Radim Jančura

12. 4. 2013 19:58
Radim Jančura je český podnikatel, majitel a jednatel společnosti Student Agency. Je také členem správní rady Nadačního fondu proti korupci.
Radim Jančura.
Radim Jančura. | Foto: Ludvík Hradilek

Radim Jančura je český podnikatel, majitel a jednatel společnosti Student Agency. Je také členem správní rady Nadačního fondu proti korupci.

Radim Jančura vystudoval Vysoké učení technické v Brně. Ještě během studia založil v roce 1996 společnost Student Agency, která zprostředkovává au-pair pobyty, vzdělávací a pracovní programy a postupně se etablovala také v autobusové dopravě.

Od roku 2009 provozuje Jančura také železniční dopravu. Společnost RegioJet se stala prvním významným konkurentem Českých drah na trase Praha-Ostrava.

Vedle činnosti v České republice působí Jančurovy společnosti také na Slovensku.

Radim Jančura získal za svou podnikatelskou činnost mnoho ocenění, například v roce 2005 zvítězil v soutěži Podnikatel roku.

Jančura se narodil v roce 1972 v Ostravě.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 16 minutami

U Prostějova se zřítilo ultralehké letadlo, pilot na místě zemřel

Na pole mezi obcemi Olšany u Prostějova a Lutín se ve čtvrtek dopoledne zřítilo ultralehké letadlo. "Třiapadesátiletý pilot cizí státní příslušnosti pád stroje startujícího v zahraničí nepřežil," uvedl prostějovský policejní mluvčí František Kořínek s tím, že pilot v letadle cestoval sám. Příčiny a okolnosti budou vyšetřovat prostějovští kriminalisté ve spolupráci s Ústavem pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod. V Olomouckém kraji jde za poslední týden o druhou nehodu ultralehkého letadla. Minulý čtvrtek ultralight havaroval na Šumpersku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy