Stanislav Mečl

4. 12. 2011 0:46
Stanislav Mečl je šéfem Vrchního státního zastupitelství v Praze. Dočasně jej 7. listopadu 2011 jmenoval do funkce ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil.
Stanislav Mečl
Stanislav Mečl | Foto: ČTK

Stanislav Mečl byl 7. 11. 2011 jmenován ministrem spravedlnosti Jiřím Pospíšilem do funkce pražského vrchního zástupce po Vlastimilu Rampulovi. Ten byl odvolán pro údajná pochybení při plnění svých povinností. Vyhověl tak žádosti nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana. Rampula je bývalý podřízený jeho předchůdkyně Renáty Vesecké.

Po převzetí úřadu Mečl odvolal některé úředníky, zodpovědné za opomenutí žádosti švýcarských prokurátorů z dubna 2010, ve spojitosti s vyšetřováním privatizace Mostecké uhelné společnosti. Do funkce byl jmenován dočasně do ledna 2012, protože sesazený Rampula podal správní žalobu. Jeho žádosti o odklad účinnosti tohoto rozhodnutí, dokud neproběhne soudní řízení, soud nevyhověl.

Jmenování Mečla do čela pražského vrchního státního zastupitelství následovala roztržka mezi vicepremiérkou Karolínou Peake (Věci veřejné) a ministrem Pospíšilem o tom, zda má institut dočasného jmenování do funkce v tomto případě oporu v zákoně.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy