Oldřich Bubeníček

Aktualizováno 17. 10. 2012 20:00
Oldřich Bubeníček je hejtmanem Ústeckého kraje.
Oldřich Bubeníček
Oldřich Bubeníček | Foto: Aktuálně.cz, www.kr-ustecky.cz

Oldřich Bubeníček byl lídrem kandidátní listiny KSČM pro krajské volby 2012 a současně také kandidátem na hejtmana kraje. V podzimních volbách komunisté uspěli a sestavili koalici s ČSSD. Oldřich Bubeníček se stal hejtmanem. Volby proběhly 12. a 13. října, KSČM získala 25,26 % hlasů, Bubeníček získal 4261 preferenčních hlasů.

V současné době zastává funci zastupitele Ústeckého kraje, kde je předsedou Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost. Je rovněž členem Zastupitelstva města Bílina. Působil také jako novinář a krajský zpravodaj pro Haló noviny. Ve straně zastává mimo jiného post předsedy stranické Ústecké krajské rady.

Je ženatý, má tři děti.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Indičtí policisté zastřelili podezřelé ze znásilnění a vraždy

Indičtí policisté zastřelili čtveřici mužů podezřelých ze znásilnění a vraždy 27leté veterinářky. Muži se pokusili během rekonstrukce na místě, kde se čin minulý týden odehrál, policisty odzbrojit a utéct. Ti ale zahájili palbu. Dva policisté jsou zranění. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC.

Spálené tělo veterinářky bylo nalezeno minulý čtvrtek pod silničním nadjezdem ve vesnici nedaleko města Hajdarábád. Podle policie byla oběť před smrtí zřejmě hromadně znásilněna, nicméně kvůli špatnému stavu jejího těla to lze jen těžko ověřit. Policie zatkla čtyři podezřelé a dočasně postavila mimo služby tři policisty, kteří podle rodiny oběti nereagovali dostatečně rychle poté, co byla veterinářka nahlášena jako nezvěstná.

Zdroj: ČTK
Další zprávy