Nemocnice Teplice

31. 5. 2015 10:48
Budova nemocnice je společně s poliklinikou situována ve čtvrti Řetenice.
Město Teplice
Město Teplice | Foto: Aktuálně.cz

Ve zdravotnickém zařízení je pro pacienty k dispozici 509 lůžek. V roce 2007 převzala nemocnici společnost Krajská zdravotní, a.s., která společně s teplickou nemocnicí řídí ostatní velké nemocnice Ústeckého kraje. Zdravotnické zařízení provozuje Nadační fond Krajské zdravotní, a.s., v rámci kterého vyhlašuje každým rokem stipendijní program pro nadané vysokoškolské studenty. Nemocnice je držitelem certifikace dle normy ISO 9001:2000. Spádovou oblastí nemocnice je Teplicko a ve vybraných oborech dokonce celý Severozápadní region Čech.

Základní informace

Adresa: Krajská zdravotní, a.s. - Nemocnice Teplice, o.z., Duchcovská 53, 415 29 Teplice
Telefon: +420 417 519 202
E-mail: [email protected]
Ředitel: MUDr. Tomáš Hrubý

Historie
V roce 1859 byla v Krupce zřízena první nemocnice v teplickém okrese, která čítala 40 lůžek. V roce 1891 bylo rozhodnuto o stavbě nové nemocnice, jež byla dotována ze speciálního fondu založeného za účelem stavby nemocnice, darů a příspěvků okresní nemocenské pokladny. Nemocnice byla doplněna v roce 1902 o dětský pavilon. V této době se přestala z důvodu nedostatku finančních prostředků rozvíjet a začala zaostávat za potřebami okresu.

Mezi roky 1915-1916 byl postaven infekční pavilon a po skončení první světové války bylo zřízeno tuberkulózní oddělení. Během prvorepublikového období byla nemocnice v roce 1928 zrekonstruována a rozšířena o obytnou budovu, provizorní infekční pavilon a byla přestavěna křídla původní nemocniční budovy. Nemocnice měla po tomto rozšíření 592 lůžek, avšak nástup velké hospodářské krize a druhé světové války znemožnil další renovaci prostor nemocnice.

Oddělení nemocnice

Ambulantní pohotovostní péče pro děti a pro dospělé
Anesteziologicko-resuscitační oddělení
Denní rehabilitační stacionář
Dětské a dorostové oddělení
Gynekologicko-porodnické oddělení
Chirurgické oddělení
Interní oddělení I
Interní oddělení II
Kožní oddělení
Lékárna Nemocnice Teplice, o.z.
Neurologické oddělení
Oční oddělení
Oddělení centrální sterilizace
Oddělení klinické hematologie
Oddělení laboratorního komplementu
Oddělení léčebné výživy a stravování
Oddělení následné péče
Oddělení nukleární medicíny
Onkologické oddělení
Ortopedické oddělení
Otorinolaryngologické oddělení
Praktický lékař pro dospělé
Radiodiagnostické oddělení
Rehabilitační oddělení
Urologické oddělení

Po druhé světové válce byla nemocnice opravena, vzniklo oddělení urologie, RDG, biochemická laboratoř a hematologické laboratoře. Během osmdesátých let byl postaven RDG pavilon, bylo zřízeno nové ORL a moderní operační sály. Během devadesátých let byla nemocnice velice výrazně rekonstruována a dosavadní objekty byly modernizovány. V roce 1993 byla do provozu uvedena budova polikliniky.

Současnost
Na počátku 21. století zdravotnické zařízení procházelo další významnou rekonstrukcí, zejména na gynekologicko-porodnickém oddělení, byla rozšířena kapacita ARO a opraveny pokoje pro pacienty. V roce 2004 byl na oddělení magnetické rezonance nainstalován prvotřídní špičkový přístroj Magneto Avanti od společnosti Siemens. V období 2005 - 2006 byl opraven stravovací provoz a zařízení obdrželo certifikát Shody sytému kritických bodů (HACCP).

Od roku 2005 je součástí nemocnice „Centrum pro diagnostiku a léčbu demyelinizačních onemocnění“, které poskytuje léčbu pro pacienty z celého severozápadního regionu Čech. Spádová oblast je vyčíslena konkrétně pro tento typ vyšetření na 1,5 milionu obyvatel a čítá Ústecký, Karlovarský a Liberecký kraj. V tomto centru se léčí 600 pacientů s roztroušenou sklerózou.

Nemocnice provozuje dětský rehabilitační stacionář, ve kterém se ročně léčí 2500 dětí. Od roku 2009 provozuje Babybox.

Kauzy
Teplická nemocnice čelila obvinění ze zmanipulované veřejné zakázky. CT přístroj, který byl zakoupen do nemocnice, byl vyhodnocen jako předražený a kauzu Krajské zdravotní, a. s. vyšetřovala policie. Zakázka na zakoupení počítačové tomografie pro teplickou nemocnici byla zmanipulována, a z neadekvátního postupu vyhodnocování veřejné zakázky byla obviněna skupina osob.

Jako vítěz byla zvolena společnost Siemens, která by jinak prvenství nedosáhla, kdyby neměla v soutěži blíže nespecifikované výhody. Společnost zvítězila i přes skutečnost, že nesplnila předpoklady a nedoložila technické parametry poptávaného přístroje. Tendrem za 17 milionů korun se zabýval také Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Obviněno bylo v této kauze celkem sedm osob, ovšem obvinění byla nakonec stažena.

 

Právě se děje

před 7 minutami

USA odmítají lhůtu, kterou si stanovila KLDR, řekl americký vyslanec. Kim Čong-un po Novém roce vyhrožuje neupřesněnými kroky.

Spojené státy nepřistoupí na návrh Severokorejců, aby do konce roku zmírnily své požadavky. Prohlásil to v pondělí zvláštní americký vyslanec pro KLDR Stephen Biegun. Ten na návštěvě Jižní Koreje jedná o pozastavených rozhovorech o ukončení jaderných zbrojních programů KLDR.

Diplomat rovněž vyzval Pchjongjang, aby se okamžitě vrátil k jednacímu stolu, uvedla agentura AP. Návštěva se koná v době blížícího se konce lhůty, kterou dal Spojeným státům severokorejský diktátor Kim Čong-un. Jinak KLDR hrozí blíže neupřesněnými kroky.

"V této věci musím říct jasně: Spojené státy nemají lhůtu," řekl Biegun novinářům. "Jsme si plně vědomi silného potenciálu Severní Koreje dělat v příštích dnech velké provokace. Takové akce budou přinejmenším naprosto k ničemu, pokud jde o dosažení trvalého míru na Korejském poloostrově," poznamenal Biegun.

Zdroj: ČTK
před 22 minutami

Vedení libereckých technických služeb podle auditu manipulovalo výnosy, část dozorčí rady rezignovala.

Vážné chyby odhalil v Technických službách města Liberce (TSML) audit, který si objednala dozorčí rada. Auditoři podezřívají vedení městské akciové společnosti ze záměrné manipulace s výnosy, odhalili například nákup strojů, které firma nevyužívá, roční odměny vyplácené několikrát do roka. Některé zakázky pro město dělala firma za dva až čtyřikrát vyšší ceny než pro jiné klienty. Část dozorčí rady firmy kvůli tomu rezignovala, uvedla dnešní Mladá fronta Dnes. 

Představenstvo TSML závěry kontroly, která se týkala hospodaření v letech 2017 a 2018, odmítá. Auditory vyzvalo, aby zprávu přepracovali, jinak podá podnět ke Komoře auditorů. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy