Fotbalisté Argentiny

Aktualizováno 20. 2. 2012 14:31
Profil argentinského reprezentačního fotbalového výběru.
Fotbalisté Argentiny se radují z gólu
Fotbalisté Argentiny se radují z gólu | Foto: Reuters

Fotbal se v této zemi těší velké popularitě. Argentina se zúčastnila patnácti z devatenácti fotbalových světových mistrovství, dvakrát jej dokonce vyhrála (1978 na domácí půdě, 1986 v Mexiku), kromě toho dvakrát došla do finále (1930 v Uruguayi, 1990 v Itálii).
Dvakrát také Argentinci kralovali Olympijským hrám (2004 v Aténách, 2008 v Pekingu) a celkem čtyřikrát ovládli Copa América.
Nejlepším fotbalistou historie v této zemi je Diego Armando Maradona, který někdy bývá poměřován s Brazilcem Pelém. Maradona byl v letech 2008-2010 trenérem mužstva, po neúspěchu na MS 2010 však byl odvolán. Novým koučem argentinského národního týmu je Alejandro Sabella.
Za Maradonova nástupce je označován Lionel Messi, mladý, ale extrémně talentovaný hráč, který působí v Evropě.
Více o hráčích Argentiny: Lionel Messi, Juan Sebastian Verón, Sergio Agüero, Carlos Tevéz, Diego Milito

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Okamura bude obhajovat funkci předsedy opoziční SPD

Hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) si na sobotní celostátní konferenci zvolí své vedení na příští tři roky. S ohledem na koronavirovou epidemii se jednání bude konat on-line. Funkci předsedy bude obhajovat Tomio Okamura, který hnutí vede od jeho vzniku v roce 2015 a do předloňské konference bylo jeho jméno i v názvu uskupení.

Tříletý mandát ve vedení hnutí obhájil Okamura v polovině července 2018, kdy na volební konferenci v Praze získal 150 ze 152 hlasů, jeden delegát byl proti a Okamura nehlasoval. Funkci si tehdy udržel i místopředseda hnutí a šéf poslaneckého klubu Radim Fiala, kterému delegáti dali 149 hlasů. Členy končícího předsednictva jsou ještě poslanci Radovan Vích a Radek Rozvoral a bývalý poslanec Jaroslav Holík. Na sobotní konferenci bude 85 delegátů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy