Krajské volby 2012 - ČSSD v Jihočeském kraji

23. 4. 2012 16:49
Vítězem krajských voleb, které se konaly 12. a 13. října 2012, se stala ČSSD se ziskem 18 mandátů (27,99%).
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jan Langer

Vítězem krajských voleb, které se konaly 12. a 13. října 2012, se stala ČSSD se ziskem 18 mandátů (27,99%).

Kandidátní listina:

Současný hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola (ČSSD) se aktivně zasahuje o dostavbu dálnice D3, která není zahrnuta ve finanční podpoře EU. Zimola vyzval vládu, aby začala problematiku dálnice řešit, v opačném případě potom jihočeský kraj prý nepodpoří dostavbu atomové elektrárny Temelín.

Na první místo kandidátní listiny ČSSD byl v Jihočeském kraji zvolen současný hejtman Jiří Zimola. Na druhém místě byla vicehejtmanka pro zdravotnictví, bývalá starostka Milevska Ivana Stráská, třetí místo kandidátky patřilo Jaromíru Slívovi, krajskému radnímu a starostovi Českých Velenic.

Volby 2008:

V posledních krajských volbách, které se konaly v roce 2008, se stala nejúspěšnější stranou právě ČSSD. Hlasy voličů sociální demokracii vynesly celkem 22 křesel. V Jihočeském kraji od roku 2008 vládne koalice dvou stran, které získaly v krajských volbách největší počet hlasů, a to ČSSD a ODS.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Turecko už prý nebude zastavovat uprchlíky mířící do Evropy

Turecko už nebude zastavovat syrské uprchlíky, kteří se snaží dostat do Evropy. Podle agentury Reuters to dnes řekl vysoce postavený turecký činitel. Rozhodnutí podle agentury souvisí s očekávaným příchodem uprchlíků ze severozápadní syrské provincie Idlib, kde musel více než milion lidí kvůli bojům opustit své domovy.

Ofenziva syrské a ruské armády začala v prosinci. Jejím cílem je získat Idlib pod kontrolu režimu prezidenta Bašára Asada. Většinu provincie zatím mají v rukou islámští radikálové a oponenti syrské vlády, z nichž některé podporuje Turecko.

Turecká policie, pobřežní a pohraniční stráž dostaly příkaz nezasahovat, uvedl turecký činitel.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Jaškin zakončil KHL na druhém místě produktivity i mezi střelci

Český útočník Dmitrij Jaškin z Dynama Moskva zakončil základní část KHL jako druhý nejproduktivnější hráč i druhý nejlepší střelec soutěže. V dnešním posledním zápase na ledě Dinama Minsk dal jeden gól, hostům to však na výhru nestačilo a prohráli 3:4.

Jaškin v 17. minutě zvyšoval na 3:1, ale Dynamo Moskva náskok neudrželo a po třech inkasovaných brankách ve druhé třetině prohrálo. Český útočník díky gólu uzavřel základní část s bilancí 31 branek a 32 přihrávek a udržel druhé místo v kanadském bodování i v tabulce střelců.

V produktivitě zaostal o dva body za spoluhráčem Vadimem Šipačovem (17+48) a před Kirillem Kaprizovem z CSKA Moskva (33+29) udržel o bod druhé místo. Mezi střelci šestadvacetiletý Jaškin, kterého s Dynamem čeká v prvním kole play off Spartak Moskva, nestačil pouze na Kaprizova.

Další zprávy