DSSS - volby do Poslanecké sněmovny 2013

24. 9. 2013 14:08
Dělnická strana sociální spravedlnosti se účastnila voleb do Poslanecké sněmovny 25. a 26. října 2013. Stejně jako v roce 2010 nepřekročila strana pětiprocentní hranici pro vstup do sněmovny.
Foto: Jiří Kropáček

Dělnická strana sociální spravedlnosti obdržela předčasné volby do Poslanecké sněmovny 0,9 % hlasů. Do Parlamentu se tak nedostala

Před třemi roky DSSS ve volbách do sněmovny získala 1,14 % hlasů, takže dokonce zaznamenala pokles.

Volby do Poslanecké sněmovny proběhly o víkendu 25. a 26. října.

Volební číslo DSSS bylo 18.

Lídři kandidátek v krajích

Praha: Jiří Petřivalský
Středočeský kraj: Svatopluk Černý
Plzeňský kraj: Jiří Štěpánek
Jihočeský kraj: Bedřich Jan Skočdopole
Karlovarský kraj: Jiří Froněk
Ústecký kraj: Tomáš Vandas
Liberecký kraj: Martin Zbela
Královéhradecký kraj: Marcel Marx
Pardubický kraj: David Slavík
Kraj Vysočina: Libor Votava
Olomoucký kraj: Alena Ovčáčíková
Jihomoravský kraj: Erik Lamprecht
Zlínský kraj: Ota Zaremba
Moravskoslezský kraj: Václav Komárek

Volební program DSSS

Cílem politiky DSSS bylo hájit pracující občany, studenty, učně, seniory i matky s dětmi, vyjádřili podporu tradiční rodině, měli zájem na sociální jistotě pro všechny občany bez diskriminace vůči rase věku a pohlaví. Přistěhovalectví však odmítali jako náhradu za snižující se porodnost, byli proti imigrantům a byrokracii Evropské unie.

V souvislosti s národní povahou strany vyjádřili podporu rozvoji českého podnikání místo přílivu zahraničního kapitálu. V programu měli také návrat prestiže řemesla.

Jejich snahou byla i svoboda slova bez kompromisů, řešení politických procesů v Parlamentu a ne u soudu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Zábranský bude hrát ve Finsku za Jukurit Mikkeli

Hokejový obránce Libor Zábranský bude působit ve finském klubu Jukurit Mikkeli. Dvacetiletý hráč, který v této sezoně hostoval z Komety Brno v Karlových Varech, na severu Evropy podepsal dvouletou smlouvu.

Bývalý kapitán juniorské reprezentace se loni vrátil do Evropy po třech sezonách, které strávil v zámoří. Nezamířil ale do mateřské Komety, kterou vlastní jeho otec, ale hrál za Karlovy Vary. V dresu Energie nasbíral v 51 zápasech základní části extraligy 14 bodů za sedm branek a stejný počet asistencí. Ve čtyřech utkání play off se neprosadil.

Do Jukuritu si Zábranského vybral nový trenér a hvězda finského hokeje Olli Jokinen. "Je mi ctí hrát za klub s takovou historií. Vždy jsem chtěl působit ve Finsku a už se nemohu dočkat, až do Mikkeli přijedu. Věřím, že příští sezonu dokážeme velké věci," uvedl Zábranský na webu svého nového zaměstnance. V současnosti se seniorskou reprezentací chystá na přípravné zápasy proti Rakousku.

V aktuální sezoně oblékali dres předposledního týmu finské soutěže obránce Jakub Galvas a útočník Šimon Stránský. Oba by měli mít smlouvu i na příští sezonu, Galvas se však zřejmě bude snažit prosadit v zámoří, kde jej draftovalo Chicago.

Další zprávy