Ludmila Müllerová

25. 10. 2012 12:34
Ludmila Müllerová je česká politička, poslední ministryně práce a sociálních věcí ve vládě Petra Nečase, bývalá senátorka za volební obvod Ústí nad Orlicí a členka strany TOP 09.
Ludmila Müllerová
Ludmila Müllerová | Foto: Ludvík Hradilek

Ludmila Müllerová byla ministryní práce a sociálních věcí ve vládě Petra Nečase, jejíž působení ukončila Nečasova demise v červnu 2013 v souvislosti s případem Jany Nagyové.

Je taktéž bývalá senátorka za volební obvod Ústí nad Orlicí a členka strany TOP 09.

V roce 1998 byla zvolena do Poslanecké sněmovny PČR za KDU-ČSL. V letech 2002 až 2004 pracovala na Ministerstvu práce a sociálních věcí jako náměstkyně ministra odpovědná za oblast sociální politiky, sociálních služeb a rodinné politiky. V roce 2004 se stala senátorkou za volební obvod Ústí nad Orlicí, o šest let později se jí však nepodařilo funkci obhájit. V červnu 2009 ukončila své členství v KDU-ČSL, kde působila od roku 1991, a vstoupila do TOP 09.

Müllerová na ministerstvu nahradila svého spolustraníka Jaromíra Drábka, který se rozhodl rezignovat k 31. říjnu 2012 poté, co policie vzala do vazby jeho bývalého náměstka a přítele Vladimíra Šišku kvůli obvinění z uplácení.

Ludmila Müllerová se narodila v roce 1954, vystudovala Vysokou školu zemědělskou v Brně. Je vdaná a má dvě dcery.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ozbrojenci na východě Konga prorazili bránu do věznice, osvobodili přes 900 lidí

Při útoku na věznici ve městě Beni na východě Konga ozbrojenci pomohli k útěku asi 900 trestanců. K útoku, který byl koordinovaný s přepadením vojenské základny poblíž vězení, se zatím nikdo nepřihlásil.

Okolo sta vězňů z celkového počtu 1000 v budově zůstalo, ostatní utekli. "Útočníkům, kteří přišli ve velké skupině, se bohužel podařilo… prorazit dveře," uvedl starosta Beni Modeste Bakwanamaha, který za viníky označil islamistické milice Sjednocené demokratické síly (ADF).

Milice ADF utvořili muslimští rebelové původem z Ugandy, kteří se na východě Konga usídlili v 90. letech. Povstalci podle OSN v oblasti od začátku roku 2019 zabili přes 1000 lidí, a to i přes opakované pokusy konžské armády skupinu zneškodnit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy