Volební programy 2010 - Automobily

28. 4. 2010 15:35
Škodlivými důsledky stále rostoucího automobilového provozu se volební programy zabývají jen minimálně.

Škodlivými důsledky stále rostoucího automobilového provozu se volební programy zabývají jen minimálně. A většinou jen v obecných proklamacích typu "budování obchvatů" a "omezení kamionové dopravy přes města".
Víc se věnují bezpečnosti silničního provozu, nejpodrobnější jsou v tomto bodě Věci veřejné. Zelení by pak zavedli mýto za vjezd do centra nejen v Praze, ale i v dalších velkých městech.

ČSSD: "Předpokladem snížení přetížení komunikací, nadměrné nehodovosti a negativního vlivu na životní prostředí je vedle dobudování kvalitní dopravní infrastruktury také masivní podpora veřejné dopravy. V rámci jednotlivých krajů prověříme dopady průjezdu těžké tranzitní dopravy. Ve spolupráci centra, krajů a měst budeme řešit komplexní přístup k zvýšení bezpečnosti a komfortu silniční dopravy. Zvýšíme prevenci a postih nebezpečných porušení dopravních předpisů a omezíme šikanu účastníků dopravního provozu za banální přestupky."

ODS: "Ulehčíme lidem v městech a obcích od tranzitní nákladní dopravy. Přísnější metr na neodpovědné řidiče a piráty silnic podpoříme změnou zákona o provozu na pozemních komunikacích. Rozvoj inteligentních dopravních systémů přispěje ke zvýšení bezpečnosti a plynulosti silničního provozu. Navrhujeme systém jedné SPZ na celý život, SPZ vázané k fyzické či právnické osobě, nikoli nastálo k jednomu vozidlu."

KSČM: "Vyvést dálkovou těžkou nákladní dopravu z objízdných tras okolo dálnic, rychlostních silnic a ze silnic 2. a 3. třídy."

TOP 09: "Uvědomujeme si, že v počtu dopravních nehod patří Česká republika k nejhorším v Evropě. Nehodlá se s touto situací smířit a bude ji zlepšovat cestou výchovy, prevence i nevyhnutelné represe vůči neukázněným. Nápravu vidí také v odstraňování kolizních míst, oddělení cyklistického provozu od automobilového, budování obchvatů měst na instalaci bezpečnostních prvků."

KDU-ČSL: "S růstem životní úrovně se rychle zvyšuje stupeň motorizace obyvatelstva. Negativním důsledkem tohoto vývoje je přetížení pozemních komunikací, zejména v centrech měst, individuální automobilovou dopravou. Podporujeme ekologicky šetrný automobilismus a vývoj alternativních paliv nové generace."

SZ: "Chceme, aby se na celostátní úrovni rozvinula osvěta pro nákup místních potravin a výrobků, protože dovážení potravin ze zbytečně velkých vzdáleností způsobuje vážné poškozování životního prostředí. Aby naše země nebyla objízdnou trasou, požadujeme sjednocení doby zákazu jízdy kamionů s Rakouskem: zákaz jízd od soboty 15 hodin do neděle 22 hodin. S ohledem na bezpečnost provozu navrhujeme omezení jízd kamionů také v páteční dopravní špičce. Za další vhodný regulační prvek považujeme zákaz jízdy kamionů v levém jízdním pruhu. Podporujeme zavedení poplatku za vjezd do vnitřní části Prahy i dalších velkých měst podle úspěšného londýnského vzoru."

VV: "Důraz na kvalitní přípravu nových a profesionálních řidičů v autoškolách, jako nástroj prevence dopravních nehod. Součástí výcviku v autoškole by měla být i průprava psychologická, která řidiče naučí, jak reagovat na náhlé nepředvídatelné situace a jak komunikovat s ostatními účastníky silničního provozu i se strážci zákona." "Zvyšování úlohy obcí a krajů při zajišťování bezpečnosti provozu na komunikacích pomocí dopravně bezpečnostních opatření, jako jsou například zvýšené přechody, ostrůvky, trávníky, šikany, psychologicky působící ukazatele rychlosti atd." "Dopravní značení pouze tam, kde je skutečně potřeba. Nadbytek dopravních značek snižuje pozornost řidičů." "Omezení nebo úplný zákaz reklamních ploch v dohledové vzdálenosti komunikace." "Přechody by měly být na přehledných místech. Je proto nutné rušit přechody v bezprostřední blízkosti kruhových objezdů nebo za autobusovými zastávkami." "Jsme pro využívání jednoduchých a nenákladných řešení, které zvyšují bezpečnost provozu. Jako například blikající zelené světlo světelné signalizace při přechodu na červenou, jednoduché ostrůvky na přechodech, povinnost používat reflexní plochy nebo být osvětlen za snížené viditelnosti i u chodců atd."

Projděte si další hesla z programů politických stran

 

Právě se děje

před 40 minutami

Trump předčasně zveřejnil záznam rozhovoru s televizí CBS

Bílý dům dnes zveřejnil nesestříhaný záznam interview mezi prezidentem Donaldem Trumpem a reportérkou pořadu 60 Minutes (60 minut) Lesley Stahlovou, z něhož Trump při natáčení předčasně odešel kvůli údajné zaujatosti novinářky, které pohrozil blíže nespecifikovanou odvetou. Podle agentury Reuters tím prezidentská kancelář porušila dohodu s televizí CBS, podle níž měl rozhovor vyjít až o víkendu v rámci zvláštního předvolebního dílu, v němž bude také interview s demokratickým kandidátem Joem Bidenem.

"Podívejte se na tu zaujatost, nenávist a drzost, kterou předvádí (pořad) 60 minut a CBS," napsal Trump na twitteru. Dodal přitom, že moderátorka dnešní (páteční SELČ) druhé a poslední předvolební debaty s Bidenem Kristen Welkerová bude "daleko horší".

Trump sdílel v příspěvku odkaz na video, v němž je pouze jeden záběr na prezidenta. V záznamu jsou však slyšet otázky moderátorky a občas i dalších lidí v místnosti.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Súdán je připraven uznat Izrael, pokud to schválí parlament

Súdánský premiér Abdalláh Hamduk je připraven normalizovat vztahy s Izraelem, pokud krok schválí dosud neustanovený parlament. Uvedla to dnes agentura Reuters s odvoláním na súdánské vládní zdroje.

Zjištění je podle Reuters dosud nejzřetelnějším náznakem, že Hamduk je pod tlakem Spojených států ochoten uvažovat o navázání diplomatických styků s Izraelem. Uznání židovského státu přesto v nejbližší době není na pořadu dne, neboť súdánský přechodný parlament se dosud nesešel a není jasné, kdy tak učiní.

Současná úřednická vláda byla ustanovena po dlouhých jednáních mezi zástupci civilistů a vojenskými představiteli, jež následovala po skončení vlády dlouholetého prezidenta Umara Bašíra. Toho loni v dubnu svrhla armáda. Dalšími přechodnými institucemi jsou takzvaná suverénní rada a dosud neexistující parlament. Tyto instituce mají zemi spravovat tři roky, do konání voleb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy