Děkujeme, odcházíme

29. 12. 2010 22:56
Výzva "Děkujeme, odcházíme" je odpovědí českých lékařů na dlouhodobé podfinancování a chaos ve zdravotnictví. Lékaři, kteří se k výzvě přidají se zavazují k podání výpovědi ke konci roku 2010.
Děkujeme, odcházíme
Děkujeme, odcházíme | Foto: Ludvík Hradilek

Výzva "Děkujeme, odcházíme" je odpovědí českých lékařů na dlouhodobé podfinancování a chaos ve zdravotnictví. Lékaři, kteří se k výzvě přidají, se zavazují k podání výpovědi ke konci roku 2010.

Podle Lékařské odborové komory se k prvnímu lednu 2011 výpovědi 3831 lékařů. Nejhůře postiženými regiony by měl být kraj Vysočina, jih Moravy a Moravskoslezský kraj.

Dvě základní podmínky, které si odcházející lékaři kladou ke zvrácení svého rozhodnutí, jsou "zavedení jednotné mzdové normy pro zdravotníky, tak aby základní plat bez přesčasů odpovídal 1,5-3násobku průměrné mzdy v ČR (tedy zvýšení hodinové mzdy začínajícího lékaře ze 100,- Kč na 200,- Kč a lékaře s plnou klasifikací z 200,- Kč na 400,- Kč) s účinností od 1. 1. 2011 a zrušení stávajícího systému postgraduálního vzdělávání a převedení kompetencí utvářet a realizovat postgraduální vzdělávání do kompetence ČLK."

 

Právě se děje

před 13 minutami

Turecké pobřeží Egejského moře nadále sužují požáry, z letovisek se tam musely evakuovat tisíce lidí. Kvůli ohni přišli o život již čtyři lidé.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na D1 na Benešovsku zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, tvoří se kolony

Na dálnici D1 na Benešovsku v sobotu zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, které se staly kolem 29. kilometru ve směru na Prahu. Obešly se bez vážných následků, dálnice je průjezdná, ale tvoří se kolony, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Podle prvotních informací jde o dvě nehody zhruba po čtyřech autech. "Jsou to všechno ťukance, není tam žádné zranění, maximálně nějaké lehčí. Dálnice není uzavřená, ale samozřejmě se tvoří kolony. Provoz je tam komplikovaný," uvedla mluvčí kolem 12:30.

Zdroj: ČTK
Další zprávy