Roman Boček

13. 6. 2013 18:41
Roman Boček vykonával funkci vrchního ředitele a náměstka Ministerstva dopravy a mezi lety 2010 a 2012 pracoval jako náměstek dvou ministrů zemědělství - Ivana Fuksy a Petra Bendla.
Roman Boček
Roman Boček | Foto: Aktuálně.cz

Roman Boček vystudoval Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, na které promoval v roce 1996. Následně absolvoval manažerské studium na Business School při VUT Brno, kurz správce konkurzní podstaty a studium MBA na Brno International Bussiness School.

Působil například v představenstvu společnosti Kotva. V letech 2003 - 2008 působil jako oblastní ředitel a předseda představenstva v Oblastní nemocnici Příbram.

V letech 2009 až 2010 vykonával funkci vrchního ředitele a náměstka ministerstva dopravy a mezi lety 2010 a 2012 pracoval jako náměstek dvou ministrů zemědělství - Ivana Fuksy a Petra Bendla.

Od 1. října 2012 je členem představenstva Českých drah.

V červnu 2013 byl Boček spolu s dalšími sedmi lidmi zadržen v rámci rozsáhlé akce Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. Následně padlo i obvinění a soud ho poslal do vazby.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Zábranský bude hrát ve Finsku za Jukurit Mikkeli

Hokejový obránce Libor Zábranský bude působit ve finském klubu Jukurit Mikkeli. Dvacetiletý hráč, který v této sezoně hostoval z Komety Brno v Karlových Varech, na severu Evropy podepsal dvouletou smlouvu.

Bývalý kapitán juniorské reprezentace se loni vrátil do Evropy po třech sezonách, které strávil v zámoří. Nezamířil ale do mateřské Komety, kterou vlastní jeho otec, ale hrál za Karlovy Vary. V dresu Energie nasbíral v 51 zápasech základní části extraligy 14 bodů za sedm branek a stejný počet asistencí. Ve čtyřech utkání play off se neprosadil.

Do Jukuritu si Zábranského vybral nový trenér a hvězda finského hokeje Olli Jokinen. "Je mi ctí hrát za klub s takovou historií. Vždy jsem chtěl působit ve Finsku a už se nemohu dočkat, až do Mikkeli přijedu. Věřím, že příští sezonu dokážeme velké věci," uvedl Zábranský na webu svého nového zaměstnance. V současnosti se seniorskou reprezentací chystá na přípravné zápasy proti Rakousku.

V aktuální sezoně oblékali dres předposledního týmu finské soutěže obránce Jakub Galvas a útočník Šimon Stránský. Oba by měli mít smlouvu i na příští sezonu, Galvas se však zřejmě bude snažit prosadit v zámoří, kde jej draftovalo Chicago.

Další zprávy