Kvůli velké vodě evakuovali na Pelhřimovsku tábor, v Kamenici nad Lipou jsou vytopené sklepy

ČTK ČTK
Aktualizováno 14. 7. 2024 12:08
Kvůli velké vodě evakuovali na Pelhřimovsku tábor, v Kamenici nad Lipou jsou vytopené sklepy

Řeka Kamenice v Kamenici nad Lipou na Pelhřimovsku ráno kolem 07:00 překročila hranici třetího povodňového stupně, který značí ohrožení. Dopoledne se vrátila na druhý stupeň. Starosta města Tomáš Tesař (nezávislý) informoval, že se voda dostala do sklepů zhruba desítky domů. V ulici U Nádraží, která se rekonstruuje a dělají se tam přípojky do objektů, se dostalo do několika sklepů i bahno.

Před půlnocí se také evakuovalo 19 osob z dětského tábora u obce Pobistrýce na Pelhřimovsku. Hasiči pomáhali odnášet osobní věci z tábora ale až po 04:00, kdy dostali informaci o stoupající vodě, informovala jejich mluvčí Nikola Pátková. Hasiči také ráno odstraňovali tři spadlé stromy.

Na Vysočině vystoupala dnes na první povodňový stupeň ještě řeka Žirovnice v Žirovnici na Pelhřimovsku a řeka Svratka v Dalečíně na Žďársku.

Lokální záplavy způsobené bouřkami postihly Vysočinu také v pátek večer a v sobotu. V Krahulčí na Jihlavsku se voda dostala do sklepů přibližně 30 domů včetně obecního úřadu a také masokombinátu Krahulík. Třetí povodňový stupeň byl na řece Želetavce v Jemnici na Třebíčsku.

 

Právě se děje

Další zprávy