Ludmila Müllerová

25. 10. 2012 12:34
Ludmila Müllerová je česká politička, poslední ministryně práce a sociálních věcí ve vládě Petra Nečase, bývalá senátorka za volební obvod Ústí nad Orlicí a členka strany TOP 09.
Ludmila Müllerová
Ludmila Müllerová | Foto: Ludvík Hradilek

Ludmila Müllerová byla ministryní práce a sociálních věcí ve vládě Petra Nečase, jejíž působení ukončila Nečasova demise v červnu 2013 v souvislosti s případem Jany Nagyové.

Je taktéž bývalá senátorka za volební obvod Ústí nad Orlicí a členka strany TOP 09.

V roce 1998 byla zvolena do Poslanecké sněmovny PČR za KDU-ČSL. V letech 2002 až 2004 pracovala na Ministerstvu práce a sociálních věcí jako náměstkyně ministra odpovědná za oblast sociální politiky, sociálních služeb a rodinné politiky. V roce 2004 se stala senátorkou za volební obvod Ústí nad Orlicí, o šest let později se jí však nepodařilo funkci obhájit. V červnu 2009 ukončila své členství v KDU-ČSL, kde působila od roku 1991, a vstoupila do TOP 09.

Müllerová na ministerstvu nahradila svého spolustraníka Jaromíra Drábka, který se rozhodl rezignovat k 31. říjnu 2012 poté, co policie vzala do vazby jeho bývalého náměstka a přítele Vladimíra Šišku kvůli obvinění z uplácení.

Ludmila Müllerová se narodila v roce 1954, vystudovala Vysokou školu zemědělskou v Brně. Je vdaná a má dvě dcery.

 

Právě se děje

před 42 minutami

Policie v Berlíně zadržela Syřana kvůli přípravě atentátu. Koupil už chemikálie na bombu

Německá policie zadržela v úterý v Berlíně muže, kterého podezřívá z přípravy teroristického útoku. Sedmatřicetiletý Syřan hledal na internetu informace o tom, jak sestrojit bombu. Nakoupil si už i chemikálie, které se při výrobě výbušnin používají, informovala s odvoláním na prokuraturu agentura DPA.

Muže v německém hlavním městě zadržela speciální policejní jednotka, která zároveň prohledala jeho byt. Případem se zabývá generální státní zastupitelství v Karlsruhe, které má na starosti mimo jiné právě vyšetřování terorismu. Podle něj Syřan komunikoval od počátku tohoto roku s dalšími lidmi na islamistickém chatu za účelem "přípravy teroristického útoku". 

Zdroj: ČTK
Další zprávy