JUDr. Radovan Suchánek Ph.D.

29. 4. 2010 17:43
JUDr. Radovan Suchánek Ph.D. kandidoval ve volbách do Poslanecké sněmovny PČR v roce 2010 jako člen ČSSD za tuto stranu v Jihočeském kraji, ale neuspěl (stal se třetím náhradníkem).
JUDr. Radovan Suchánek Ph.D. (vlevo)
JUDr. Radovan Suchánek Ph.D. (vlevo) | Foto: ČTK

Kraj: Jihočeský
Kandidátka: ČSSD (Česká strana sociálně demokratická)
Vzdělání: právnické
Rodinný stav: ženatý/vdaná

Vystudoval práva, vyučuje na vysoké škole.

V Poslanecké sněmovně by se chtěl věnovat práci v Ústavně právním výboru, prosazovat dlouhodobé plány ČSSD na změnu Ústavy

 

Právě se děje

před 3 minutami

V Katalánsku policie zadržela 25 demonstrantů, zraněných je nejméně 74

Pětadvacet osob zadržela policie při úterních demonstracích v Barceloně a dalších katalánských městech, které vypukly po pondělním rozsudku nad separatistickými politiky.

Potyčky s policií, v něž úterní demonstrace mnohdy přerostly, si vyžádaly nejméně 74 zraněných, informoval dnes list La Vanguardia. Španělská vláda násilí odsoudila a uvedla, že jejím cílem je zachovat v Katalánsku bezpečnost.

Nejvíce lidí místní policie podle listu La Vanguardia zadržela během střetů ve městě Tarragona (13), dalších osm ve městě Lleida, tři v Barceloně a jednoho ve městě Sabadell.

před 28 minutami

Írán už od léta drží francouzského vědce i jeho kolegyni

Íránské úřady zadržely a uvěznily francouzského vědce Rolanda Marchala z Pařížského institutu politických věd, informoval list Le Figaro. Teherán Marchala drží podle deníku už od léta, a to společně s jeho francouzsko-íránskou kolegyní Faribou Adelkhahovou, o jejímž zadržení psala íránská média v červenci. Vědkyně byla zatčena pro podezření ze špionáže, důvod Marchalova zadržení zatím není jasný.

Marchalovi tamní úřady povolily setkání s francouzskými diplomaty a přesunuly ho do běžné věznice. V případě Adelkhahové Teherán v říjnu oznámil, že požadavek Francie na propuštění šedesátileté vědkyně s dvojím občanstvím je vměšováním se do vnitřních záležitostí Íránu a vyřešení situace nijak nepomůže.

Další zprávy