Roman Boček

13. 6. 2013 18:41
Roman Boček vykonával funkci vrchního ředitele a náměstka Ministerstva dopravy a mezi lety 2010 a 2012 pracoval jako náměstek dvou ministrů zemědělství - Ivana Fuksy a Petra Bendla.
Roman Boček
Roman Boček | Foto: Aktuálně.cz

Roman Boček vystudoval Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, na které promoval v roce 1996. Následně absolvoval manažerské studium na Business School při VUT Brno, kurz správce konkurzní podstaty a studium MBA na Brno International Bussiness School.

Působil například v představenstvu společnosti Kotva. V letech 2003 - 2008 působil jako oblastní ředitel a předseda představenstva v Oblastní nemocnici Příbram.

V letech 2009 až 2010 vykonával funkci vrchního ředitele a náměstka ministerstva dopravy a mezi lety 2010 a 2012 pracoval jako náměstek dvou ministrů zemědělství - Ivana Fuksy a Petra Bendla.

Od 1. října 2012 je členem představenstva Českých drah.

V červnu 2013 byl Boček spolu s dalšími sedmi lidmi zadržen v rámci rozsáhlé akce Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. Následně padlo i obvinění a soud ho poslal do vazby.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Stát poskytne ČEZ půjčku na dostavbu nového bloku v Dukovanech, řekl Babiš

Stát poskytne energetické firmě ČEZ půjčku na financování stavby nového jaderného bloku elektrárny v Dukovanech, uvedl premiér Andrej Babiš. Smlouvy představí všem šéfům parlamentních stran.

Zdroj: ČTK
před 17 minutami

Případ Afroameričana, který zemřel krátce po zatčení, vyšetří ministerstvo spravedlnosti a FBI

Případ smrti zatýkaného neozbrojeného černošského muže ve státě Minnesota vyšetřuje ministerstvo spravedlnosti a Federální úřad pro vyšetřování (FBI). Ve středu to sdělil americký prezident Donald Trump. Podle něj se tak děje na jeho žádost. "Požádal jsem, aby toto vyšetřování bylo urychleno a velmi oceňuji veškerou práci, kterou odvádějí místní pořádkové složky," dodal Trump na svém Twitteru.

Úmrtí George Floyda vyvolal nepokoje ve městě Minneapolis. Policie tam ve středu rozháněla slzným plynem stovky demonstrantů.

Šestačtyřicetiletý Floyd zemřel v pondělí ve vazbě poté, co mu při zatýkání klečel bělošský policista několik minut na krku, ačkoliv muž opakovaně říkal, že nemůže dýchat a strážníka prosil, aby jej nezabíjel. Floyda se snažila zatknout policie na základě udání, že chtěl v samoobsluze zaplatit padělaným šekem. Podle policejní zprávy se strážníkům vzpouzel a byl pod vlivem alkoholu či drog. Čtyři zasahující policisté už kvůli incidentu přišli o práci.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Veterináři v Ústeckém kraji odhalili 300 kilogramů nevhodně převáženého masa a krevet

Veterináři z Ústeckého kraje odhalili ve spolupráci s celníky poblíž Jirkova dodávku, ve které bylo skoro 311 kg zmraženého masa a krevet přepravovaných za nevhodných teplot. Přepravce potravin navíc nebyl registrovaný. Teď mu hrozí až desetimilionová pokuta, sdělil mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček. Většinou se však uděluje řádově nižší pokuta.

"Veterinární inspektoři zjistili, že dodávka, která nebyla vybavena chladicím ani mrazicím zařízením, přepravovala celkem 310,6 kg potravin živočišného původu. Jednalo se především o 288 kg zmraženého soleného kuřecího masa, dále pak o 12,6 kg mraženého kachního masa a o 10 kg mražených krevet. Veškeré uvedené potraviny byly převáženy při nevyhovujících teplotách," popsal Vorlíček. Veterinární inspektoři veškeré potraviny znehodnotili obarvením a přikázali jejich odstranění v asanačním podniku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy