GE Money Bank

31. 10. 2011 10:34
GE Money Bank je univerzální banka, zaměřená jak na fyzické osoby, tak i malé a střední podniky. V Česku patří k největším peněžním ústavům.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: GE Money Bank

GE Money Bank je univerzální banka, zaměřenou jak na fyzické osoby, tak i malé a střední podniky. V Česku patří k největším peněžním ústavům.

Její vlastník, skupina General Electric, patří k největším světovým společnostem.

Sto procent akcií GE Money Bank vlastní GE Capital International Holdings Corporation, se sídlem v americkém Delaware. K 30. červnu 2011 měla banka dohromady 3245 zaměstnanců (1802 v centrále a 1443 lidí bylo zaměstnáno na 244 obchodních místech).

V jednom regulovaném konsolidovaném celku je zahrnuta také společnost GE Money Auto, s.r.o. (v níž má banka sto procent základního kapitálu i úplné hlasovací právo.

GE Money Bank také kompletně vlastní společnosti AgroConsult Bohemia s.r.o. a Inkasní a exekuční servis, s.r.o.; pětinový podíl má ve společnosti CBCB – Czech Banking Credit Bureau, a.s.

Základní finanční ukazatele

Celková aktiva GE Money Bank ke 31. prosinci 2010 činila více jak 140 miliard korun, přičemž čistý zisk přesáhl hranici čtyř miliard. Závazky vůči klientům a korporátní financování potom přesahovaly 110 miliard korun.

Zisk banky v roce 2010 činil necelých 4,1 miliard korun; firma tak zvrátila propad zisku z roku 2009 (tehdy činil 2,254 miliardy korun).

Vedení banky

Na přelomu května a června 2011 došlo k výměně na postu generálního ředitele - dosavadní šéf Peter Herbert odešel na jinou pozici v rámci GE Capital a vystřídal ho Sean Morrissey, který od roku 2008 vedl maďarskou Budapest Bank.

Dozorčí rada

předseda - Robert Charles Green
členové - Aleš Blažek a Pavel Zídek

Představenstvo

předseda představenstva a Chief Executive Officer - Sean Morrissey
členové - Christoph Glaser, Brett Matthew Belcher, Rajesh Ramakrishna Gupta, Jiří Báča, Wade Udell Robison

Ředitelé divizí

Personální - Radka Pekelská
Řízení rizik - Brett Matthew Belcher
Právní a Compliance - Tomáš Černý
Distribuce - Christoph Glaser
Komerční bankovnictví - Jiří Báča
Marketing - Jarmila Plachá
Informační systémy - Rajaram Ramalingam
Finanční - Rajesh Ramakrishna Gupta
Provozní (Operations) - Michael Augustin
Produkty - Wade Udell Robison
Strategie - Radomil Štumpa
Interní Audit - Thomas Broadhurst Dodd

 

Právě se děje

před 1 minutou

Porota dospěla k verdiktu v procesu s expolicstou Derekem Chauvinem, který čelí obvinení z vraždy černocha George Floyda, píše agentura AP

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Někdo nastražil výbušninu do vozu severoirské policistky, podezřelá je Nová IRA

V Severním Irsku někdo nastražil bombu do automobilu policistky ve městě Dungiven nedaleko Londonderry. Policejní služba Severního Irska (PSNI) dnes uvedla, že bomba byla ve voze před domem policistky pracující na částečný úvazek objevena v pondělí a v noci na dnešek byla zneškodněna. Policie z činu podezírá radikály ze skupiny Nová IRA.

Zdroj: ČTK
Další zprávy