Zmetci (Misfits)

2. 3. 2012 13:30
Misfits, do češtiny přeloženo jako Zmetci, je britský seriál na hranici mezi sci-fi, dramatem a komedií, který sleduje osudy skupiny mladistvých delikventů odsouzených k veřejně prospěšným pracím.
Zmetci (Misfits)
Zmetci (Misfits) | Foto: Aktuálně.cz

Misfits, do češtiny přeloženo jako Zmetci, je britský televizní seriál na hranici mezi sci-fi, dramatem a komedií, který sleduje osudy skupiny mladistvých delikventů odsouzených k alternativnímu trestu v podobě obecně prospěšných prací. Ti, stejně jako další obyvatelé Londýna, získali při jedné z bouřek superhrdinské schopnosti.

Seriál byl natočen jako britská odpověď na Heroes (v češtině uváděné jako Hrdinové), ovšem na rozdíl od nich se nebere příliš vážně a jeho popularita stojí na cynickém humoru a morální, případně politické nekorektnosti.

Jednotlivé postavy své schopnosti nechtějí používat ani tak k záchraně světa, jako spíš k řešení svých osobních problémů nebo získání osobního prospěchu. Většinou hrdinové mají problém vyrovnat se sami se sebou, což nově nabyté schopnosti ještě umocňují.

Seriál se ihned po uvedení stal v Británii hitem a aktuálně se natáčí už jeho čtvrtá řada. V roce 2012 jej v Česku premiérově uvedla televizní stanice Prima Cool pod českým názvem Zmetci.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Trump předčasně zveřejnil záznam rozhovoru s televizí CBS

Bílý dům dnes zveřejnil nesestříhaný záznam interview mezi prezidentem Donaldem Trumpem a reportérkou pořadu 60 Minutes (60 minut) Lesley Stahlovou, z něhož Trump při natáčení předčasně odešel kvůli údajné zaujatosti novinářky, které pohrozil blíže nespecifikovanou odvetou. Podle agentury Reuters tím prezidentská kancelář porušila dohodu s televizí CBS, podle níž měl rozhovor vyjít až o víkendu v rámci zvláštního předvolebního dílu, v němž bude také interview s demokratickým kandidátem Joem Bidenem.

"Podívejte se na tu zaujatost, nenávist a drzost, kterou předvádí (pořad) 60 minut a CBS," napsal Trump na twitteru. Dodal přitom, že moderátorka dnešní (páteční SELČ) druhé a poslední předvolební debaty s Bidenem Kristen Welkerová bude "daleko horší".

Trump sdílel v příspěvku odkaz na video, v němž je pouze jeden záběr na prezidenta. V záznamu jsou však slyšet otázky moderátorky a občas i dalších lidí v místnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy