GE Money Bank

31. 10. 2011 10:34
GE Money Bank je univerzální banka, zaměřená jak na fyzické osoby, tak i malé a střední podniky. V Česku patří k největším peněžním ústavům.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: GE Money Bank

GE Money Bank je univerzální banka, zaměřenou jak na fyzické osoby, tak i malé a střední podniky. V Česku patří k největším peněžním ústavům.

Její vlastník, skupina General Electric, patří k největším světovým společnostem.

Sto procent akcií GE Money Bank vlastní GE Capital International Holdings Corporation, se sídlem v americkém Delaware. K 30. červnu 2011 měla banka dohromady 3245 zaměstnanců (1802 v centrále a 1443 lidí bylo zaměstnáno na 244 obchodních místech).

V jednom regulovaném konsolidovaném celku je zahrnuta také společnost GE Money Auto, s.r.o. (v níž má banka sto procent základního kapitálu i úplné hlasovací právo.

GE Money Bank také kompletně vlastní společnosti AgroConsult Bohemia s.r.o. a Inkasní a exekuční servis, s.r.o.; pětinový podíl má ve společnosti CBCB – Czech Banking Credit Bureau, a.s.

Základní finanční ukazatele

Celková aktiva GE Money Bank ke 31. prosinci 2010 činila více jak 140 miliard korun, přičemž čistý zisk přesáhl hranici čtyř miliard. Závazky vůči klientům a korporátní financování potom přesahovaly 110 miliard korun.

Zisk banky v roce 2010 činil necelých 4,1 miliard korun; firma tak zvrátila propad zisku z roku 2009 (tehdy činil 2,254 miliardy korun).

Vedení banky

Na přelomu května a června 2011 došlo k výměně na postu generálního ředitele - dosavadní šéf Peter Herbert odešel na jinou pozici v rámci GE Capital a vystřídal ho Sean Morrissey, který od roku 2008 vedl maďarskou Budapest Bank.

Dozorčí rada

předseda - Robert Charles Green
členové - Aleš Blažek a Pavel Zídek

Představenstvo

předseda představenstva a Chief Executive Officer - Sean Morrissey
členové - Christoph Glaser, Brett Matthew Belcher, Rajesh Ramakrishna Gupta, Jiří Báča, Wade Udell Robison

Ředitelé divizí

Personální - Radka Pekelská
Řízení rizik - Brett Matthew Belcher
Právní a Compliance - Tomáš Černý
Distribuce - Christoph Glaser
Komerční bankovnictví - Jiří Báča
Marketing - Jarmila Plachá
Informační systémy - Rajaram Ramalingam
Finanční - Rajesh Ramakrishna Gupta
Provozní (Operations) - Michael Augustin
Produkty - Wade Udell Robison
Strategie - Radomil Štumpa
Interní Audit - Thomas Broadhurst Dodd

 

Právě se děje

před 26 minutami

Trump předčasně zveřejnil záznam rozhovoru s televizí CBS

Bílý dům dnes zveřejnil nesestříhaný záznam interview mezi prezidentem Donaldem Trumpem a reportérkou pořadu 60 Minutes (60 minut) Lesley Stahlovou, z něhož Trump při natáčení předčasně odešel kvůli údajné zaujatosti novinářky, které pohrozil blíže nespecifikovanou odvetou. Podle agentury Reuters tím prezidentská kancelář porušila dohodu s televizí CBS, podle níž měl rozhovor vyjít až o víkendu v rámci zvláštního předvolebního dílu, v němž bude také interview s demokratickým kandidátem Joem Bidenem.

"Podívejte se na tu zaujatost, nenávist a drzost, kterou předvádí (pořad) 60 minut a CBS," napsal Trump na twitteru. Dodal přitom, že moderátorka dnešní (páteční SELČ) druhé a poslední předvolební debaty s Bidenem Kristen Welkerová bude "daleko horší".

Trump sdílel v příspěvku odkaz na video, v němž je pouze jeden záběr na prezidenta. V záznamu jsou však slyšet otázky moderátorky a občas i dalších lidí v místnosti.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Súdán je připraven uznat Izrael, pokud to schválí parlament

Súdánský premiér Abdalláh Hamduk je připraven normalizovat vztahy s Izraelem, pokud krok schválí dosud neustanovený parlament. Uvedla to dnes agentura Reuters s odvoláním na súdánské vládní zdroje.

Zjištění je podle Reuters dosud nejzřetelnějším náznakem, že Hamduk je pod tlakem Spojených států ochoten uvažovat o navázání diplomatických styků s Izraelem. Uznání židovského státu přesto v nejbližší době není na pořadu dne, neboť súdánský přechodný parlament se dosud nesešel a není jasné, kdy tak učiní.

Současná úřednická vláda byla ustanovena po dlouhých jednáních mezi zástupci civilistů a vojenskými představiteli, jež následovala po skončení vlády dlouholetého prezidenta Umara Bašíra. Toho loni v dubnu svrhla armáda. Dalšími přechodnými institucemi jsou takzvaná suverénní rada a dosud neexistující parlament. Tyto instituce mají zemi spravovat tři roky, do konání voleb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy