Diplomové některých práce politiků vznikly opisovaním

14. 6. 2011 5:30
Prověrka studijních prací poslanců odhaluje opsané práce a slabý obsah, přesto získali vysokoškolský titul.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Aktuálně.cz

 

Po výpravě do diplomových prací poslanců, kteří na tituly dosáhli v rozpuku politické kariéry, o tom něco víme.

Sociální demokrat Miroslav Svoboda by měl svůj titul například vrátit, jeho diplom inženýra stojí na práci, v níž jsou celé řady po sobě jdoucích stránek prostě a jednoduše odcizeny a zkopírovány z originálů, které vymyslely jiné hlavy.

Předseda rozpočtového výboru ing. Pavel Suchánek zase musí zblednout, když vedle jeho diplomové práce ze soukromé vysoké školy položíte práci na stejné téma zpracovanou mladým studentem z respektované univerzity.

A doktorandský rozbor protikorupčních paragrafů od JUDr. Petra Hulínského považuje kritika z úst praktických bojovníků s korupcí za slabý, i když se autor zaštiťuje neurčitou chválou předních (avšak nejmenovaných) právnických celebrit.

Výprava za diplomy politiků přinesla ještě také poznání, jakou může mít v roce 2011 vysokoškolský diplom v České republice hodnotu. Máte pravdu, netýká se to jenom politiků. Když se však podíváte na kandidátku před volbami, jsou to právě také akademické tituly, s nimiž pro sebe příští poslanci lámou důvěru voličů.

Exkluzivně

Reakce

Mezinárodní srovnání

 

Právě se děje

před 41 minutami

Soud EU: Poláci musí ověřit nezávislost orgánu, který rozhoduje o penzionování soudců

Polský nejvyšší soud musí ověřit nezávislost svého nového kárného orgánu, který má rozhodovat o penzionování soudců. Stanovil to v úterý Soudní dvůr Evropské unie, na který se s žádostí o stanovisko obrátila polská justice.

Nové kolegium rozhoduje spory týkající se snížení důchodového věku soudců polského nejvyššího soudu. Soud EU v červnu konstatoval, že zákon stanovující jejich odchod do penze na 65 let je v rozporu s unijním právem. Varšava již loni zákon částečně upravila a někteří penzionovaní soudci se vrátili do práce. Část z nich však zpět přijata nebyla a o jejich sporech rozhoduje právě kárné kolegium.

Zdroj: ČTK
Další zprávy