Nemocnice Rokycany

23. 6. 2015 13:17
Svým pacientům nabízí vysoce odbornou a specializovanou lékařskou péči a její spádovou oblastí jsou okres Rokycany, přilehlé oblasti okresů Plzeň-jih a Plzeň-sever.
Město Rokycany
Město Rokycany | Foto: Aktuálně.cz

Spádová oblast nemocnice čítá přes 60 000 obyvatel. Nemocnice se řídí politikou kvality. Péče je poskytována v základních oborech, mezi které se řadí interna, chirurgie, dětské, gynekologie a porodnictví. Management nemocnice si klade za cíl pečovat o své pacienty a o své zaměstnance, zvyšovat kvalitu dostupné zdravotní péče, proškolovat a vzdělávat své zaměstnance a hospodařit vyrovnaně a ekonomicky.

Základní informace

Adresa: Rokycanská nemocnice, a.s., Voldušská 750, 337 22 Rokycany
Telefon: +420 371 762 444
E-mail: [email protected]
Předsedkyně představenstva: MUDr. Hana Perková, MBA

Historie
Stavba nemocnice byla zahájena v roce 1952 a poprvé byla budova pro veřejnost otevřena v červnu roku 1957. Původně byla v nemocnici čtyři lůžková oddělení, mezi která se řadilo dětské oddělení, gynekologicko-porodnické, chirurgické a interní oddělení. Kapacita lůžek dosahovala 250 a počet osob zaměstnaných v nemocnici činil 328. Od svého otevření až do roku 1961 se postupně zvyšovala lůžková kapacita až na 430 lůžek a celkem bylo v nemocnici šest oddělení. V roce 1970 mělo zdravotnické zařízení neuvěřitelných 640 zaměstnanců. Tento počet byl vůbec nejvyšší v historii a následovala neustále klesající tendence.

V roce 1971 mohla veřejnost poprvé využít lékařskou službu první pomoci, na kterou navázal výjezd rychlé záchranné služby. Bylo založeno anesteziologicko-resuscitační oddělení a jednotka intenzivní péče.

Oddělení nemocnice

Lůžková oddělení
Dětské oddělení
Gynekologicko-porodnické oddělení
Chirurgické oddělení
Interní oddělení
Jednotka intenzivní péče
Oddělení následné péče a pobytové sociální služby

Komplement
Anesteziologicko-resuscitační odd.
Radiodiagnostické odd.
Oddělení klinické biochemie a hematologie

Ambulantní oddělení
Rehabilitace
Hematologicko-transfuzní oddělení

Ostatní
Domácí péče Nikol-Home Care
Lékárna Panacea (Rokycanské nemocnice)

Od svého otevření až ro roku 1991 spadala nemocnice pod Okresní ústav národního zdraví. Na počátku devadesátých let byla částečně zprivatizována a v období 1992-2003 se jmenovala Nemocnice s poliklinikou Rokycany.

Současnost
Dne 1. ledna 2004 vznikla Rokycanská nemocnice, a.s., jejímž výlučným vlastníkem je Plzeňský kraj. Nemocnice je řízena Zdravotnickým holdingem Plzeňského kraje, a.s., který Plzeňský kraj nechal v roce 2010 vytvořit. Zařízení disponuje šesti odděleními lůžkové péče (gynekologicko-porodnické, dětské, chirurgické a interní, jednotka intenzivní péče a oddělení pobytové sociální péče), na kterých je 167 lůžek. Lůžková část je doplněna o tři oddělení komplementární péče (ARO, radiodiagnostické oddělení a oddělení klinické biochemie a hematologie). Nemocnice zaměstnává přibližně 45 lékařů, 120 osob je zaměstnáno ve středním zdravotním personálu a celkový počet osob pracujících ve zdravotnickém zařízení je přibližně 300 lidí. Toto vysoké číslo řadí nemocnici mezi nejvýznamnější zaměstnavatele v regionu.

Úspěchy
V prosinci roku 2014 byla nemocnice akreditována dle národních akreditačních standardů Spojené akreditační komise, o.p.s. a od počátku roku 2015 mohou pacienti rokycanské nemocnice vcházet do budovy s pocitem většího bezpečí. Nemocnice se na získání této akreditace připravovala po dobu dvou let a velké úsilí se jí vyplatilo.

Kauzy
V roce 2011 požadovala Všeobecná zdravotní pojišťovna po Plzeňském kraji uzavření gynekologie, porodnice a dětského oddělení a výrazné omezení chirurgie v nemocnici v Rokycanech. U chirurgických lůžek se mělo jednat o jejich redukci na padesát procent původní kapacity. Stejně tak žádala pojišťovna zavření porodnice, jelikož nemocnice nesplňovala limit porodů 500 ročně, který může ze zákona zabránit jejímu zrušení. Plzeňský kraj s tímto požadavkem nesouhlasil a zastal se personálu nemocnice s tím, že na porodním oddělení provádí přibližně 350 porodů ročně pouze čtyři porodníci.

V roce 2015 Přístrojová komise ministerstva zdravotnictví opakovaně zamítla žádost rokycanské nemocnice o počítačový tomograf. Nemocnice může přístroj zakoupit i bez souhlasu komise, avšak v tomto případě by museli pacienti za vyšetření platit, a proto si na přístroj ještě nějaký rok budou muset počkat.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Trump psal Erdoganovi, ať není ohledně Sýrie "hlupák" a "tvrďák"

Americký prezident Donald Trump v dopisu 9. října adresovaném svému tureckému protějšku Recepu Tayyipu Erdoganovi napsal, že chce dospět k "dobré dohodě o Sýrii" a vzkázal mu, ať není "tvrďák". Pravost dopisu, který končí větami "Nebuďte hlupák. Zavolám vám později" a který se nejprve objevil na twitteru novinářky Fox News Trish Reganové, následně podle agentury Reuters potvrdil Bílý dům.

Dopis byl zveřejněn ve chvíli, kdy se Trump snaží zmírnit politické škody po svém rozhodnutí stáhnout americké vojáky ze severní Sýrie, čímž vyklidil pole k tureckému vpádu proti milicím syrských Kurdů, poznamenal Reuters. Turecko 9. října zahájilo ofenzivu s oficiálním cílem vybudovat na syrském území podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků.

"Vypracujme dobrou dohodu! Nechcete být zodpovědný za masakr tisíců lidí a já nechci být zodpovědný za zničení turecké ekonomiky - a to udělám," napsal Trump.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Satoranský začne sezonu NBA jako první rozehrávač Chicaga

Český basketbalista Tomáš Satoranský začne novou sezonu NBA v roli prvního rozehrávače Chicaga. Před posledním přípravným zápasem Bulls proti Atlantě to uvedl trenér Jim Boylen.

"Zítra a v našem úvodním utkání 23. října bude začínat Satoranský, (Kris) Dunn bude střídat," řekl dnes Boylen novinářům.

Satoranský přišel do Chicaga v létě po třech letech ve Washingtonu a podepsal tříletou smlouvu na 30 milionů dolarů. Bulls začali přípravu třemi porážkami, ale v neděli proti mistrovskému Torontu se dočkali vítězství (105:91), k němuž jediný český hráč v NBA pomohl 12 body a čtyřmi asistencemi.

Do nového ročníku zámořské ligy Chicago vstoupí ve středu 23. října utkáním v Charlotte.

Zdroj: ČTK
Další zprávy