reklama
 
 

Jiří Cienciala

5. 7. 2013 18:00
Jiří Cienciala je viceprezident Svazu průmyslu a dopravy (SP ČR) a rektor Vysoké školy podnikání v Ostravě.

Jiří Cienciala je viceprezidentem Svazu průmyslu a dopravy ČR pro výzkum, vývoj, inovace a vzdělávání (SP ČR) a rektor Vysoké školy podnikání v Ostravě.

V červenci 2013 přijal nabídku premiéra Jiřího Rusnoka na post ministra průmyslu a obchodu v jeho vládě, která však po jmenování nedokázala získat důvěru Poslanecké sněmovny, a tak se dostala do demise, v níž setrvala do konce ledna 2014. Během tohoto působení měl členství ve Svazu pozastaveno.

Kariéra:

Jiří Cienciala působil téměř čtyřicet let ve Třineckých železárnách, kde v letech 1997 až 2011 zastával funkci generálního ředitele. V říjnu 2012 byl zvolen členem dozorčí rady této akciové společnosti. V roce 2008 získal ocenění „Manažer roku“.

Cienciala dále působí v Radě pro výzkum, vývoj a inovace, která je odborným a poradním orgánem vlády České republiky. Dále zasedá v dozorčí radě asociace Hutnictví železa (sdružuje ocelářské podniky v České republice a na Slovensku) a předsedá představenstvu Česko-polské obchodní komory v Ostravě.

Od roku 2007 je členem předsednictva Svazu průmyslu a dopravy, o čtyři roky později se stal viceprezidentem SP ČR pro výzkum, vývoj, inovace a vzdělávání.

Mimo soukromou sféru působí také v akademickém prostředí. V roce 2012 byl zvolen rektorem soukromé Vysoké školy podnikání v Ostravě. Zároveň je externím členem ve vědeckých radách VŠB – TU Ostrava a Ostravské univerzity. V minulosti pracoval deset let jako externí vyučující na Vysoké škole báňské v Ostravě.

Od června 2013 do ledna 2014 byl ministrem průmyslu a obchodu ve vládě Jiřího Rusnoka.

Osobní život:

Jiří Cienciala se narodil v roce 1950. Vystudoval Vysokou školu báňskou v Ostravě. Má jednoho syna.

5. 7. 2013 18:00

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama