Designblok

5. 10. 2011 11:24
Mezinárodní přehlídka Designblok představuje novinky z oblasti bytového designu, módy a životního stylu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Vojtěch Marek

Mezinárodní přehlídka Designblok představuje novinky z oblastí bytového designu, módy a životního stylu.

Jeho 13. ročník se koná od čtvrtého do devátého října 2011 v Praze.

Dvěma "srdci" Designbloku jsou Superstudia Futurama (zaměřeného zejména na interiér) a Šporkovský palác (produkty týkající se životního stylu, módy, šperků a světel), v nichž jsou soustředěny výstavy, přehlídky a prezentace designerů, studentů i firem.

Prvně jmenované Superstudio lze najít na adrese Sokolovská 136 (u stanice metra "B" Invalidovna, zastávka tramvají 8 a 24) a druhé v Hybernské ulici 5 (stanice metra "B" Náměstí Republiky a zastávka tramvají 3, 5, 14, 24 a 26 - Masarykovo nádraží).

Kromě toho budou další akce probíhat na různých místech Prahy - v showroomech, galeriích a prodejnách.

Vstupenky a otevírací doba

Od úterý do soboty (4. - 8. října) je otevřeno od 10.00 do 21.00, v neděli pak pak o dvě hodiny méně - od 10.00 do 19.00.

Normální vstupné vychází na 250 korun (včetně celoročního průvodce DesignGuide 2012), studenti zaplatí 150 korun a školní skupiny 100 korun na osobu. Vstupenku lze využít pro opakovaný vstup do obou Superstudií po celý týden.

 

Právě se děje

před 1 minutou

Praha vypsala nový tendr na novoroční videomapping. Nabídla, že zajistí bezpečnost

Pražský magistrát vypsal nové výběrové řízení na organizátora promítání na budovy, které by mělo nahradit novoroční ohňostroj. Do prvního výběrového řízení se přihlásil jen jeden zájemce, který nesplnil podmínky. Oproti prvnímu tendru magistrát odstranil z podmínek povinnost zajistit bezpečnost akce, kterou si vezme na starost město. "Zakázku jsme zjednodušili a očekáváme, že se do ní přihlásí více uchazečů," uvedl mluvčí Prahy Vít Hofman. Maximální částka, kterou je město ochotné za atrakci zaplatit, zůstala dva miliony korun. Zájemci mohou nabídky podávat do 6. listopadu, ihned poté by měla zasednout výběrová komise a pokud někdo uspěje, smlouva by podle mluvčího měla být uzavřena v polovině listopadu.

Zdroj: ČTK
před 2 minutami

Srbsko má od UEFA za rasismus na jeden zápas uzavřený stadion

Evropská fotbalová unie UEFA potrestala Srbsko za rasistické chování fanoušků uzavřením stadionu na příští domácí zápas kvalifikace o postup na mistrovství Evropy. Za incidenty ze zářijového utkání s Portugalskem (2:4) si srbští fotbalisté odpykají trest 14. listopadu v duelu s Lucemburskem, který sehrají před prázdnými tribunami.

UEFA navíc srbskému svazu udělila pokutu 33.250 eur (asi 850.500 korun) a národní tým bude v roční podmínce.

Sankce kvůli rasistickému chování fanoušků hrozí i Bulharsku, na jehož hřišti v listopadu uzavře kvalifikační skupinu A český tým. UEFA zatím výtržnosti při nedávném debaklu s Anglií (0:6) stále vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy