Krajské volby 2012 - ČSSD v Jihočeském kraji

23. 4. 2012 16:49
Vítězem krajských voleb, které se konaly 12. a 13. října 2012, se stala ČSSD se ziskem 18 mandátů (27,99%).
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jan Langer

Vítězem krajských voleb, které se konaly 12. a 13. října 2012, se stala ČSSD se ziskem 18 mandátů (27,99%).

Kandidátní listina:

Současný hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola (ČSSD) se aktivně zasahuje o dostavbu dálnice D3, která není zahrnuta ve finanční podpoře EU. Zimola vyzval vládu, aby začala problematiku dálnice řešit, v opačném případě potom jihočeský kraj prý nepodpoří dostavbu atomové elektrárny Temelín.

Na první místo kandidátní listiny ČSSD byl v Jihočeském kraji zvolen současný hejtman Jiří Zimola. Na druhém místě byla vicehejtmanka pro zdravotnictví, bývalá starostka Milevska Ivana Stráská, třetí místo kandidátky patřilo Jaromíru Slívovi, krajskému radnímu a starostovi Českých Velenic.

Volby 2008:

V posledních krajských volbách, které se konaly v roce 2008, se stala nejúspěšnější stranou právě ČSSD. Hlasy voličů sociální demokracii vynesly celkem 22 křesel. V Jihočeském kraji od roku 2008 vládne koalice dvou stran, které získaly v krajských volbách největší počet hlasů, a to ČSSD a ODS.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Skotsko bude za pár let nezávislé a v Evropské unii, řekla Sturgeonová

Skotsko bude za pár let nezávislou zemí a zároveň členským státem Evropské unie, je přesvědčena skotská první ministryně Nicola Sturgeonová. Řekla to ve středu na tiskové konferenci v Berlíně. Šéfka separatistické Skotské národní strany (SNP) také dala najevo vážné pochybnosti, zda britský premiér Boris Johnson najde v otázce brexitu kompromis, který by vyhovoval Bruselu i parlamentu v Londýně. V příštích měsících Sturgeonová očekává předčasné volby.

"Riziko, že Británie opustí Evropskou unii bez dohody, je stále velké. Poškodilo by to naši ekonomiku a naše občany, a já udělám všechno pro to, abych tomu zabránila," uvedla Sturgeonová. Zdůraznila přitom, že si velká většina Skotů brexit nepřála. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy