reklama
 
 

Zuno Bank

20. 7. 2011
Zuno Bank je internetová banka ze skupiny Raiffeisen Bank International.

Zuno Bank je internetová banka ze skupiny Raiffeisen Bank International. Na český trh vstoupila v druhé polovině července, na Slovensku působí už od prosince 2010.

Jejím mottem je: "Less bank, more life."

Přístup k bance

Zuno Bank je čistě internetová banka, nabízející dva typy účtů, základní a nadstandardní variantu Plus (za 68 korun měsíčně, za určitých podmínek i zdarma). Výběry z bankomatů Raifeissenbank vyjdou na 18 korun (zadarmo v Plus variantě a výběru alespoň 1000 korun), z ostatních bankomatů pak 38,- a v zahraničí na 80 korun.

Zdarma jsou všechny tuzemské příchozí platby, odchozí platby včetně trvalých příkazů a inkas, debetní karta Visa Classic a vedení spořicího účtu.

Další z nabízených služeb je Autopilot, který automaticky převádí peníze mezi spořicím a běžným účtem.

Klientům je kromě online přístupu k účtu k dispozici ještě chat a call centrum.

Spoření

Banka nabízí vysoké úroky, na spořicím účtu dvě procenta ročně (srovnatelné, k červenci 2011, jen s Axa Bank). Peníze se úročí denně, při nepřekročení výnosu z úroků 6,99 korun denně (při uložení částky do 127 500 korun) se neplatí 15% daň z úroků. Každý klient může mít až deset takových spoření.

Do konce září 2011 je pak ještě možnost využít nabídky šestiměsíčního termínovaného vkladu s úrokem 3,5 %. Ostatní termínované vklady nabízejí následující úroky - 1,3 % (jeden měsíc), 1,5 % (dva měsíce), 2,2 % (jeden rok), 2,4 % (dva roky) 2,6 % (tři roky).

Kromě toho není potřeba žádná minimální částka a při předčasném zrušení vkladu vrátí banka všechny uložené peníze bez sankcí, ale bez úroku. Spořit lze i v cizích měnách - eurech, amerických dolarech a britských librách.

Technické informace

Stoprocentní podíl drží rakouská společnost Lexxus Services Holding GmbH, která je součástí Raiffeisen International Invest Holding GmbH.

Předmět podnikání (podle obchodnícho rejstříku): příjem vkladů od veřejnosti, poskytování úvěrů, provádění platebního styku a zúčtování a vydávání a správa platebních prostředků.

Swift kód/BIC: ZUNOCZPP, kód banky je 2310

Představensto Zuno Bank AG:

Předseda - András Hámori
Členové - Zsolt Ëotvös a Miloš Matula

Dozorčí rada:

Předseda - Herbert Stepic
Místopředseda - Aris Bogdaneris
Členové - Martin Grüll a Paul Kocher

Ředitelem českého zastoupení banky je Miroslav Střihavka. K pátému červnu měla banka 15 zaměstnanců.

   
reklama
Související články
   
reklama
reklama
komerční sdělení
reklama

Sponzorované odkazy

reklama