Radim Jančura

12. 4. 2013 19:58
Radim Jančura je český podnikatel, majitel a jednatel společnosti Student Agency. Je také členem správní rady Nadačního fondu proti korupci.
Radim Jančura.
Radim Jančura. | Foto: Ludvík Hradilek

Radim Jančura je český podnikatel, majitel a jednatel společnosti Student Agency. Je také členem správní rady Nadačního fondu proti korupci.

Radim Jančura vystudoval Vysoké učení technické v Brně. Ještě během studia založil v roce 1996 společnost Student Agency, která zprostředkovává au-pair pobyty, vzdělávací a pracovní programy a postupně se etablovala také v autobusové dopravě.

Od roku 2009 provozuje Jančura také železniční dopravu. Společnost RegioJet se stala prvním významným konkurentem Českých drah na trase Praha-Ostrava.

Vedle činnosti v České republice působí Jančurovy společnosti také na Slovensku.

Radim Jančura získal za svou podnikatelskou činnost mnoho ocenění, například v roce 2005 zvítězil v soutěži Podnikatel roku.

Jančura se narodil v roce 1972 v Ostravě.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 9 minutami

Salač odstartuje do Velké ceny San Marina z předposlední řady

Filipu Salačovi kvalifikace na Velkou cenu San Marina silničních motocyklů nevyšla, do nedělního závodu Moto3 odstartuje z předposlední deváté řady. Devatenáctiletý český jezdec byl klasifikován na 26. místě, což je jeho nejhorší kvalifikační výsledek od Malajsie v listopadu 2019.

Salač po vydařeném pátku, kdy v trénincích figuroval v nejlepší desítce, nedokázal v dnešním třetím tréninku na rozdíl od většiny soupeřů zrychlit a musel už do první části kvalifikace. V ní obsadil dvanácté místo a do druhé části pro nejrychlejších osmnáct nepostoupil.

V italském Misanu se na prvních čtyřech místech nejslabší třídy seřadili domácí jezdci, třetí pole position v sezoně vybojoval Romano Fenati.

Další zprávy