Krajské volby 2012 - ČSSD v Jihočeském kraji

23. 4. 2012 16:49
Vítězem krajských voleb, které se konaly 12. a 13. října 2012, se stala ČSSD se ziskem 18 mandátů (27,99%).
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jan Langer

Vítězem krajských voleb, které se konaly 12. a 13. října 2012, se stala ČSSD se ziskem 18 mandátů (27,99%).

Kandidátní listina:

Současný hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola (ČSSD) se aktivně zasahuje o dostavbu dálnice D3, která není zahrnuta ve finanční podpoře EU. Zimola vyzval vládu, aby začala problematiku dálnice řešit, v opačném případě potom jihočeský kraj prý nepodpoří dostavbu atomové elektrárny Temelín.

Na první místo kandidátní listiny ČSSD byl v Jihočeském kraji zvolen současný hejtman Jiří Zimola. Na druhém místě byla vicehejtmanka pro zdravotnictví, bývalá starostka Milevska Ivana Stráská, třetí místo kandidátky patřilo Jaromíru Slívovi, krajskému radnímu a starostovi Českých Velenic.

Volby 2008:

V posledních krajských volbách, které se konaly v roce 2008, se stala nejúspěšnější stranou právě ČSSD. Hlasy voličů sociální demokracii vynesly celkem 22 křesel. V Jihočeském kraji od roku 2008 vládne koalice dvou stran, které získaly v krajských volbách největší počet hlasů, a to ČSSD a ODS.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ozbrojenci na východě Konga prorazili bránu do věznice, osvobodili přes 900 lidí

Při útoku na věznici ve městě Beni na východě Konga ozbrojenci pomohli k útěku asi 900 trestanců. K útoku, který byl koordinovaný s přepadením vojenské základny poblíž vězení, se zatím nikdo nepřihlásil.

Okolo sta vězňů z celkového počtu 1000 v budově zůstalo, ostatní utekli. "Útočníkům, kteří přišli ve velké skupině, se bohužel podařilo… prorazit dveře," uvedl starosta Beni Modeste Bakwanamaha, který za viníky označil islamistické milice Sjednocené demokratické síly (ADF).

Milice ADF utvořili muslimští rebelové původem z Ugandy, kteří se na východě Konga usídlili v 90. letech. Povstalci podle OSN v oblasti od začátku roku 2019 zabili přes 1000 lidí, a to i přes opakované pokusy konžské armády skupinu zneškodnit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy