Antonis Samaras

13. 7. 2012 17:14
Antonis Samaras je řecký politik a premiér.
Antonis Samaras.
Antonis Samaras. | Foto: Reuters

Antonis Samaras se narodil 23. května 1951 v Aténách.

Po letošních opakovaných parlamentních volbách vzal na sebe téměř nadlidský úkol. Stal se řeckým premiérem a slíbil, že ze se pokusí zadluženou zemi znovu ekonomicky postavit na nohy a zároveň ji udržet v eurozóně.

Je šéfem vítězné konzervativní strany Nová demokracie, v minulosti už zastával funkce ministra financí, zahraničí a kultury.

Vystudoval ekonomii na vysoké škole v Amherstu v americkém státě Massachusetts a poté získal magisterský titul na Harvardově univerzitě. V řeckém parlamentu poprvé zasedl už v šestadvaceti letech.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Facebook začíná označovat obsah státem kontrolovaných médií

Společnost Facebook začíná na stejnojmenné sociální síti k obsahu některých ruských, čínských a dalších médií připojovat upozornění, že dané redakce jsou částečně nebo zcela kontrolované státem. Na firemním webu to ve čtvrtek oznámil šéf bezpečnostního oddělení Facebooku Nathaniel Gleicher. Označení se ale ihned neobjevilo u příspěvků vybraných médií na domovských stránkách uživatelů, to se prý začne dít až v následujících dnech a pouze ve Spojených státech.

Nový prvek byl v momentě spuštění zapracován pouze do tzv. knihovny reklam a na facebookové stránky jednotlivých organizací. Podle agentury AP se změna ihned týkala asi 200 stránek včetně těch patřících ruskému webu Sputnik, čínské zpravodajské agentuře Nová Čína a íránské Press TV.

Například na stránce ruské RT se nyní čeští uživatelé v okénku "Transparentnost stránek" dočtou, že tato státem financovaná televizní stanice patří mezi "státem kontrolovaná média v zemi Rusko". Podrobnější popisek pak uvádí: "Tento vydavatel zcela nebo částečně podléhá ediční kontrole státu. Je to určeno celou řadou faktorů, zejména financováním, strukturou a novinářskými standardy."

Podle Gleichera by uživatelé měli mít přehled o tom, zda zprávy, které se jim zobrazují, pocházejí od média, které "může být pod vlivem vlády". Facebook prý opatření připravoval ve spolupráci s desítkami expertů na média, jejich regulaci, či lidská práva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy