličům nabízí 11 x 7 změn, které chce hnutí prosazovat v Poslanecké směnovně a které již jeho členové částečně prosazují jako aktivní občané, pracovníci neziskových organizací nebo místní zastupitelé.

Základem změny musí být podle představitelů hnutí zvýšení podílu občanů na rozhodování. Účast veřejnosti na společensko-hospodářské správě veřejných záležitostí považuje za záruku obecného rozvoje a za nejlepší prevenci korupce.

Udržitelnou ekonomiku a finančnictví, vymezené jasnými, sociálně i environmentálně citlivými pravidly, Změna pokládá za nástroj k zastavení prohlubující se krize naší země.

Hnutí Změna chce především pracovat na nástrojích, které povedou k posilování místní ekonomiky. Součástí toho má být i nezbytná spolupráce a solidarita nejen v rámci místních komunit, ale i na národní a mezinárodní úrovni.

Důležitým bodem jejich programu zůstává osvobození veřejnoprávních médií od tlaků politiky i byznysu a podpora vzniku veřejnoprávního deníku

 

Právě se děje

před 42 minutami

V Praze Kbelích dnes večer přistál první ze dvou nových letounů CASA pro českou armádu. Modernizovaný model doplní nynější flotilu čtyř letounů

Zdroj: ČTK
Další zprávy