Designblok

5. 10. 2011 11:24
Mezinárodní přehlídka Designblok představuje novinky z oblasti bytového designu, módy a životního stylu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Vojtěch Marek

Mezinárodní přehlídka Designblok představuje novinky z oblastí bytového designu, módy a životního stylu.

Jeho 13. ročník se koná od čtvrtého do devátého října 2011 v Praze.

Dvěma "srdci" Designbloku jsou Superstudia Futurama (zaměřeného zejména na interiér) a Šporkovský palác (produkty týkající se životního stylu, módy, šperků a světel), v nichž jsou soustředěny výstavy, přehlídky a prezentace designerů, studentů i firem.

Prvně jmenované Superstudio lze najít na adrese Sokolovská 136 (u stanice metra "B" Invalidovna, zastávka tramvají 8 a 24) a druhé v Hybernské ulici 5 (stanice metra "B" Náměstí Republiky a zastávka tramvají 3, 5, 14, 24 a 26 - Masarykovo nádraží).

Kromě toho budou další akce probíhat na různých místech Prahy - v showroomech, galeriích a prodejnách.

Vstupenky a otevírací doba

Od úterý do soboty (4. - 8. října) je otevřeno od 10.00 do 21.00, v neděli pak pak o dvě hodiny méně - od 10.00 do 19.00.

Normální vstupné vychází na 250 korun (včetně celoročního průvodce DesignGuide 2012), studenti zaplatí 150 korun a školní skupiny 100 korun na osobu. Vstupenku lze využít pro opakovaný vstup do obou Superstudií po celý týden.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

U Prostějova se zřítilo ultralehké letadlo, pilot na místě zemřel

Na pole mezi obcemi Olšany u Prostějova a Lutín se ve čtvrtek dopoledne zřítilo ultralehké letadlo. "Třiapadesátiletý pilot cizí státní příslušnosti pád stroje startujícího v zahraničí nepřežil," uvedl prostějovský policejní mluvčí František Kořínek s tím, že pilot v letadle cestoval sám. Příčiny a okolnosti budou vyšetřovat prostějovští kriminalisté ve spolupráci s Ústavem pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod. V Olomouckém kraji jde za poslední týden o druhou nehodu ultralehkého letadla. Minulý čtvrtek ultralight havaroval na Šumpersku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy