Jízdenka na léto od Českých drah 2013

10. 6. 2013 12:00
Neomezené cestování v celé síti Českých drah nabízí Jízdenka na léto. Firma se i v roce 2013 rozhodla zopakovat úspěšnou akci z předchozího roku. Potvrdil to mluvčí Českých drah Radek Joklík.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Neomezené cestování v celé síti Českých drah nabízí Jízdenka na léto. Firma se i v roce 2013 rozhodla zopakovat úspěšnou akci z předchozího roku. Potvrdil to mluvčí Českých drah Radek Joklík.

Stejně jako loni mohou speciální nabídku koupit držitelé In-karty nebo karty ISIC, za čtrnáctidenní jízdenku zaplatí 990 korun. Oproti loňskému roku ji navíc mohou využít také ostatní zájemci, ovšem za vyšší cenu 1190 korun.

Jízdenka platí čtrnáct po sobě jdoucích dnů, nejdříve 1. července a nejpozději 30. srpna. Pokud začne platit až v posledních srpnových dnech, nelze ji využít později než 30. srpna - platnost se tedy v praxi zkrátí, přičemž cena zůstane stejná.

Předprodej začíná 5. června. Jízdenka není přenosná, je na ní uvedeno jméno a příjmení cestujícího. Při kontrole jízdních dokladů se proto cestující musí prokázat i jakýmkoliv platným průkazem s fotografií a jménem (občanský průkaz, řidičský průkaz a podobně), případně In-kartou nebo průkazem ISIC.

Síťová Jízdenka na léto platí vždy pro jednu osobu. Počet jízd ani jejich délka během čtrnáctidenní platnosti není omezena. Jízdenka platí pro druhou vozovou třídu, případný doplatek do první třídy si lze vždy jednorázově přikoupit.

Nabídka platí pouze pro vlaky Českých drah, tedy nikoliv pro soukromé dopravce. Nelze ji proto využít ve spojích RegioJet a Leo Express na trase mezi Prahou, Olomoucí a Ostravou, ani na některých regionálních spojích, například z Mariánských Lázní do Karlových Varů přes Bečov nad Teplou nebo mezi Libercem a Hrádkem nad Nisou.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Boxerka Gajdová má z juniorského MS bronzovou medaili

Boxerka Veronika Gajdová získala na juniorském mistrovství světa bronzovou medaili. V semifinále váhy do 60 kg prohrála 1:4 na body s Indkou Vinkou.

Členka Sportovního klubu Boxing Praha se v polských Kielcích postarala o třetí českou medaili ze světového šampionátu juniorů a první v kategorii juniorek. Navázala na bronz Petra Barvínka z roku 2000 a medaili stejné hodnoty Zdeňka Chládka z roku 2008.

Gajdová na turnaji zaznamenala dvě vítězství. Nejprve zdolala jednoznačně 5:0 moldavskou soupeřku Cristinu Chiperovou a do semifinále postoupila po boji s Badmaarag Ganzorigovou z Mongolska, kterou zdolala 3:2.

"Získat medaili na juniorském mistrovství světa je úžasný pocit. Boxuju teprve dva roky," uvedla vytáhlá česká boxerka na webu mezinárodní asociace AIBA. "Jsem vyšší než většina soupeřek v mé kategorii a můžu toho patřičně využívat," řekla Gajdová.

před 29 minutami

Rusko bude mít brzy u hranic s Ukrajinou přes 120 tisíc vojáků, tvrdí ministr

Rusko bude mít brzy u hranic s Ukrajinou více než 120 tisíc vojáků, řekl ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba. Podle šéfa ukrajinské diplomacie jsou v současné vypjaté situaci zapotřebí nové sankce proti konkrétním sektorům ruského hospodářství. V pondělí na jednání se svými protějšky z Evropské unie prý nicméně ukrajinský ministr necítil, že by evropské země měly v tuto chvíli "chuť" uvalit na Rusko další ekonomické postihy.

"Ruští vojáci stále přiházejí do blízkosti našich hranic," prohlásil v úterý Kuleba na tiskové konferenci. "Během týdne čekáme, že celkové síly dosáhnou přes 120 tisíc vojáků," dodal s tím, že to neznamená, že se na tomto počtu navyšování ruských sil v oblasti zastaví. Kyjev podle Kuleby nechce válku ani další stupňování napětí, nelze však říci, jaké další kroky podnikne Moskva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy