reklama
 
 

Air Bank

AKTUALIZOVÁNO 20. 4. 2017
Air Bank sází na jednoduchost, srozumitelnost, nízké nebo nulové poplatky a na inovace.

Air Bank vstoupila na trh v listopadu 2011. Patří do skupiny PPF miliardáře Petra Kellnera. Zaměřuje se na drobné (retailové) klienty, zatímco firmy přenechává PPF Bank. Air Bank sází na jednoduchost, srozumitelnost, nízké nebo nulové poplatky a na inovace.

Vedle běžného účtu nabízí Air Bank také spořicí účet (garanci, že bude patřit mezi tři nejlépe úročené na trhu, už ale zrušila), bezúčelové spotřebitelské půjčky (s bonusem za bezproblémové splácení přišla jako první na trhu) nebo hypotéky (zatím ale jen refinancování při přechodu od konkurence).

Ke konci roku 2016 měla Air Bank 515 tisíc klientů. Objem vkladů na běžných a spořicích účtech klientů vzrostl na 78,9 miliardy korun, objem úvěrů na 32,6 miliardy korun. Celková bilanční suma Air Bank vzrostla na 86,8 miliardy korun. Čistý zisk banky dosáhl 244 milionů korun.

Air Bank má 34 poboček a 180 bankomatů (ke konci roku 2016). Od klasických bank se liší i otevírací dobou, která vychází vstříc zaměstnaným klientům. Mají otevřeno nejméně do sedmi hodin večer a také přinejmenším v sobotu dopoledne. Jako první v Česku také umožnila, aby si lidé v bankomatu mohli sami zvolit nominální hodnoty vydávaných bankovek.

27. 12. 2012

reklama
Pokračujte dál
reklama
reklama
Komerční sdělení
reklama

Sponzorované odkazy

reklama