Comeback

17. 10. 2011 14:30
Ozzák a Tomi Paci - dva hlavní hrdinové televizního seriálu Comeback, původního českého sitcomu z dílny TV Nova vysílaného od roku 2008.
Ze seriálu Comeback. Ilustrační foto.
Ze seriálu Comeback. Ilustrační foto. | Foto: Archiv TV Nova

Ozzák a Tomi Paci - dva hlavní hrdinové televizního seriálu Comeback, původního českého sitcomu z dílen TV Nova vysílaného od roku 2008. Režie se ujali Jaroslav Fuit, Jakub Sommer a Jiří Novák, v hlavních rolích se objevují Martin Dejdar, Tomáš Matonoha, Kristýna Leichtová, Dana Batulková, Matouš Ruml a další.

V pětadvacetiminutových epizodách se odehrávají příběhy bývalého discozpěváka Tomáše Pacovského (Tomáš Matonoha), který provozuje obchod s CD, jeho svérázného bratra, zapřísáhlého metalisty Ozzáka (v podání Martina Dejdara) a dalších členů rodiny nebo známých.

Comeback disponuje velkou fanouškovskou komunitou navázanou jak na sociální sítě, tak i novácký video portál VOYO.

Dana Batulková hraje prodavačku v obchodě s CD, který její dřívější idol "Tomi Paci" provozuje. Tomášova dcera Iva (Kristýna Leichtová) se zase stará o relativně normální chod domácnosti.

Mezi dalšími postavami tu jsou Ivina nejlepší kamarádka Saša (Marie Doležalová) a její dvojče Lexa (Matouš Ruml), který je do Ivy zamilovaný. Jejich matku Simonu potom hraje Simona Babčáková.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Turecká zpěvačka Böleková zemřela po 288 dnech hladovky

V Turecku dnes po 288 dnech protestní hladovky zemřela zpěvačka Helin Böleková, členka populární folkové skupiny Grup Yorum. Informovala o tom agentura AP. Osmadvacetiletá hudebnice zahájila hladovku v době, kdy byla loni ve vězení kvůli údajnému napojení na zakázanou Stranu kurdských pracujících (PKK). Protestovala tak proti perzekuci členů skupiny a proti zákazu vystupovat, který těleso dostalo už v roce 2016.

Böleková a její kolega z kapely Ibrahim Gökçek přestali přijímat potravu poté, co skončili na mřížemi kvůli vyšetřování údajných styků s PKK. Ta vede ozbrojený boj za kurdskou autonomii a turecká vláda, ale také Evropská unie a Spojené státy ji považují za teroristickou organizaci. Z vězení vyšli loni v listopadu, ale s hladovkou ani poté neskončili. Jejich cílem bylo, aby byli propuštěni i zbývající členové skupiny a aby skupina známá svými protestsongy mohla opět vystupovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy