Ladislav Effenberk

7. 9. 2013 16:45
Ladislav Effenberk je český politik, člen ČSSD a starosta města Holice. V roce 2013 bude kandidoval v předčasných volbách do Poslanecké sněmovny jako lídr pardubické kandidátky sociální demokracie.
Ladislav Effenberk,
Ladislav Effenberk, | Foto: Ludvík Hradilek

Ladislav Effenberk je český politik, člen ČSSD a starosta města Holice. V roce 2013 kandidoval v předčasných volbách do Poslanecké sněmovny jako lídr pardubické kandidátky sociální demokracie. Do Sněmovny se však nedostal.

Effenberk vystudoval Přírodovědeckou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci. V osmdesátých letech pracoval jako středoškolský učitel.

V roce 1990 vstoupil do ČSSD a téhož roku se stal zastupitelem města Holice, jímž je až dosud. Po dvě funkční období působil jako místostarosta Holic, v letech 1994 až 2006 zastával funkci starosty města a do této pozice se vrátil po posledních komunálních volbách v roce 2010.

Effenberk byl mezi lety 2000 a 2012 také členem Zastupitelstva Pardubického kraje.

Ladislav Effenberk se narodil v roce 1956. Je rozvedený.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Projevy budou trvat maximálně čtyři dny, plánuje si úvod impeachmentu proti Trumpovi Senát

Úvodní projevy obžaloby a obhajoby v procesu impeachmentu proti americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi by měly trvat 24 hodin na každé straně sporu. V předloze organizační rezoluce, která unikla do amerických médií, to navrhuje šéf republikánské většiny v Senátu Mitch McConnell.

Projevy by přitom měly být rozloženy maximálně do čtyř dnů. O návrhu McConnellovy organizační rezoluce by se podle agentury Reuters mohlo hlasovat ještě v úterý. Demokraté ji kritizují.

Po čtyřech dnech úvodních řečí by podle návrhu měli senátoři dostat až 16 hodin na dotazy na zástupce obžaloby i obhajoby. Následovat má čtyřhodinová debata. O tom, zda budou pozváni svědci a zda budou moci být předloženy nové důkazy, by se podle McConnellova návrhu mělo rozhodnout až po otázkách senátorů a debatě, tedy pravděpodobně až příští týden. Demokraté požadovali, aby se o svědcích rozhodlo co nejdříve.

Zdroj: ČTK
Další zprávy