Oldřich Bubeníček

Aktualizováno 17. 10. 2012 20:00
Oldřich Bubeníček je hejtmanem Ústeckého kraje.
Oldřich Bubeníček
Oldřich Bubeníček | Foto: Aktuálně.cz, www.kr-ustecky.cz

Oldřich Bubeníček byl lídrem kandidátní listiny KSČM pro krajské volby 2012 a současně také kandidátem na hejtmana kraje. V podzimních volbách komunisté uspěli a sestavili koalici s ČSSD. Oldřich Bubeníček se stal hejtmanem. Volby proběhly 12. a 13. října, KSČM získala 25,26 % hlasů, Bubeníček získal 4261 preferenčních hlasů.

V současné době zastává funci zastupitele Ústeckého kraje, kde je předsedou Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost. Je rovněž členem Zastupitelstva města Bílina. Působil také jako novinář a krajský zpravodaj pro Haló noviny. Ve straně zastává mimo jiného post předsedy stranické Ústecké krajské rady.

Je ženatý, má tři děti.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Dopravní nehoda u Ostrovačic na Brněnsku uzavřela dálnici D1 ve směru na Brno

Kvůli dopravní nehodě u Ostrovačic na Brněnsku je uzavřena dálnice D1 ve směru z Prahy na Brno. Před místem nehody na 179. kilometru se začínají tvořit kolony. Vyplývá to z údajů Národního dopravního informačního centra. Dálnice je uzavřena mezi sjezdem číslo 178 u Ostrovačic a exitem číslo 182 u Kývalky. Podle informací na webu dopravní policie se na dálnici krátce před 06:00 srazila dvě nákladní auta. Kolize se obešla bez zranění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy