Zeman a bývalí ministři jeho vlády se sešli na zabijačce. Pozval je exministr Fencl

ČTK ČTK
28. 1. 2017 16:39
Prezident Miloš Zeman a zhruba desítka ministrů jeho někdejší vlády z konce 90. let minulého století se sešli na zabijačce na Hodonínsku. Na svůj statek prezidenta a bývalé kolegy pozval někdejší ministr zemědělství Jan Fencl.
Dřívější setkání Zemanových exministrů s prezidentem v lednu 2016.
Dřívější setkání Zemanových exministrů s prezidentem v lednu 2016. | Foto: Profimedia.cz

Hodonín - Za svým bývalým ministrem Janem Fenclem jezdil Miloš Zeman už v minulosti a na tuto tradici navazuje i v době, kdy je prezidentem. Na Fenclově statku ho přivítali krátce po poledni, prezident dostal chleba se solí.

Posezení bývalých ministrů Zemanovy vlády bylo bez účasti novinářů. Bývalý kabinet dostal od Fencla naservírovaný guláš, zabijačkový ovar a další pochoutky.

V Hodoníně se dnes sešli například bývalý ministr školství Eduard Zeman, ministr pro místní rozvoj Petr Lachnit, exministr průmyslu Miroslav Grégr a další někdejší politici. Většina z nich už skončila v politice před mnoha lety.

Zemanova sociálně demokratická vláda vedla zemi čtyři roky od roku 1998 na základě takzvané opoziční smlouvy s ODS, která při hlasování o důvěře odešla ze Sněmovny. Zemanův dnešní hostitel v minulosti uvedl, že tato vláda byla "první a poslední úspěšnou vládu ČSSD v historii země". "

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Německá CDU/CSU vybírá kancléřského kandidáta, průlom se zatím nečeká

Vedení poslanecké frakce vládní konzervativní unie CDU/CSU bude v neděli jednat o společném kandidátovi na kancléře pro nadcházející zářijové parlamentní volby. Přítomni budou předseda Křesťanskodemokratické unie (CDU) a premiér Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet a bavorský ministerský předseda a šéf Křesťanskosociální unie (CSU) Markus Söder, mezi kterými se podle všeho výběr nástupce dosluhující kancléřky Angely Merkelové rozhodne. Konečný verdikt se v neděli ale nečeká.

Rozpravy se zúčastní i Merkelová, která po čtyřech kancléřských mandátech a 16 letech ve vedení Německa odchází z politiky. Jejím nástupcem by se rád stal Laschet, který se veřejně nijak netají svým zájmem unii CDU/CSU do voleb vést. Nikdo ale nepochybuje o tom, že kancléřské ambice má i Söder, který prozatím vystupuje zdrženlivě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy