Jízdenka na léto od Českých drah 2013

10. 6. 2013 12:00
Neomezené cestování v celé síti Českých drah nabízí Jízdenka na léto. Firma se i v roce 2013 rozhodla zopakovat úspěšnou akci z předchozího roku. Potvrdil to mluvčí Českých drah Radek Joklík.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Neomezené cestování v celé síti Českých drah nabízí Jízdenka na léto. Firma se i v roce 2013 rozhodla zopakovat úspěšnou akci z předchozího roku. Potvrdil to mluvčí Českých drah Radek Joklík.

Stejně jako loni mohou speciální nabídku koupit držitelé In-karty nebo karty ISIC, za čtrnáctidenní jízdenku zaplatí 990 korun. Oproti loňskému roku ji navíc mohou využít také ostatní zájemci, ovšem za vyšší cenu 1190 korun.

Jízdenka platí čtrnáct po sobě jdoucích dnů, nejdříve 1. července a nejpozději 30. srpna. Pokud začne platit až v posledních srpnových dnech, nelze ji využít později než 30. srpna - platnost se tedy v praxi zkrátí, přičemž cena zůstane stejná.

Předprodej začíná 5. června. Jízdenka není přenosná, je na ní uvedeno jméno a příjmení cestujícího. Při kontrole jízdních dokladů se proto cestující musí prokázat i jakýmkoliv platným průkazem s fotografií a jménem (občanský průkaz, řidičský průkaz a podobně), případně In-kartou nebo průkazem ISIC.

Síťová Jízdenka na léto platí vždy pro jednu osobu. Počet jízd ani jejich délka během čtrnáctidenní platnosti není omezena. Jízdenka platí pro druhou vozovou třídu, případný doplatek do první třídy si lze vždy jednorázově přikoupit.

Nabídka platí pouze pro vlaky Českých drah, tedy nikoliv pro soukromé dopravce. Nelze ji proto využít ve spojích RegioJet a Leo Express na trase mezi Prahou, Olomoucí a Ostravou, ani na některých regionálních spojích, například z Mariánských Lázní do Karlových Varů přes Bečov nad Teplou nebo mezi Libercem a Hrádkem nad Nisou.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Kremlík na ministerstvu dopravy zůstane, bude náměstkem svého nástupce Havlíčka

Vladimír Kremlík (za ANO) bude po svém odvolání z vlády působil na ministerstvu dopravy jako náměstek. Deníku Mladá fronta DNES (MfD) to během cesty v Izraeli řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Kremlík dnes skončil v čele ministerstva kvůli kritizované zakázce na informační systém k elektronickým dálničním známkám. V pátek ho nahradí vicepremiér Karel Havlíček (za ANO), který má podle Babiše až do konce funkčního období jeho vlády současně řídit i ministerstvo průmyslu a obchodu.

Zdroj: ČTK
před 43 minutami

Bouře Gloria si ve Španělsku vyžádala již 13 obětí

Už třináct obětí si vyžádala bouře Gloria, která od víkendu sužuje Španělsko. Čtyři další lidé se pohřešují, informoval dnes server listu El País. Bouřka způsobila také značné materiální škody. Kvůli pomoci postiženým regionům se v pátek mimořádně sejde španělská vláda. Hladiny řek vytrvalý déšť zvýšil také na jihozápadě Francie.

Nejvíce obětí si bouře je ve Valencii, kde zahynulo pět lidí. Čtyři mrtvé hlásí Katalánsko, dva Andalusie a po jednom regiony Kastilie-León a Asturie.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 46 minutami

Kvůli pádu osoby do kolejiště nejezdí metro na části linky B

Mezi stanicemi Smíchovské nádraží a Florenc na lince B nejezdí metro, kolem 19:30 spadl ve stanici Anděl do kolejiště člověk. Asi čtyřicetiletý muž srážku se soupravou nepřežil. Lidé v daném úseku místo metra museli na tramvaj, jít pěšky nebo využít jinou linku metra. Na místě zasahovali záchranáři, hasiči pražského dopravního podniku a policisté. Očekává se, že provoz bude obnoven kolem 22:00, uvedl večer na webu pražský dopravní podnik.

Metro jezdí bez omezení v úseku Zličín - Smíchovské nádraží a Florenc - Černý Most, v centrální části linky B je provoz zastaven. Náhradní autobusy dopravce nezavedl, lidem doporučil využít tramvaje. "Mezi Smíchovem a Karlínem doporučujeme použít též alternativní spojení linkami 10 a 16 s přestupem na metro C v zastávce I.P.Pavlova," uvedl dopravní podnik.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Polští poslanci znovu přijali sporný zákon o postihu soudců

Polští poslanci dnes hlasy vládní většiny znovu přijali kontroverzní zákon, který podle kritiků umožní trestat soudce zpochybňující vládní reformu justice. Zákon minulý pátek odmítl Senát, ve kterém má opozice mírnou většinu. Sejm, dolní komora parlamentu, nyní rozhodnutí Senátu přehlasoval 234 hlasy zákonodárců z vládní strany Právo a spravedlnost (PiS). Proti bylo 211 poslanců a devět se zdrželo, uvedla televize TVN 24. Zákon nyní obdrží prezident Andrzej Duda.

Opoziční místopředsedkyně Sejmu Malgorzata Kidawová-Blońská v debatě označila kroky vládního tábora za "opravdový státní převrat". Vládní poslanci podle ní rozhodují "o tom, že soudy mají přestat být nezávislé".

Novou právní normu kritizuje Evropská komise a zpochybnili ji experti z Benátské komise, poradního orgánu Rady Evropy, kteří na pozvání Senátu navštívili Polsko.

Navzdory kritice se PiS snaží zákon prosadit s tím, že zabrání anarchii v polské justici, která se prý dosud neočistila od dědictví komunismu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy