Jaroslav Borka

21. 8. 2012 16:50
Jaroslav Borka se stal v předčasných volbách do sněmovny 2013 novým poslancem. Předtím byl kandidátem na hejtmana Karlovarského kraje.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Jaroslav Borka je poslancem KSČM zvoleným v Karlovarském kraji. S 1 824 preferenčními hlasy přeskočil lídra své strany v kraji.

O rok dřív byl lídrem kandidátní listiny KSČM a současně kandidátem na hejtmana Karlovarského kraje. KSČM se se ziskem 14 mandátů stala nejsilnější stranou v kraji. Jaroslav Borka obdržel 1986 preferenčních hlasů.

V současné době působí jako náměstek hejtmana Karlovarského kraje pro oblast majetkoprávních a vnitřních věcí.

Vystudoval Pedagogickou fakultu v Plzni, obor ruský jazyk - tělesná výchova. Poté, co absolvoval vojenskou službu, byl zaměstnancem v organizacích komunistické strany. V roce 1998 byl zvolen do zastupitelstva města Karlovy Vary a v roce 2000 do zastupitelstva Karlovarského kraje.

Jaroslav Borka je ženatý a má dvě děti.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Federer rozdrtil Albota, v Basileji je už posedmnácté ve čtvrtfinále

Miláček domácích fanoušků Roger Federer porazil v druhém kole v Basileji 6:0, 6:3 Moldavana Radu Albota a při 19. startu na halovém turnaji v rodném městě si zahraje 17. čtvrtfinále. V dosavadních dvou zápasech prohrál slavný švýcarský tenista jen pět gamů.

Osmatřicetiletý Federer dnes navázal na úvodní výhru nad Němcem Peterem Gojowczykem za 53 minut a s Albotem se zdržel jen zhruba o deset minut déle. Na kurtu tak grandslamový rekordman nestrávil ještě ani dvě hodiny a upravil svou bilanci v St. Jakobshalle na 73:9.

Federer útočí v Basileji na jubilejní desátý titul, což se mu letos povedlo už na trávě v Halle. Ve čtvrtfinále se může střetnout s krajanem Stanem Wawrinkou, jehož ještě ve 2. kole čeká Američan Frances Tiafoe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy