reklama
 
 

Tomáš Hudeček

6. 6. 2013 22:53
Tomáš Hudeček je český politik, člen TOP 09 a od června 2013 pražský primátor.

Politický reprezentant za stranu TOP 09 Tomáš Hudeček je od června 2013 pražský primátor a v komunálních volbách na podzim 2014 funkci obhajuje.

Politická kariéra:

Hudeček začal být v politice aktivní v roce 2009, kdy se stal předsedou místního sdružení TOP 09 na Praze 8. V roce 2010 byl zvolen do Zastupitelstva hlavního města Prahy. Přestože TOP 09 získala ve volbách nejvíce hlasů, pražskou koalici vytvořila ODS a ČSSD, do jejíhož čela se postavil Bohuslav Svoboda (ODS).

V roce 2011 se však kvůli neshodám koalice rozpadla a ODS vytvořila novou Radu hl. m. Prahy s TOP 09. Tehdy se Hudeček stal prvním náměstkem primátora. Na pražském magistrátu měl na starosti územní plánování, v roce 2012 zastavil přípravu nového územního plánu a začal s tvorbou nové verze - takzvaného metropolitního plánu.

Ani spolupráce dvou pravicových stran však netrvala dlouho a v květnu 2013 pražská TOP 09 vypověděla koaliční smlouvu s ODS. Primátor Bohuslav Svoboda a část radních za ODS byla v tajném hlasování odvolána. Hudeček se poté stal zastupujícím pražským primátorem.

V době, kdy zastával tuto funkci, zasáhly Prahu povodně. Ty byly zřejmě jedním ze zásadních faktorů, které Hudečkovi pomohly při volbě nového pražského primátora - podle jeho spolustraníků se s nimi totiž dokázal výborně vypořádat.

Osobní život:

Tomáš Hudeček vystudoval Přírodovědeckou fakultu Univerzity Palackého v oboru učitelství matematika - geografie. Ve vzdělávání pokračoval na Přírodovědecké fakultě UK v oboru sociální geografie a regionální rozvoj.

Hudeček je mimo jiné členem dozorčí rady ČS Aeroholding.

Narodil se 10. května 1979 v Olomouci.

6. 6. 2013 22:53

reklama
Pokračujte dál
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama