Radim Jančura

12. 4. 2013 19:58
Radim Jančura je český podnikatel, majitel a jednatel společnosti Student Agency. Je také členem správní rady Nadačního fondu proti korupci.
Radim Jančura.
Radim Jančura. | Foto: Ludvík Hradilek

Radim Jančura je český podnikatel, majitel a jednatel společnosti Student Agency. Je také členem správní rady Nadačního fondu proti korupci.

Radim Jančura vystudoval Vysoké učení technické v Brně. Ještě během studia založil v roce 1996 společnost Student Agency, která zprostředkovává au-pair pobyty, vzdělávací a pracovní programy a postupně se etablovala také v autobusové dopravě.

Od roku 2009 provozuje Jančura také železniční dopravu. Společnost RegioJet se stala prvním významným konkurentem Českých drah na trase Praha-Ostrava.

Vedle činnosti v České republice působí Jančurovy společnosti také na Slovensku.

Radim Jančura získal za svou podnikatelskou činnost mnoho ocenění, například v roce 2005 zvítězil v soutěži Podnikatel roku.

Jančura se narodil v roce 1972 v Ostravě.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Zeman ve středu jmenuje Dörfla předsedou Vrchního soudu v Praze

Prezident Miloš Zeman ve středu jmenuje Luboše Dörfla novým předsedou Vrchního soudu v Praze. Informaci Českého rozhlasu potvrdil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Dörfl nyní vede ústecký krajský soud, v čele pražského vrchního soudu nahradí Jaroslava Bureše, kterému 2. ledna příštího roku skončí sedmileté funkční období.

Další zprávy