Diplomové některých práce politiků vznikly opisovaním

14. 6. 2011 5:30
Prověrka studijních prací poslanců odhaluje opsané práce a slabý obsah, přesto získali vysokoškolský titul.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Aktuálně.cz

 

Po výpravě do diplomových prací poslanců, kteří na tituly dosáhli v rozpuku politické kariéry, o tom něco víme.

Sociální demokrat Miroslav Svoboda by měl svůj titul například vrátit, jeho diplom inženýra stojí na práci, v níž jsou celé řady po sobě jdoucích stránek prostě a jednoduše odcizeny a zkopírovány z originálů, které vymyslely jiné hlavy.

Předseda rozpočtového výboru ing. Pavel Suchánek zase musí zblednout, když vedle jeho diplomové práce ze soukromé vysoké školy položíte práci na stejné téma zpracovanou mladým studentem z respektované univerzity.

A doktorandský rozbor protikorupčních paragrafů od JUDr. Petra Hulínského považuje kritika z úst praktických bojovníků s korupcí za slabý, i když se autor zaštiťuje neurčitou chválou předních (avšak nejmenovaných) právnických celebrit.

Výprava za diplomy politiků přinesla ještě také poznání, jakou může mít v roce 2011 vysokoškolský diplom v České republice hodnotu. Máte pravdu, netýká se to jenom politiků. Když se však podíváte na kandidátku před volbami, jsou to právě také akademické tituly, s nimiž pro sebe příští poslanci lámou důvěru voličů.

Exkluzivně

Reakce

Mezinárodní srovnání

 

Právě se děje

Aktualizováno před 38 minutami

U Prostějova se zřítilo ultralehké letadlo, pilot na místě zemřel

Na pole mezi obcemi Olšany u Prostějova a Lutín se ve čtvrtek dopoledne zřítilo ultralehké letadlo. "Třiapadesátiletý pilot cizí státní příslušnosti pád stroje startujícího v zahraničí nepřežil," uvedl prostějovský policejní mluvčí František Kořínek s tím, že pilot v letadle cestoval sám. Příčiny a okolnosti budou vyšetřovat prostějovští kriminalisté ve spolupráci s Ústavem pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod. V Olomouckém kraji jde za poslední týden o druhou nehodu ultralehkého letadla. Minulý čtvrtek ultralight havaroval na Šumpersku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy