Paul Ryan

Aktualizováno 9. 12. 2012 23:52
Paul Ryan je americký politik za Republikánskou stranu.
Paul Ryan.
Paul Ryan. | Foto: Reuters

Paul Ryan se narodil 29. ledna 1970 v Janesville v americkém státě Wisconsin.

Je členem Sněmovny reprezentantů za Republikánskou stranu už od roku 1998 a v srpnu 2012 si jej Mitt Romney vybral jako svého kandidáta na viceprezidenta. V listopadových prezidentských volbách ale neuspěli.

Ryan je považován za politika z konzervativního křídla strany. Těší se sympatiím hnutí Tea Party, které spoluzakládala předchozí republikánská kandidátka na viceprezidentskou funkci z voleb roku 2008 Sarah Palinová.

Jeho doménou je ekonomika. Chce americké hospodářství pozvednout drastickými škrty v sociální oblasti a ve zdravotnictví. Je však proti omezování výdajů ministerstva obrany.

Pokud by byl zvolen, stal by se prvním americkým politikem v nejvyšší nebo druhé nejvyšší funkci, jenž se narodil v 70. letech.

 

Právě se děje

před 49 minutami

V Praze bude sídlit středoevropský projekt na výzkum dezinformací

V Praze bude sídlit středoevropský projekt, který se zaměřuje na výzkum dezinformací. Vybrala ho Evropská komise a bude jedním z osmi stejně orientovaných středisek v Evropské unii, sdělila mluvčí Českého vysokého učení technického (ČVUT) Andrea Vondráková. Odborníci z ČVUT a Univerzity Karlovy podle ní program povedou.

Středisko bude součástí evropského projektu, který bojuje s dezinformacemi. Regionální centra mají hledat způsoby odhalování a šíření dezinformací, jejich vliv na populaci a vytvářet metodiku i pro veřejné instituce. Chtějí k tomu spojit společensko-vědní a technický výzkum. Cílem je například zjišťování zkreslených informací pomocí umělé inteligence či posilování digitální a mediální gramotnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy