Carles Puyol (Španělsko)

Aktualizováno 29. 2. 2012 17:48
Carles Puyol je španělský fotbalista hrající za tým FC Barcelona.
Carles Puyol
Carles Puyol | Foto: Reuters

Carles Puyol Saforcada se narodil 13.4. 1978 a již od roku 1996 procházel mládežnickými výběry Barcelony. Katalánský původ prozrazuje už jeho jméno Carles. V roce 1999 debutoval pod Luisem van Gaalem v A-týmu a díky svému bojovnému a obětavému stylu si vydobyl nejen kapitánskou pásku, ale i kultovní přízeň jinak náročných fanoušků. V letech 2002 a 2006 získal také ocenění pro nejlepšího obránce roku.

V Barceloně pak získal několik titulů a v letech 2006 a 2009 zvedl nad hlavu i trofej pro vítěze Ligy mistrů. Puyol je taktéž velmi fyzicky zdatný a díky tomu se mu i vyhýbají zranění. V roce 2008 byl členem zlatého španělského výběru na evropském šampionátu.

Více o Španělsku ZDE

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 18 minutami

Paušální daň pro příští rok vychází 5994 korun měsíčně

Paušální daň pro drobné podnikatele vychází pro příští rok 5994 korun měsíčně. Z toho minimální zdravotní pojistné činí 2627 Kč, minimální sociální pojistné navýšené o 15 procent 3267 Kč a daň z příjmů 100 Kč. Vyplývá to z informací na internetových stránkách ministerstva financí. Pro letošní rok je paušální daň stanovena na 5469 korun za měsíc. K paušální dani je přihlášeno zhruba 75 000 podnikatelů.

Paušální daň je určena pro živnostníky, neplátce DPH s ročními příjmy z podnikání do milionu korun. Živnostníkům má ušetřit papírování a podle ministerstva financí odpadne i důvod k většině kontrol. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) nedávno uvedla, že budu usilovat o rozšíření paušální daně také pro podnikatele s obratem až dva miliony korun.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

KLDR odpálila podle Soulu balistickou raketu krátkého doletu

KLDR odpálila do moře balistickou raketu krátkého doletu, informovala agentura AP s odvoláním na jihokorejskou vládu. Střela spadla zřejmě do vod mimo japonskou výlučnou ekonomickou zónu, uvedla agentura Kjódó. Severokorejský velvyslanec při OSN zhruba v téže době na Valném shromáždění OSN v New Yorku vyzval Spojené státy, aby upustily od "nepřátelské politiky" vůči Severní Koreji.

Vypuštění rakety nepředstavuje okamžitou hrozbu pro americký personál, území ani pro spojence USA, sdělila v reakci armáda Spojených států, která má v Jižní Koreji na 28 000 vojáků. Odpálení střely však podle ní "zdůraznilo destabilizující dopady nedovoleného" severokorejského zbrojního programu.

Testy balistických raket zakazují KLDR rezoluce Rady bezpečnosti OSN. Soul nejprve informoval o blíže neurčené střele, kterou KLDR odpálila do moře východně od svých břehů. Japonsko už tehdy uvedlo, že by mohlo jít o balistickou raketu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy