Nemocnice Přerov

21. 1. 2015 20:49
Zdravotnické zařízení je od roku 2007 součástí holdingu Agel, který spravuje nemocnici prostřednictvím Středomoravská nemocniční a.s.
Město Přerov
Město Přerov

Nemocnice v Přerově se snaží ze všech sil racionalizovat provoz a orientovat svůj přístup na klienty, jelikož právě oni by se v nemocnici měli cítit co nejlépe. Snaží se zlepšovat kvalitu své péče rekonstrukcí pavilonů, modernizací, zapojením studentů a mladých mediků do chodu nemocnice a zlepšuje vybavení jednotlivých oddělení a ambulancí.

Je držitelem několika certifikátů a ocenění.

Historie

V roce 1905 bylo rozhodnuto, že v Přerově by měla stát nemocnice, stavba byla zahájena v roce 1911. V roce 1913 byla budova otevřena veřejnosti a pacienti mohli být léčeni na chirurgickém, infekčním, a dětském oddělení.

Základní informace

Adresa: Středomoravská nemocniční a.s, odštěpný závod Nemocnice Přerov, Dvořákova 75
751 52
Telefon: +420 581 271 111
E-mail: nempr@nempr.cz

V nemocnici byl pavilon pitevní a dezinfekční. Městská nemocnice v Přerově neboli Všeobecná jubilejní nemocnice v Přerově měla v době svého otevření tři lékaře – jednoho primáře a dva sekundáře. Nemocnice v meziválečném období rozšiřovala počet zaměstnanců a v roce 1936 čítala 33 osob zdravotnického personálu. Na konci 30. let začala pociťovat nedostatek prostorů a pavilony interní a chirurgický nedostačovaly vybavením a svými kapacitami.

Období Protektorátu Čechy a Morava zpomalilo rozšiřování nemocnice, a po roce 1945 byla správa nemocnice předána Okresnímu národnímu výboru. Nemocnice měla v roce 1947 osm samostatných oddělení, počet lůžek dosahoval 620, počet pacientů za rok byl 13 500. Po roce 1960 bylo pro nemocnici použito označení Nemocnice s poliklinikou Přerov (NsP).

Od roku 1992 působila nemocnice jako samostatná příspěvková organizace s právní subjektivitou.

Současnost

Oddělení nemocnice

Anesteziologicko-resuscitační oddělení
Centrální operační sály a Centrální sterilizace
Dětské a novorozenecké oddělení
Domácí péče
Gynekologicko – porodnické oddělení
Hemodialýza
Chirurgické oddělení
Interní oddělení
Laboratorní medicíny
Léčebna dlouhodobě nemocných
Neurologické oddělení
Oddělení nukleární medicíny
Oční oddělení
Ortopedicko-traumatologické oddělení
Radiodiagnostické oddělení
Rehabilitační oddělení
Sociální oddělení
Ušní, nosní a krční oddělení
Urologické oddělení

Ambulance
Pohotovost
Anesteziologické ambulance
Dětské ambulance
Gynekologické ambulance
Hematologická ambulance
Chirurgická ambulance
Interní ambulance
Kožní ambulance
Nefrologická ambulance
Neurologické ambulance
Nukleární medicína
Nutriční poradna
Oční ambulance
Ordinace praktického lékaře
Ortopedicko-traumatologické ambulance
Radiodiagnostické ambulance
Ambulance rehabilitace
Ušní, nosní a krční ambulance
Urologické ambulance

Nemocnice prodělala od počátku 90. let 20. století několik rekonstrukcí a výsledkem je velice moderní zdravotnické zařízení. Nejprve byly zrekonstruovány operační sály pro chirurgii, byla provedena rekonstrukce objektu bývalé interny II., který byl předělán na ústavní lékárnu a transfúzní stanici. V roce 1998 bylo zavedeno moderní vyšetření pomocí počítačové tomografie. Nemocnice postavila speciální pavilon pro matky s dětmi a rekonstruovala anesteziologicko – resuscitační oddělení, oční oddělení a chirurgickou ambulanci.

V roce 2005 obdržela Certifikát jakosti dle normy ISO9001:2000 a ocenění Baby Friendly hospital. V roce 2007 se stala součástí společnosti Středomoravská nemocniční. O dva roky později obdržela akreditaci u Spojené akreditační komise o.p.s., kterou úspěšně prodloužila.

Kauzy

Média v roce 2001 informovala veřejnost o tom, že nemocnicí otřásla velká kauza, ve které lékaři a zaměstnanci nemocnice požadovali odstoupení ředitele. Primář chirurgie dokonce sám odstoupil ze svého postu právě na protest se soudobým vedením nemocnice.

Ovšem celá tato kauza byla spíše zveličena tlaky lékařů organizace Svazu českých lékařů (SČL). Nemocnice zaměstnávala 800 zaměstnanců a odvolání ředitele požadovala malá část z tohoto velkého počtu lidí. Zaměstnanci protestovali zejména díky opatření, které se týkalo přesčasů. Nemocnice nedisponovala dostatečným množstvím finančních prostředků, aby mohla zaměstnancům vyplácet požadované odměny.

 
Mohlo by vás zajímat

Právě se děje

Další zprávy