Fotbalisté Argentiny

Aktualizováno 20. 2. 2012 14:31
Profil argentinského reprezentačního fotbalového výběru.
Fotbalisté Argentiny se radují z gólu
Fotbalisté Argentiny se radují z gólu | Foto: Reuters

Fotbal se v této zemi těší velké popularitě. Argentina se zúčastnila patnácti z devatenácti fotbalových světových mistrovství, dvakrát jej dokonce vyhrála (1978 na domácí půdě, 1986 v Mexiku), kromě toho dvakrát došla do finále (1930 v Uruguayi, 1990 v Itálii).
Dvakrát také Argentinci kralovali Olympijským hrám (2004 v Aténách, 2008 v Pekingu) a celkem čtyřikrát ovládli Copa América.
Nejlepším fotbalistou historie v této zemi je Diego Armando Maradona, který někdy bývá poměřován s Brazilcem Pelém. Maradona byl v letech 2008-2010 trenérem mužstva, po neúspěchu na MS 2010 však byl odvolán. Novým koučem argentinského národního týmu je Alejandro Sabella.
Za Maradonova nástupce je označován Lionel Messi, mladý, ale extrémně talentovaný hráč, který působí v Evropě.
Více o hráčích Argentiny: Lionel Messi, Juan Sebastian Verón, Sergio Agüero, Carlos Tevéz, Diego Milito

 

Právě se děje

před 1 minutou

Bilance obětí pátečního zemětřesení v Indonésii vystoupila na 56

Zemětřesení, které v pátek zasáhlo indonéský ostrov Sulawesi, si vyžádalo nejméně 56 mrtvých a 820 zraněných. Aktualizovanou bilanci obětí zveřejnil indonéský úřad pro řešení následků přírodních katastrof.

Zhruba 15 tisíc lidí zemětřesení o síle 6,2 stupně přimělo opustit své domovy. Někteří z nich se uchýlili do hor, zatímco jiní do přeplněných evakuačních center.

Šéfka indonéské meteorologické, klimatologické a geofyzikální agentury Dwikorita Karnawatiová uvedla, že další zemětřesení v regionu by mohlo vyvolat vlnu cunami. Doplnila, že podle předpovědí pro nadcházející týdny se Indonésie bude dál potýkat s extrémním počasím.

Zdroj: ČTK
Další zprávy