Antonis Samaras

13. 7. 2012 17:14
Antonis Samaras je řecký politik a premiér.
Antonis Samaras.
Antonis Samaras. | Foto: Reuters

Antonis Samaras se narodil 23. května 1951 v Aténách.

Po letošních opakovaných parlamentních volbách vzal na sebe téměř nadlidský úkol. Stal se řeckým premiérem a slíbil, že ze se pokusí zadluženou zemi znovu ekonomicky postavit na nohy a zároveň ji udržet v eurozóně.

Je šéfem vítězné konzervativní strany Nová demokracie, v minulosti už zastával funkce ministra financí, zahraničí a kultury.

Vystudoval ekonomii na vysoké škole v Amherstu v americkém státě Massachusetts a poté získal magisterský titul na Harvardově univerzitě. V řeckém parlamentu poprvé zasedl už v šestadvaceti letech.

 

Právě se děje

před 31 minutami

V Kábulu byly zastřeleny dvě soudkyně nejvyššího soudu

V Kábulu byly dnes ráno zastřeleny dvě soudkyně, které pracovaly u afghánského nejvyššího soudu. Informovala o tom agentura AFP. Podobné cílené útoky otřásají afghánským hlavním městem už několik měsíců.

"Dnes ráno ozbrojení muži zaútočili na vůz zaměstnankyň nejvyššího soudu," uvedl mluvčí soudu Ahmad Fahím Kauím. Upřesnil, že ženy byly zavražděny při cestě do práce.

Zdroj: ČTK
před 32 minutami

Bilance obětí pátečního zemětřesení v Indonésii vystoupila na 56

Zemětřesení, které v pátek zasáhlo indonéský ostrov Sulawesi, si vyžádalo nejméně 56 mrtvých a 820 zraněných. Aktualizovanou bilanci obětí zveřejnil indonéský úřad pro řešení následků přírodních katastrof.

Zhruba 15 tisíc lidí zemětřesení o síle 6,2 stupně přimělo opustit své domovy. Někteří z nich se uchýlili do hor, zatímco jiní do přeplněných evakuačních center.

Šéfka indonéské meteorologické, klimatologické a geofyzikální agentury Dwikorita Karnawatiová uvedla, že další zemětřesení v regionu by mohlo vyvolat vlnu cunami. Doplnila, že podle předpovědí pro nadcházející týdny se Indonésie bude dál potýkat s extrémním počasím.

Zdroj: ČTK
Další zprávy