Zmetci (Misfits)

2. 3. 2012 13:30
Misfits, do češtiny přeloženo jako Zmetci, je britský seriál na hranici mezi sci-fi, dramatem a komedií, který sleduje osudy skupiny mladistvých delikventů odsouzených k veřejně prospěšným pracím.
Zmetci (Misfits)
Zmetci (Misfits) | Foto: Aktuálně.cz

Misfits, do češtiny přeloženo jako Zmetci, je britský televizní seriál na hranici mezi sci-fi, dramatem a komedií, který sleduje osudy skupiny mladistvých delikventů odsouzených k alternativnímu trestu v podobě obecně prospěšných prací. Ti, stejně jako další obyvatelé Londýna, získali při jedné z bouřek superhrdinské schopnosti.

Seriál byl natočen jako britská odpověď na Heroes (v češtině uváděné jako Hrdinové), ovšem na rozdíl od nich se nebere příliš vážně a jeho popularita stojí na cynickém humoru a morální, případně politické nekorektnosti.

Jednotlivé postavy své schopnosti nechtějí používat ani tak k záchraně světa, jako spíš k řešení svých osobních problémů nebo získání osobního prospěchu. Většinou hrdinové mají problém vyrovnat se sami se sebou, což nově nabyté schopnosti ještě umocňují.

Seriál se ihned po uvedení stal v Británii hitem a aktuálně se natáčí už jeho čtvrtá řada. V roce 2012 jej v Česku premiérově uvedla televizní stanice Prima Cool pod českým názvem Zmetci.

 

Právě se děje

před 23 minutami

ANO v lednu splatilo Babišovi poslední část dluhu

Hnutí ANO v lednu splatilo poslední část půjčky svému předsedovi a zakladateli, současnému premiérovi Andreji Babišovi ve výši 24 milionů korun. Nedluží mu tak už žádné peníze. Vyplývá to z dodatečné informace ve výroční finanční zprávě hnutí za rok 2019, která je k dispozici na webu ANO. Na informaci dnes upozornil server Seznam zprávy.

Koncem roku 2017 činila bezúročná půjčka současného premiéra 124 milionů korun, v závěru roku 2018 to bylo 25 milionů a koncem loňského roku 24 milionů. Figurovala mezi krátkodobými závazky ve výroční zprávě, v dodatečné informaci ale hnutí zveřejnilo informaci o jejím splacení.

Splatnost byla do 31. března letošního roku. "Poslední část půjčky splatilo hnutí ANO 13. ledna tohoto roku. Mohu tedy potvrdit, že v tuto chvíli už hnutí nedluží panu Babišovi vůbec nic," uvedl hlavní manažer hnutí a poslanec Jan Richter.

Zdroj: ČTK
Další zprávy