Steven Gerrard (Anglie)

Aktualizováno 23. 2. 2012 20:29
Steven Gerrard fotbalista původem z anglického Whistonu. Od roku 1997 hraje v týmu FC Liverpool, kde zastává roli kapitána.
Steven Gerrard
Steven Gerrard | Foto: Reuters

Záložník Steven Gerrard se narodil v roce 1980 v anglickém Whistonu a od mládí nastupoval v týmech Liverpoolu. Se seniorským týmem "Reds" v roce 2001 vyhrál Pohár UEFA a o čtyři roky později i Ligu mistrů. V liverpoolském dresu odehrál do února 2012 více než 400 utkání a vstřelil přes 100 gólů.

V anglické seniorské reprezentaci měl na začátku roku 2012 na svém kontě takřka stovku zápasů a 19 vstřelených branek.

Je ženatý s módní kritičkou Alex Curranovou, se kterou má tři dcery.

Více o Anglii ZDE

 

Právě se děje

před 21 minutami

Ministři mají interpelace "na salámu", stěžuje si opozice. Vondráček se na ně kvůli docházce obrátí

Předseda sněmovny Radek Vondráček z vládního hnutí ANO se chce obrátit na vládu a jednat s ní o docházce ministrů na sněmovní interpelace. Řekl to při čtvrtečních interpelacích v reakci na stížnosti předsedkyně opoziční TOP 09 Markéty Pekarové Adamové. Adamové vadili chybějící ministři a prohlásila, že většina vlády má sněmovnu "na salámu".

"Chtěla bych vás tedy požádat pane předsedo sněmovny, aby, byť už se chýlíme ke konci volebního období a možná někteří ministři už si balí, tak aby opravdu nezanedbávali tuto svoji povinnost, abyste je k tomu vyzval jako jejich stranický kolega a aby se zkrátka nedělo to, že má většina vlády, ani ne polovina, ale většina vlády Poslaneckou sněmovnu na salámu," prohlásila předsedkyně TOP 09.

"Já těch stranických kolegů ve vládě moc nemám, možná jenom tak tři. Ale ujišťuji vás o tom, že se mi to taky nelíbí, že tady nejsou. Takže slibuji, že se obrátím na vládu, abychom ty interpelace nějakým způsobem řešili důstojnou formou," reagoval Vondráček.

Zdroj: ČTK
Další zprávy